Sekcja jeździecka skoków Legii obchodzi 50-lecie - fot. Bodziach
REKLAMA

Obchody 50-lecia sekcji jeździeckiej skoków

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Sekcja jeździecka - skoków Legii powstała w 1960 roku, a oficjalnie rok później rozpoczęła sportową działalność. Rozpoczynające się dziś przy Kozielskiej ogólnopolskie zawody w formule ZO 2* będą okazją do świętowania 50-lecia zasłużonej dla polskiego sportu sekcji. Dziś także, w świetlicy klubowej, odbędzie się wspomnieniowe spotkanie osób związanych z klubem.

Ogólnopolskie zawody przy Kozielskiej odbywać się będą także w sobotę i niedzielę. W niedzielę właśnie, o godzinie 8, na hipodromie odprawiona zostanie msza Święta, po której (ok. 9), w asyście Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego, zostaną złożone wiązanki na grobach zasłużonych dla jeździeckiej Legii - Kazimierza Gilarskiego i Antoniego Łuczyńskiego, na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Trzy Memoriały
Sekcja Legii regularnie organizuje zawody poświęcone najbardziej zasłużonym dla klubu osobom. Weekendowe zawody zostały tak podzielone, że każdego dnia odbędzie się memoriał poświęcony innej osobie. W piątek Antoniemu Łuczyńskiemu (współtwórcy sekcji i wieloletniego jej prezesa), w sobotę - memoriał Wiktora Olędzkiego (zasłużony trener Legii), a w niedzielę zawody o nagrodę Dowódcy Garnizonu Warszawa, Kazimierza Gilarskiego (tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej).

Bogata historia jeździeckiej Legii
Hipodrom Legii został wybudowany pod koniec lat 60-tych minionego wieku. Parę lat później wybudowano trybunę krytą. Najlepszymi zawodnikami Legii w historii byli Jan Kowalczyk, Marian Kozicki oraz Tomasz i Antoni Pacyńscy. Kowalczyk na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku zdobył złoty i srebrny medal, a Kozicki srebrny. Łącznie zawodnicy Legii zdobyli 22 tytuły mistrza Polski seniorów.fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.