Legia 94 przegrała z rówieśnikami z Polonii - fot. Bodziach

Młodzież: mecze piątkowe i sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W najciekawiej zapowiadającym się dziś spotkaniu Młode Wilki 94 w dość okrojonym składzie nie poradziły sobie z Polonią, ulegając 0-2. Zwycięstwa ligowe odniosły za to w Radomiu roczniki 95 (aż 7-1 z Bronią) i 97 (2-0 z Radomiakiem). CWKS Legia 94 pokonała 1-0 Koronę HiD, a Młode Wilki 99 wygrały 2-7 w Zielonkach.

Fotoreportaż z meczu Legia 94 - Polonia - 33 zdjęcia Bodziacha

Roczniki 98 i 2000 rozpoczęły doskonale rywalizację w Białe Orły Cup, ale po dwóch zwycięstwach przyszły dwie porażki. Juniorzy starsi walczyli dzielnie, ale na razie bez powodzenia w turnieju w Hadze, ulegając przeciwnikom po zaciętych i wyrównanych meczach.

58. Turniej "ADO Den Haag Cup":

PSV Eindhoven 0-1 Cruzeiro Belo Horizonte
Gol: Alan Junior

PSV Eindhoven 0-0 Anderlecht Bruksela

Anderlecht Bruksela 91/2 1-0 Legia 92/3
Gol: 28 min. Nathan Kabasele
Wienczatek - Kępka, Długołęcki, Gołebiewski, Breś - Czarnecki (30' K. Grudniewski), Rzuchowski Ż, Pogonowski (30' Broniszewski), Prusinowski (38' Kursa, 42' Latos) - Gąsior, Lukac (26' Dzięgielewski)

Pomimo porażki należy zaznaczyć, że mecz miał dość zacięty przebieg. Obie drużyny stworzyły sobie po dwie okazje bramkowe, ale Belgowie byli bardziej skuteczni. Szybko okazało się, że mecze toczone są w dużo szybszym tempie niż jakiekolwiek spotkanie w Polsce. Liga, w której na co dzień występują Młode Wilki, oferuje zaledwie 2-3 poważniejsze wyzwania w trakcie rundy i to szybko wyszło w grze. Tym bardziej dziwią zabiegi Mazowieckiego ZPN, by kontynuować pomysł dwóch oddzielnych lig dla dwóch najstarszych roczników juniorskich, co powoduje dalsze rozdrobnienie dobrych drużyn między ligi i promuje jedynie tych słabszych, o co zresztą zapewne chodziło. Belgowie zaraz po przerwie objęli prowadzenie, a podopieczni Krzysztofa Dębka ruszyli do ofensywy, ale nie zdołali odrobić straty w pojedynku z późniejszym finalistą turnieju.

Legia 92/3 1-2 Cruzeiro Belo Horizonte
0-1 Lucas Borgos (rzut karny)
0-2 Eber Bessa (rzut wolny)
1-2 45 min. Bartłomiej Czarnecki (as. Paweł Broniszewski)

Legia: Wienczatek - M. Grudniewski, Długołęcki Ż, Dankowski Ż, Breś Ż - Dzięgielewski (30' Kępka), Rzuchowski (30' Latos), Broniszewski, K. Grudniewski (30' Lukac) - Gąsior (26' Pogonowski), Czarnecki

Spotkanie z naszpikowanym reprezentantami Brazylii (aż siedmiu!) Cruzeiro było kolejną lekcją gry w najwyższym możliwym tempie, pod silnym pressingiem. Ani jedno podanie nie mogło być wykonane w wolniejszym tempie, gdyż przeciwnicy zmuszali do popełnienia błędu. Mimo wszystko legioniści prowadzili zaskakująco wyrównany bój. Niedługo przed przerwą, piłką został trafiony z najbliższej odległości w rękę Mateusz Długołęcki. Arbiter zdecydował się na podyktowanie jedenastki, którą zamienił na bramkę Lucas Borgos. Po przerwie strata na własnej połowie spowodowała kontrę, którą trzeba było przerwać faulem na 20. metrze. I ten stały fragment gry Brazylijczycy zamienili na gola. Legioniści nie rezygnowali i po prostopadłym podaniu Pawła Broniszewskiego gola zdobył Bartłomiej Czarnecki. Drużyna z Brazylii zajęła drugie miejsce w grupie i awansowała do 1/2 finału, dzięki czemu ma szansę po raz trzeci z rządu triumfować w turnieju.

Legia 92/3 0-2 (0-0) PSV Eindhoven
0-1 Elvis van Overbeek
0-2 Peter van Ooyen

Legia: Smyłek [95] - M. Grudniewski, Długołęcki, Dankowski [94], Breś - Kępka (26' K. Grudniewski), Rzuchowski, Gąsior (35' Latos), Dzięgielewski (40' Lukac) - Pogonowski (26' Broniszewski), Czarnecki (43' Prusinowski)

Paradoksalnie, spotkanie z PSV było chyba najlepszym w wykonaniu legionistów, którzy w pierwszej połowie zepchnęli Holendrów do obrony. Niestety, zabrakło zdecydowanego i skutecznego wykończenia akcji. Po przerwie przeciwnicy zdobyli prowadzenie po zamieszaniu w polu bramkowym, a niedługo potem dołożyli drugie trafienie, skutecznie kontrując dążących do wyrównania legionistów. Mimo porażki, spotkanie jest kolejnym gigantycznym doświadczeniem, którego nie da się zdobyć w lidze, i lekcją szybkiej reakcji na wydarzenia na boisku dla każdego gracza.

4. Legia 3 0p.

W niedzielę o 10:00 mecz o 7. miejsce: Legia - Zenit St. Petersburg.

Legia 94 0-2 (0-0) Polonia Warszawa 94
0-1 40+1 min. Karol Słomkowski (as. Marcin Błachut)
0-2 63 min. Bartosz Niksiński (as. Kacper Rak)

Legia: Zieliński - Waszkiewicz [95], Ochman, Fabiszewski, Przysowa - Mazek (66' Turzyniecki), Kalinkowski, Sokołowski Ż, Zawal [95], Misiak - Kurowski
Polonia: Dudek - Błachut (79' Dzięcioł), Świat, Zdunek, Karbowniak - Słomkowski (65' Pajor), Rytel, Kropiewnicki (61' Rusakowicz), Woiński (70' Włodarczyk) - Tchorzewski (29' Niksiński), Rak

Mecz od samego początku był bardzo zacięty, ale żadna z drużyn długo nie mogła zdobyć gola. Ze strony grających praktycznie bez ławki rezerwowych legionistów najbliżej szczęścia był Mateusz Zawal, jednak uderzył zbyt pospiesznie i niecelnie. Legioniści nie byli tego dnia w najwyższej dyspozycji, choć warto odnotować kilka groźnych rajdów dynamicznego Kamila Mazka. Goście w pierwszej odsłonie stworzyli sobie trzy okazje i wykorzystali jedną z nich, gdy z piłką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minął się nasz golkiper. Druga odsłona miała bardziej otwarty przebieg. W 46. minucie Zieliński obronił groźne uderzenie Rytla, a w kolejnych minutach legioniści mieli trzy dobre okazje, po strzale z rzutu wolnego Ochamana oraz po uderzeniach z najbliższej odległości Misiaka i Fabiszewskiego. Nieskuteczność zemściła się w 63. minucie, gdy na 0-2 podwyższył Niksiński. Zaraz potem kolejną doskonałą szansę miał Norbert Misiak, ale uderzył po ziemi z 6 metrów, prosto w golkipera. Ostatni kwadrans gry należał już wyraźnie do polonistów, którzy zachowali więcej sił i mieli jeszcze trzy okazje do podwyższenia rezultatu. Wynik nie uległ zmianie, ale zasłużone zwycięstwo odniosła Polonia, która była bardziej konsekwentna w grze i przechwytywała dużo piłek w środku pola, wygrywając niemal wszystkie pojedynki o górne piłki. Warto odnotować powrót do gry po kontuzji i pierwszy krótki występ w tym roku Łukasza Turzynieckiego, który był jedynym graczem rezerwowym Legii (kontuzje Brzeziańskiego, Okieńczyca, Araka, Mąki, Rozmusa, Pielacińskiego, Żeglenia, Sosnowskiego i Janusiewicza oraz wyjazd Dankowskiego na turniej do Hagi). Legioniści już tydzień temu zapewnili sobie mistrzostwo Mazowsza i być może stąd spotkanie pozbawione było nadmiernej agresji i - poza przypadkowym urazem Tchorzewskiego - groźnie wyglądających kontuzji.

CWKS Legia 94 1-0 (1-0) Korona HiD Ostrołęka
Gol: 25 min. Maciej Ćwiąkała (rzut karny za zagranie ręką)

Legia: Przysowa - Olszewski (Błesnowski), Dąbrowski, Orlik, Pec - Papież, Ćwiąkała, Bińkowski (Obzejta), Kopeć (Rogowski) - Sikorski (Pydyn), Bożałek (Lewandowski)

Legioniści odnieśli zasłużone zwycięstwo nad drużyną z Ostrołęki. Prowadzenie zdobył jeszcze przed przerwą Maciej Ćwiąkała, który juz wcześniej mógł wpisać się dwukrotnie na listę strzelców. Także po przerwie można było odnotować przewagę "wojskowych", ale fatalna nawierzchnia boiska przy Oświatowej nie sprzyjała prowadzeniu działań ofensywnych, a raczej obronie.

Broń Radom 95 1-7 (0-2) Legia 95
0-1 31 min. Marcin Piwowarczyk (wolny)
0-2 36 min. Rafał Parobczyk b.a.
0-3 43 min. Marcin Kraska (as. Aleksander Stolarz)
1-3 45 min.
1-4 46 min. Marcin Kraska (as. Przemysław Milewski)
1-5 49 min. Marcin Piórkowski (as. Łukasz Dziewicki z rzutu rożnego)
1-6 51 min. Marcin Piwowarczyk (as. Bartłomiej Pasim)
1-7 58 min. Aleksander Stolarz b.a.

Legia: Śmiłowski - Ozga [96], Piórkowski, Kucharski, Piwowarczyk - Milewski, Parobczyk (41' Kraska [96]), Dziewicki, Pasim - Stolarz, Śmigielski (65' Haluch)

Radomiak Radom 97 0-2 Legia 97
0-1 50 min. Mateusz Wieteska (as. Patryk Kostrzanowski)
0-2 70+1 min. Mateusz Wieteska (as. Kacper Krasuski)

Legia: Jaroszko - Kuncewicz (36' Polak), Kostrzanowski, Zabłocki, Witkowski - Brzosko (62' Wojcieszak), Maj, Krasuski, Zaradny - Podlecki (53' Wojczuk) - Wieteska

Kolejne zwycięstwo dołożyli do dotychczasowego kompletu trampkarze młodsi Legii. Gospodarze zagrali bardzo defensywnie, co do pewnego momentu dawało im bezpieczeństwo pod własną bramką i dopiero po utracie gola (za sprawą Mateusza Wieteski, który na skutek kontuzji wszystkich 4 napastników musiał wystąpić w przedniej formacji) spróbowali zagrać bardziej ofensywnie. To zemściło się na graczach RKS w ostatniej minucie gry, gdy Wieteska wykorzystał podanie Kacpra Krasuskiego, zdobywając swoją 16. bramkę w sezonie. Oprócz strzelca obu goli z dobrej strony pokazali się także Maj, Zaradny, Kostrzanowski i Zabłocki. Cały zespół lepiej zaprezentował się w drugiej połowie, gdy grał szybciej i bardziej aktywnie skrzydłami.

Naprzód Zielonki 99 2-7 Legia 99
1-0 12 min.
1-1 15 min. Jakub Skrzyński
1-2 24 min. Michał Malesa (as. Mateusz Kinast)
1-3 28 min. Michał Malesa (as. Mateusz Kinast)
2-3 29 min.
2-4 29 min. Emil Możdżonek (as. Bartek Faliszewski)
2-5 47 min. Michał Malesa (as. Wiktor Antolak)
2-6 55 min. Michał Malesa (as. Emil Możdżonek)
2-7 57 min. Szymon Barwiński b.a.

Legia: Śmigielski (Musiał) - Janicki (Rosiński), Kostrzycki (Hryniuk), Wawrzyn (Możdżonek), Staśkiewicz (Malesa, Barwiński), Skrzyński (Faliszewski), Pruszyński (Kinast, Antolak)

SEMP Ursynów 99 8-4 (2-3) CWKS Legia 99
Gole dla Legii:
0-1 Mikołaj Janusz (as. Dawid Chaterera)
0-2 Mikołaj Janusz b.a.
0-3 Michał Paradowski (as. Mikołaj Janusz)
5-4 Daniel Markowski (as. Mateusz Laskus)

Legia: Mołdawa - Cyburski, Janusz, Chaterera - Laskus, Paradowski, Szczubełek oraz Żelazo, Kąkol, Markowski, Niedbała, Bińka.

CWKS Legia 2000 7-4 (4-1) CWKS Legia 2001 (sparing)

Białe Orły Cup 2011 - rocznik 1998: Zdjęcia z turnieju

Legia 2-1 Olimpiakos Pireus (Waniek, Wojtkowski)
Legia 2-0 Inter Mediolan (Humphreys, Humphreys)
Legia 0-2 Hertha Berlin
Legia 0-2 Celtic Glasgow

Legia: Ceran, Balawejder - Gardziński, S. Ławcewicz, Żyro, Iwański, Orłowski, Leleno, Waniek, Humphreys (gośc.), Korczakowski, Wojtkowski, Kaniecki, 4 graczy testowanych

Legioniści, choć rywalizowali w dużo silniej obsadzonej grupie B, zaczęli turniej doskonale, od dwóch zwycięstw nad Olimpiakosem i Interem. By awansować do półfinału wystarczyło, by w dwóch pozostałych meczach zdobyli choć punkt. Niestety z meczu na mecz uwidoczniała się przewaga fizyczna drużyn z zagranicy, zarówno szybkościowa, jak i wytrzymałościowa. Choć w umiejętnościach technicznych nie było wyraźnej różnicy (pod tym względem wybijał się wszakże przede wszystkim występujący w drugiej grupie, wraz z 3 polskimi drużynami, Real Madryt), a niekiedy wręcz legioniści górowali pod tym względem, to przeciwnicy charakteryzowali się większym zdecydowaniem w grze, szybkim operowaniem piłką i doskonałym przygotowaniem fizycznym. Przegrane z Herthą i Celikiem zepchnęły legionistów z pierwszego na czwarte miejsce w grupie. W niedzielę powalczą o miejsca 5-8. Pierwszy mecz - o 9:40 z Wisłą Kraków.

Białe Orły Cup 2001 - rocznik 2000, dzień 1: Zdjęcia z turnieju

Białe Orły Warszawa 0-2 Legia (Czaplicki as. Neuman, Neuman as. Czaplicki)
Legia Warszawa 2-1 AC Milan (Neuman b.a., Czaplicki as. Neuman)
Legia Warszawa 3-5 (1-3) Sporting Lizbona (Kucharek as. Fischer, Różański as. N. Zawistowski, Neuman as. Zieliński)
Legia Warszawa 1-3 CF Valencia (N. Zawistowski b.a.)

Legia: Warszawski - Borychowski, Cichocki, Nowak, N. Zawistowski, M. Zawistowski, Różański, Zieliński, Fischer, Kucharek, Neuman, Czaplicki

W niedzielę rano o 9:40 meczem z Karpatami Lwów legioniści rozpoczną walkę o miejsca 1-6. O 11 zagrają z Barceloną, a o 12:20 ze Slavią Praga. Rezultaty z fazy grupowej będzie zaliczone do tej rywalizacji.

Młode Wilki 99 pokonały 7-2 Naprzód Zielonki - fot. gfaliga