Młodzież: mecze środowe i czwartkowe (akt.)

Raffi - Wiadomość archiwalna

Legioniści z rocznika 1995 odnieśli najwyższe zwycięstwo w sezonie, pokonując 12-0 SEMP. Największą skutecznością wykazał się Alek Stolarz, zdobywca pięciu goli. Oba zespoły wystąpiły w osłabionych składach, ale ubytki wyraźniej widoczne były w grze drużyny gości, która po szybkiej utracie trzech goli praktycznie poddała się bez walki. W czwartek Młode Wilki 2000 zremisowały z SEMPem 3-3. Zdjęcia z meczu środowego

Młode Wilki, dzięki wygranej, awansowały na drugie miejsce w tabeli, ale pozostałe drużyny zagrają swoje spotkania w weekend. Bezpośrednio po zakończeniu meczu legioniści wyjechali na turniej "12. Memorial Dario Bobbato" do włoskiego Treviso. Wspomagać ich będzie trzech zawodników z rocznika 96 (Kraska, Anczewski i Makowski) oraz 2 graczy testowanych.

Legia 95 12-0 (5-0) SEMP Ursynów 95 Zdjęcia z meczu
1-0 4 min. Robert Śmigielski (as. Aleksander Jagiełło)
2-0 10 min. Robert Śmigielski (as. Marcin Piórkowski)
3-0 11 min. Mateusz Zawal b.a.
4-0 33 min. Aleksander Stolarz (as. Jakub Waszkiewicz)
5-0 36 min. Aleksander Stolarz (as. Robert Śmigielski)
6-0 41 min. Aleksander Stolarz (as. Robert Śmigielski)
7-0 57 min. Damian Juźwik (as. Przemysław Milewski)
8-0 58 min. Aleksander Stolarz (as. Mateusz Zawal)
9-0 62 min. Robert Śmigielski (as. Mateusz Zawal)
10-0 75 min. Aleksander Stolarz (as. Mateusz Zawal)
11-0 76 min. Mikołaj Smyłek (as. Aleksander Stolarz)
12-0 79 min. Mikołaj Smyłek (as. Damian Juźwik)

Legia: Śmiłowski - Waszkiewicz, Dziewicki, Piórkowski (69' Kucharski), Piwowarczyk - Milewski, Stolarz, Zawal, Jagiełło (41' Juźwik) - Śmigielski (63' Smyłek), Pasim

Dzisiejsze spotkanie zostało rozegrane awansem, z uwagi na wyjazd Młodych Wilków na międzynarodowy turniej (piątek-niedziela). Od pierwszych minut drużyną groźniejszą, agresywniejszą w odbiorze i szybszą w rozgrywaniu piłki była Legia. Już pierwszy atak gospodarzy zakończył się golem, gdy po akcji Waszkiewicza w zamieszaniu podbramkowym najlepszym refleksem wykazał się Robert Śmigielski. Po chwili dośrodkowanie Olka Jagiełły mógł zamienić na bramkę Bartek Pasim, ale nie trafił czysto w piłkę. W 10. minucie było już jednak 2-0, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu głową Marcina Piórkowskiego Śmigielski zdobył swoją kolejną bramkę. Goście nie zdążyli się otrząsnąć z utraty gola, a już było 3-0 po przechwycie, efektownym dryblingu i strzale Mateusza Zawala. Zawal i Jagiełło próbowali jeszcze strzałów z dystansu, a trzykrotnie przestrzelił przesunięty po pierwszym kwadransie do ataku Alek Stolarz. Gracz Legii naregulował celownik jeszcze przed przerwą i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców - najpierw po podaniu Waszkiewicza, a następnie po akcji Jagiełły i Śmigielskiego, 5 minut przed końcem pierwszej połowy.

Stolarz skompletował hat-tricka tuż po wznowieniu gry, a szósty gol dla Legii praktycznie odebrał ursynowianom ochotę do gry. Groźnie z dystansu strzelali Dziewicki i Stolarz, a po rzucie różnym bliski zdobycia gola głową był Zawal. W 57. minucie sygnał do kolejnej ofensywy dał Młodym Wilkom Damian Juźwik, który wykończył skutecznie dośrodkowanie Przemysława Milewskiego. Od tego momentu gole padały już co kilka minut, a zrezygnowani goście tylko momentami próbowali stawiać zacięty opór. Dwa razy wpisał się na listę strzelców Stolarz, kolejny raz Śmigielski. W poprzeczkę trafił z rzutu wolnego Marcin Piwowarczyk, a okazji sam na sam nie zdołał zamienić na gola Pasim. Na ostatni kwadrans na boisko wszedł - tym razem w roli napastnika - Mikołaj Smyłek, który wrócił dopiero co z turnieju juniorów starszych w Hadze. Już w 73. minucie uderzył tuż obok słupka w sytuacji sam na sam, a w końcówce spotkania rosły golkiper Legii zdołał aż dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Tuż przed końcem goście trafili w słupek, a dobijający piłkę skrzydłowy wbił ją do siatki - sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną. Licznik bramek zatrzymał się na liczbie "12". Tak wysokie zwycięstwo Legii może być zaskakujące, biorąc pod uwagę wciąż nie najlepszą sytuację kadrową drużyny (zaledwie 2 rezerwowych z pola), jednak i goście przyjechali w mocno osłabionym jakościowo składzie, bez swoich najlepszych strzelców, których wyeliminowały kontuzje (m.in. Anusik, Świsłowski) i kartki. Dzięki czwartemu z rzędu zwycięstwu Legia oddaliła się od drużyny z Ursynowa na bezpieczny dystans 6 punktów. Do końca sezonu zostały tylko dwie kolejki.

Turniej - "18.Memoriał Dario Bobbato" - Treviso, Włochy.

Skład drużyny:

Bramkarze: Mikołaj Smyłek, Adrian Śmiłowski
Obrońcy: Jakub Waszkiewicz, Damian Kucharski, Marcin Piórkowski, Łukasz Dziewicki, Marcin Piwowarczyk
Pomocnicy: Przemysław Milewski, Bartłomiej Pasim, Mateusz Zawal, Rafał Makowski [96], gracz testowany, Aleksander Jagiełło, Aleksander Stolarz
Napastnicy: Kamil Anczewski (96), Marcin Kraska, gracz testowany, Robert Śmigielski

Turniej rozpoczął się już w miniony weekend eliminacjami. Zwycięzcy obu grup eliminacyjnych dołączyli do pozostałych, rozstawionych uprzednio, uczestników turnieju. Mecze fazy głównej rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli. W grupie A wystąpią: zwycięzca grupy eliminacyjnej A, Legia, Udinese oraz AS Cittadella. Grupa B to: zwycięzca grupy eliminacyjnej B, Atalanta Bergamo, Sturm Graz i Padova Calcio.

Mecze Legii (w fazie grupowej - 2x20 minut):
piątek, 14:30: Legia - AS Cittadella
piątek, 19:30: Legia - zwycięzca gr. eliminacyjnej A
sobota, 17:30: Legia - Udinese Calcio

W niedzielę odbędą się spotkania o miejsca 1-4 (2x35 minut).

SEMP Ursynów 2000 3-3 (2-1) Legia 2000
1-0 2 min. Michał Kosson
1-1 7 min. Piotr Zieliński (as. Nikodem Zawistowski)
2-1 27 min. Kamil Szybiński (as. Robert Piekarz)
2-2 45 min. Kacper Kucharek (as. Mikołaj Zawistowski)