Kelhar strzelił gola dla Młodej Legii, ale nie dał on zwycięstwa - fot. Piotr Galas

ME: Legia 1-1 Arka. Szanse na mistrzostwo znacznie zmalały

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Legii nie wykorzystali dziś atutu własnego boiska i mają już niewielkie szanse na zdobycie mistrzostwa Młodej Ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Banasika, chociaż byli zespołem lepszym od Arki, tylko zremisowali 1-1, a wobec wygranej Zagłębia Lubin z Wisłą, na kolejkę przed końcem rozgrywek stracili prowadzenie w tabeli.

Legioniści objęli prowadzenie w 26. minucie meczu - podanie Kneżevicia wykorzystał Dejan Kelhar. Niestety 9 minut później sędzia podyktował dla gości rzut karny, który na bramkę zamienił Szwoch.

Legia rozpoczęła mecz z jednym napastnikiem, po przerwie zagrała już dwoma atakującymi, a w końcówce wprowadziła trzeciego napastnika, zmieniając ustawienie na 3-4-3. Niestety nic to nie dało i mimo kilku okazji, nie udało się wywalczyć trzech punktów.

W 14. minucie bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki miał Banasiak. Znacznie więcej pod bramką gości działo się po przerwie. W 55. minucie Maciej Górski zdobył bramkę, ale sędzia nie uznał jej, odgwizdując pozycję spaloną. W 67. minucie Kneżević strzelił głową tuż obok bramki. Dwukrotnie w dobrych sytuacjach znajdował się Kamil Kamiński, ale w ostatniej chwili blokowała go obrona Arki.

Sam na sam z bramkarzem Arki był także Dejan Kelhar, ale jego strzał głową został obroniony. W 87. minucie Banasiak uderzał z dystansu tuż obok bramki. Minutę przed końcem spotkania, aktywny w drugiej połowie Felix Ogbuke dograł w pole karne, ale strzały Banasiaka i Kamińskiego z pustej bramki wybijali obrońcy Arki.

Wobec wygranej Zagłębia z Wisłą Kraków (bramki w 79. i 82. minucie), lubinianie zrównali się punktami z Legią, ale wobec lepszego bilansu bezpośrednich spotkań, wyprzedzili naszą drużynę w tabeli. Do końca rozgrywek pozostała już tylko jedna kolejka i aby Legia zdobyła mistrzostwo, musi liczyć na stratę punktów przez Zagłębie. Nie będzie to łatwe, bowiem ci grają na własnym stadionie ze znacznie słabszą Lechią. Legia tymczasem zagra z Polonią w Bytomiu. Oba mecze 28 maja o godzinie 16.

Młoda Legia 1-1 (1-1) Młoda Arka
1-0 26 min. Kelhar (as. Kneżevic)
1-1 35 min. Szwoch - karny

Legia: Jałocha - Bochenek Ż, Kelhar, Michalak Ż (46. Cichocki, 85. Tietz), Kneżevic Ż - Karniszewski, Furman (46. Kamiński), Banasiak, Łukasik (77. Rosłoń), Ogbuke Ż - Górski.