REKLAMA
REKLAMA

Ostrowski: Częściej awanturują się tzw. goście VIP

Bodziach, źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

Wczoraj w Press Clubie w Warszawie odbyła się trzecia debata z cyklu "Czy wygramy Euro 2012?". Tematem dyskusji było bezpieczeństwo na stadionach, a w rozmowie udział wzięli m.in. przedstawiciele Spółki PL.2012, sponsora rozgrywek ekstraklasy, kibiców (OZSK) i KP Legia.

Rozmawiano m.in. o wprowadzeniu na czas Euro piwa na polskich stadionach i jaki będzie to miało wpływ na zachowanie fanów. Ponadto poddano pod dyskusję czy ceny biletów mają wpływ na zachowanie kibiców. Jarosław Ostrowski z zarządu KP Legia zauważył, że wysokie ceny biletów nie wyeliminują chamskich zachowań z obiektów. "To nie przekłada się na poprawę bezpieczeństwa. Z doświadczenia nie tylko na naszym stadionie, ale i innych, mogę powiedzieć, że częściej awanturują się tzw. goście VIP. Generalnie jest brak poszanowania zasad" - powiedział Ostrowski.

Dariusz Łapiński, specjalista ds. kibiców w Spółce PL.2012 jest natomiast przekonany, że podczas Euro 2012 stadiony oraz strefy kibica będą najbezpieczniejszymi miejscami podczas mistrzostw. Problemem będzie co innego. "Większym problemem będzie zabezpieczenie tras wędrówek kibiców, głównie między pl. Zamkowym a rondem de Gaulle'a. Jeśli dojdzie do jakiś zdarzeń, to będą to odosobnione przypadki. Policja będzie miała bardzo tolerancyjne podejście do wielu spraw, na które normalnie by reagowała ostrzej. Będzie dialog i tolerancja, a z tłumu będzie wyłapywać się pojedyncze, agresywne osoby" - zauważył.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.