REKLAMA

Młode Wilki 98 na drugim miejscu na turnieju w Le Havre

Raffi - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 98 zajęły wysokie drugie miejsce w międzynarodowym turnieju młodzików we francuskim Le Havre. W piątek legioniści kontynuowali rywalizację grupową, odnosząc dwa zwycięstwa (3-0 z gospodarzami - SS Gournay i 1-0 z portugalską Bragą) i awansując do półfinału, w którym pokonali FC Evreux. Dopiero w finale musieli uznać wyższość Borussii Dortmund.

Drugie miejsce w plebiscycie na najlepszego zawodnika turnieju zdobył środkowy pomocnik Legii Kamil Wojtkowski.

"25. Tournoi International U-13 de la SS Gournay" - dzień 2:

Legioniści przystąpili do drugiego dnia rywalizacji z mocnym postanowieniem zakończenia fazy grupowej zwycięsko, gdyż tylko dwie wygrane w meczach z gospodarzami (SS Gournay) i portugalską Bragą dałyby im awans do półfinałów. Pojedynek z Gournay był wyjątkowo jednostronny, ale legioniści oprócz trzech zdobytych goli mogli jeszcze kilkakrotnie wpisać się na listę strzelców - najbliżej szczęścia był Przemek Iwański. Dużo ciężej zapowiadał się pojedynek z Bragą, jednak i tutaj legioniści szybko przejęli inicjatywę, co zaowocowało golem testowanego w Legii napastnika. Uważna gra w obronie oraz dobra kontrola nad sytuacją na boisku dały naszym graczom zwycięstwo w walce o awans do półfinału.

Spotkanie ze zwycięzca fazy grupowej, FC Evreux, było zacięte, ale i pełne efektownych zagrań z obu stron. Legioniści nie zdołali wykorzystać kilku sytuacji podbramkowych i doszło do serii rzutów karnych, które lepiej wykonywali podopieczni Ernesta Wasia. W finale po raz kolejny przyszło się legionistom zmierzyć z Borussią. Spotkania długo miało zacięty charakter, ale w starciu z z drużyną, której zawodnicy w wieku 12-13 lat mają już po 175-185 cm wzrostu, rywalizacja nie należała do łatwych. Po stałym fragmencie gry chłopcy z Dortmundu wygrali pojedynek o górną piłkę i objęli prowadzenie. Legia ruszyła do odrabiania strat i na dłuższy czas zepchnęła Niemców do obrony. Prosty błąd i strata naszego bloku obronnego spowodowały jednak, że to przeciwnicy w końcówce meczu zdobyli gola. Podłamani legioniści przed końcem spotkania stracili jeszcze jednego gola i ulegli trzema bramkami.

Mimo porażki w ostatnim meczu, występ legionistów należy ocenić bardzo pozytywnie. Zebrali oni bardzo pozytywne oceny za jakość gry, a nawiązane podczas turnieju kontakty połączone z dobrą autoreklamą, jaką była gra Młodych Wilków, zaowocują prawdopodobnie w przyszłości udziałem w kolejnych turniejach we Francji i Portugalii.

Szczególnie dużo pochwał zebrali odpowiedzialni za rozegranie i napędzanie akcji ofensywnych naszej drużyny Kamil Wojtkowski i Olek Waniek. Pierwszy z nich w oczach 4 trenerów był najlepszym graczem turnieju i zaledwie jednym głosem przegrał głosowanie z graczem FC Evreaux 27 o to trofeum. Najlepszym bramkarzem turnieju został z kolei golkiper Le Havre. Trzeba jednak zaznaczyć, że żaden z graczy Legii nie zawiódł oczekiwań i na wyróżnienie w oczach szkoleniowca Legii zasłużyła cała drużyna.

Wyniki Legii w fazie grupowej:
czwartek:
Legia 0-0 Le Havre
Legia 0-0 Bastia
Legia 0-1 FC Evreux 27
Legia 1-0 AC Ajaccio (gol: Waniek)
Legia 1-0 ESM Gonfreville l'Orcher (gol: gracz testowany)
Legia 0-1 Borussia Dortmund

piątek:
Legia 3-0 SS Gournay (gole: Wojtkowski x2, Leleno)
Legia 1-0 Braga (gol: gracz testowany)

Czołówka po fazie grupowej:
1. FC Evreux 27 24 p.
2. Borussia Dortmund 24 p.
3. SC Braga 23 p.
4. Legia Warszawa 22 p.

Półfinały:
Borussia 2-0 Braga
Legia 0-0 k. 4-3 FC Evreux

O 3. miejsce: FC Evreux 1-0 Braga
Finał: Legia 0-3 (0-1) Borussia Dortmund

Kolejność końcowa:
1. Borussia Dortmund
2. Legia Warszawa
3. FC Evreux 27
4. SC Braga
5. Le Havre
6. ESM Gonfreville l' Orcher
7. Bastia
8. AC Ajaccio
9. SS Gournay

Skład Młodych Wilków 98: Kamil Ceran - Piotr Gardziński, Przemysław Iwański, Stanisław Ławcewicz, Kacper Orłowski, Mateusz Żyro, Mateusz Leleno, Kamil Wojtkowski, Igor Korczakowski, Aleksander Waniek, Wiktor Wiszorowski, gracz testowany
I trener: Ernest WaśKamil Wojtkowski należał do wyróżniających się graczy na turnieju w Le Havre - fot. LegiaLIVE!
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.