Legioniści na MP w Starachowicach - fot. Jacek Brzeski / KiBo.pl

Kick-boxing: 6 medali na mistrzostwach Polski kick-light

W miniony weekend w Starachowicach odbyły się mistrzostwa Polski w kick-boxingu w formule kick-light. Legioniści wywalczyli 6 medali - dwa złote i cztery brązowe. Te sukcesy pozwoliły Legii uzyskać tytuł najlepszej drużyny MP. Złoto wywalczyli Przemysław Ziemnicki (-74 kg) i Rafał Banaszewski (-57 kg).
Brązowe medale zdobyli: Dominika Ziemnicka (-50 kg), Klara Kleczkowska (-55 kg), Ewa Brodnicka (-70 kg) i Artur Jeziorek (-89 kg). Ponadto w zawodach wzięli udział dwaj inni legioniści: Przemysław Mechowski (-57 kg) i Jarosław Książek (-63 kg). Ten drugi, po bardzo dobrej walce, przegrał z mistrzem Polski w swojej kategorii wagowej.

Legioniści na Pucharze Świata w Szeged
Tymczasem w dniach 19-22 maja w węgierskim Szeged dwóch zawodników Legii reprezentowało Polskę na zawodach Pucharu Świata w formule light-contact. Rafał Banaszewski (-57 kg) i Przemysław Ziemnicki (-74 kg) dotarli do finału, gdzie przegrali odpowiednio 0-3 i 1-2.