Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Sobota, 28 maja 2011 r. godz. 11:57

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Archiwalne nagranie z meczu Legia - Lech z 1980 roku

sowtes

Z okazji zdobycia przez Legię Pucharu Polski w tym sezonie, legijni przyjaciele w Programie Trzecim Polskiego Radia zadbali o to, by przypomnieć na antenie chwile chwalebnej historii. W popularnej audycji historycznej "Tym żył świat", w której prezentowane są archiwalne nagrania Polskiego Radia, pojawił się dobrze kojarzący się legionistom wątek pamiętnego finału PP z Lechem Poznań z 1980 roku.

W audycji skoncentrowano się głównie na wydarzeniach z boiska, pomijając zachowanie kibiców. Legia zwyciężyła wówczas poznańską drużynę 5-0. Dwa gole strzelił Marek Kusto, po jednym dołożyli Mirosław Okoński, Adam Topolski i Witold Sikorski.

Audycji z oryginalnym komentarzem reportera sportowego, sprzed ponad 30 lat, możecie posłuchać tutaj.Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!