Grali przyjaciele: Olimpia o krok od awansu

Nie doszedł do skutku zaplanowany na sobotę mecz Pogoni Szczecin z Odrą Wodzisław. Choć Portowcy zaproponowali, że opłacą Odrze przejazd do Szczecina i z powrotem oraz pobyt w Szczecinie, wodzisławianie postanowili oddać mecz walkowerem. Wcześniej działacze Odry sugerowali, że propozycja Pogoni może mieć charakter... korupcyjny. Olimpia na awans do I ligi musi poczekać do ostatniej kolejki, a Zagłębie przegrało z Bałtykiem.

Oficjalnie Odra za powód oddania meczu walkowerem podaje problemy kadrowe. Pogoń w ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice i jeśli wygra, będzie miała szansę na zajęcie czwartego miejsca na koniec rozgrywek. Odra tymczasem w przyszłym sezonie zagra w II lidze.

II liga, gr. wsch.: Olimpia Elbląg 1-1 Sokół Sokółka
Olimpia Elbląg tylko zremisowała z 11. w tabeli Sokołem Sokółka i na awans do I ligi musi poczekać do ostatniej kolejki. W tej naszych przyjaciół gościć będzie spadająca z ligi Pusza Niepołomice.
Szkoda tego remisu, bo choć Olimpii do awansu wystarczy tylko punkt w ostatnim meczu, piłkarze z Elbląga mogli już świętować z kibicami na własnym stadionie.

Mecz nieźle rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 30. minucie po strzale z dystansu bramkę zdobył Krzysztof Bułka. Później jednak olimpijczycy nie wykorzystali kolejnych szans, a ostatecznie po samobójczym trafieniu
Michała Pietronia w 75. minucie musieli zadowolić się tylko remisem.

II liga, gr. zach.: Bałtyk Gdynia 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec przegrało w Gdyni z Bałtykiem 0-1. Jedyną bramkę zdobył w 68. minucie Paweł Król. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek nasi przyjaciele zajmują piąte miejsce w tabeli. W ostatnim meczu podejmą na własnym stadionie dwunastą w tabeli Jarotę Jarocin.