Młodzież: Legia 92/3 2-0 GKS Bełchatów

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Drużyna juniorów starszych Legii pokonała na bocznym boisku przy Łazienkowskiej w ćwierćfinałowym meczu o mistrzostwo Polski GKS Bełchatów 2-0. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po bramce do szatni strzelonej głową przez Marcela Gąsiora. Z rzutu rożnego w tej sytuacji dośrodkowywał Kordian Latos. W 51. minucie wynik ustalił po rajdzie Bartłomieja Czarneckiego i zgraniu Macieja Prusinowskiego Karol Grudniewski.

W 30. minucie kontuzji w starciu o górną piłkę doznał Mateusz Pogonowski, który otrzymał bolesny cios kolanem w udo i nie był w stanie kontynuować pojedynku. Drobny uraz był również przyczyną zejścia z boiska Kordiana Latosa.
Do przerwy mecz był wyrównany, a do 45. minuty obie drużyny stworzyły sobie raptem po jednej groźniejszej okazji. W drugiej połowie przewagę osiągnęli legioniści, którzy kontrolowali przebieg spotkania. Drużyna gości, złożona w większości z graczy mających już za sobą występy w Młodej Ekstraklasie (choć oczywiście głównie z szerokiego składu), tylko dwukrotnie w ciągu całego spotkania poważniej zagroziła bramce Legii.

Wbrew początkowym obawom, kibiców wpuszczano na mecz, zajęli oni miejsca za bramką oraz wzdłuż linii bocznej od strony Myśliwieckiej. Można przypuszczać, że podobne rozwiązanie zostanie zastosowane również w niedzielę o 17, na meczu rewanżowym z Jagiellonią.

Rewanż rozegrany zostanie w Bełchatowie w poniedziałek 20 czerwca o 17:00.

Legia 92/93 2-0 (1-0) GKS Bełchatów Zdjęcia z meczu
1-0 - 45 min. Marcel Gąsior (as. Kordian Latos)
2-0 - 51 min. Karol Grudniewski (as. Maciej Prusinowski)

Legia '93: Chrostowski ['92, ME] - Michał Grudniewski, Długołęcki, Michalak ['92, ME], Siwak (82' Todorović) - Kępka (46' Dzięgielewski), Latos (69' Rzuchowski), Gąsior, Pogonowski [ME](30' Prusinowski), Karol Grudniewski (90' Gołębiewski) - Czarnecki (75' Dąbrowski)

żółte kartki: Michalak, Gąsior