Młode Wilki 93 po wygranym meczu w Bełchatowie

Młodzież: Juniorzy starsi Legii w półfinale MP!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi Legii Warszawa, podobnie jak młodsi koledzy, pokonali na wyjeździe zespół GKS-u Bełchatów 1-0 i awansowali do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Starszych, gdzie zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Jedyna bramka meczu w Bełchatowie padła w 67. minucie, a jej strzelcem po podaniu Marcela Gąsiora został Dawid Dzięgielewski. Kilka minut później zawodnik Legii musiał opuścić plac gry, ponieważ otrzymał czerwoną kartkę.

Spotkanie nie było łatwym pojedynkiem, gdyż gospodarze od pierwszych minut dążyli uparcie do odrobienia strat. Ich ataki zatrzymywały się jednak na linii obrony, a sporo dośrodkowań padało również łupem Kuby Szumskiego. Druga połowa to przez pół godziny kontrola gry ze strony legionistów i dopiero od utraty jednego zawodnika Młode Wilki musiały przejść do obrony. Wciąż jednak wszelkie próby stworzenia sobie okazji bramkowej przez Bełchatowian były likwidowane odpowiednio wcześnie. Legioniści byli w tym spotkaniu drużyną nieco lepszą, ale okupili to kilkoma kontuzjami i kartkami. W piątek (24.06.) na wyjeździe Legia zagra o finał z Zagłębiem Lubin, które w ćwierćfinale pokonało w dwumeczu Stal Brzeg (2-0 i 1-1). Rewanż 28 czerwca w stolicy.

GKS Bełchatów 0-1 (0-1) Legia Warszawa
0-1 67 min. Dawid Dzięgielewski

Legia: Szumski - Michał Grudniewski (34' Siwak), Długołęcki, Gołębiewski, Breś (kontuzja w końcówce) - Karol Grudniewski (60' Kępka), Latos (82' Todorović), Gąsior (68' Rzuchowski), Dzięgielewski - Prusinowski (77' Żywko), Czarnecki (75' Dąbrowski)

czerwona kartka: Dzięgielewski (74. minuta)