Jutro juniorzy starsi Legii zagrają z GKS-em Bełchatów - fot. Raffi
REKLAMA

Juniorzy starsi zagrają z GKS-em Bełchatów

Raffi - Wiadomość archiwalna

Drużyna juniorów starszych Legii, oparta na roczniku 1993, rozpocznie w czwartek walkę o Mistrzostwo Polski pojedynkiem z GKS-em Bełchatów. Mecz rozpocznie się o godzinie 17 i odbywać się będzie na boisku bocznym ze sztuczną nawierzchnią przy Łazienkowskiej. Rewanż rozegrany zostanie w Bechatowie w poniedziałek 20 czerwca.

W razie ewentualnego awansu do półfinału, legioniści zmierzyliby się ze zwycięzcą dwumeczu Zagłębie Lubin - Stal Brzeg (mecze: w czwartek 24.06 na wyjeździe i we wtorek 28.06 u siebie). Turniej finałowy Mistrzostw Polski z udziałem 4 najlepszych zespołów odbędzie się w Ożarowie (woj. świętokrzyskie) na nowo oddanych do użytku obiektach Alitu, w dniach 5-9 lipca.

Rok temu legioniści z rocznika 93 dotarli do półfinału rozgrywek ogólnopolskich, ulegając tam w dwumeczu drużynie UKP Zielona Góra (0-2 na wyjeździe po czerwonej kartce Michała Grudniewskiego w 3. minucie spotkania oraz 3-1 u siebie). Drużyna liczy na poprawienie zeszłorocznego wyniku i ma nadzieję na doping kibiców, na jaki mogą liczyć inne drużyny występujące w ogólnopolskich rozgrywkach. Oba zespoły spotkały się już ze sobą w styczniu tego roku w meczu sparingowym. Lepsi okazali się wtedy legioniści, wygrywając 5-0, ale oba zespoły wystąpiły w mocno odmiennych niż jutrzejsze składach.

Trenerzy Dębek i Kucharski będą mieli do dyspozycji zespół składający się głównie z piłkarzy, którzy występowali w trakcie sezonu wyłącznie w rozgrywkach juniorskich. Szeroki skład uzupełnia czterech graczy Młodej Legii (Chrostowski, Michalak, Pogonowski i Breś - ostatniego z nich nie zobaczymy jednak jutro, podobnie jak kontuzjowanego w meczu ligowym Marko Lukaca, autora 12 goli w tym sezonie).

Skład Młodych Wilków 93 na mecz Z GKS-em Bełchatów:
Bramkarze: Jakub Chrostowski [92], Oliwer Wienczatek
Obrońcy: Michał Grudniewski, Mateusz Długołęcki, Cezary Michalak [92], Bartłomiej Gołębiewski, Bartłomiej Siwak, Nikola Todorović,
Pomocnicy i napastnicy: Michał Kępka, Paweł Żywko, Kordian Latos, Michał Rzuchowski, Marcel Gąsior, Karol Grudniewski, Mateusz Pogonowski, Maciej Prusinowski, Sebastian Dąbrowski, Dawid Dzięgielewski,
Bartłomiej Czarnecki.

Trenerzy: Krzysztof Dębek, Radosław Kucharski

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.