Legia 2000 w meczu derbowym z Polonią pechowo zremisowała 0-0 - fot. Bodziach
REKLAMA

Młodzież: mecze weekendowe (foto + video)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W sobotę młodzi legioniści z rocznika 2001 wygrali turniej orlików o Puchar Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego dla rocznika 2000. W finale po karnych warszawianie pokonali gospodarzy 5-4. CWKS Legia 95 pokonała w ostatnim meczu ligowym 7:4 Olimpię. Młode Wilki i CWKS 2003 brały udział w sparingach i turniejach. Z kolei chłopcy z roczników 1999 i 2000 awansowali do półfinałów turnieju o mistrzostwo Warszawy. Finały zostaną rozegrane w środę.

Legia 2000 0-0 Polonia Warszawa - Fotoreportaż z meczu Legia 2000 - Polonia - 37 zdjęć Bodziacha

Turniej półfinałowy Mistrzostw Warszawy żaków (rocznik 1999): Fotoreportaż z turnieju

Po udanych rozgrywkach grupowych legioniści należeli do grona faworytów dzisiejszego turnieju. Pierwszy mecz nie potwierdzał jednak tej opinii - choć piłkarze Legii jako pierwsi strzelili bramkę, to drużyna z Ursynowa odrobiła stratę z nawiązką. Widać było, że presja awansu nieco spętała nogi naszym zawodnikom, którzy przed tygodniem wygrali z tą samą drużyną w lidze 8-1. Nieco lepiej było w meczu z UKS Bródno; przeciwnicy przyjęli postawę defensywną, a wąskie i krótkie boisko było ich sprzymierzeńcem w tym celu. Sforsowanie obrony UKS było trudne i udało się dopiero w drugiej połowie Bartkowi Faliszewskiemu, który strzałem z dystansu umieścił piłkę w siatce. Gracze Bródna zagrozili bramce Legii po rzucie wolnym, jednak Janek Śmigielski efektowną paradą zażegnał niebezpieczeństwo. Ostatni mecz, z Drukarzem, rozpoczął się od odważnych ataków przeciwnika. Zacięcie grający prażanie w pierwszych minutach spotkania poszli na całość, stworzyli 3 okazje i jedną z nich zamienili na gola. Stopniowo podopieczni Radosława Boczka odzyskiwali jednak inicjatywę. Druga połowa to już popis szybkiej zespołowej gry naszej drużyny. Dwa gole, po ładnych akcjach z pierwszej piłki i podaniach Kuby Skrzyńskiego zdobył Michał Malesa. Wobec remisów w pozostałych meczach, legioniści wyszli z grupy na pierwszym miejscu i w półfinale zmierzą się z OSiRem Żyrardów, który nieoczekiwanie wyeliminował Polonię Warszawa.

Legia 1-2 SEMP Ursynów
gol: 1-0 Bartek Faliszewski (as. Emil Możdżonek)

Legia 1-0 UKS Bródno
gol: Bartek Faliszewski (as. Jakub Skrzyński)

Legia 2-1 Drukarz Warszawa
gol: 1-1 Michał Malesa (as. Jakub Skrzyński), 2-1 Michał Malesa (as. Jakub Skrzyński)

Drukarz 0-0 UKS Bródno
Drukarz 0-0 SEMP
UKS Bródno 1-1 SEMP

Tabela grupa B:
1. Legia Warszawa 6 4-3
2. SEMP Ursynów 5 3-2
3. Drukarz Warszawa 2 1-2
3. UKS Bródno 2 1-2

KS Piaseczno 4-1 Znicz
OSiR Żyrardów 3-1 Polonia
KS Piaseczno 4-11 OSiR Żyrardów
Znicz 0-8 Polonia
Piaseczno 1-2 Polonia
Znicz 1-2 OSiR Żyrardów

Tabela grupa A:
1. KS Piaseczno 6 9-4
2. OSiR Żyrardów 6 6-6
3. Polonia Warszawa 6 11-4
4. Znicz Pruszków 0 2-14

Pary półfinałowe:
Legia - OSiR Żyrardów
SEMP Ursynów - KS Piaseczno

Skład Legii: Jan Śmigielski - Adrian Rybak, Wojciech Janicki, Przemysław Kostrzycki, Radosław Rosiński, Bartek Faliszewski, Jakub Skrzyński, Kamil Staśkiewicz, Szymon Barwiński, Michał Malesa, Mateusz Kinast, Krystian Wawrzyn, Emil Możdżonek

Finały - w środę od godziny 15.

Turniej półfinałowy Mistrzostw Warszawy orlików (rocznik 2000): Fotoreportaż z turnieju

Pewny awans legionistów, którzy po dobrej grze, bez straty gola awansowali do dalszej fazy rozgrywek. Jedyną stratę punktów zanotowali w meczu z Polonią - zwycięstwo było blisko, ale po uderzeniach Mikołaja Neumana piłka lądowała na słupku i poprzeczce, a gdy po jednym ze strzałów Legii piłka przekroczyła linię końcową, sędzia... nie zauważył gola. W kolejnych meczach już nie było wątpliwości - dobra postawa w meczu z niezłym Zwarem zaowocowała 5 golami, a pojedynek z rówieśnikami z Żyrardowa był już zdecydowanie jednostronny i tylko kiepska skuteczność wpłynęła na niższy niż w drugim spotkaniu wynik.

Legia 0-0 Polonia Warszawa

Legia 5-0 Zwar Międzylesie
gole: Mikołaj Neuman b.a., Mikołaj Neuman (as. Pascal Fischer), Daniel Cichocki (rzut wolny), Mikołaj Neuman, Jan Różański (as. Jan Szczegielniak)

Legia 2-0 OSiR Żyrardów
gole: Mikołaj Neuman, Mikołaj Neuman (as. Mikołaj Zawistowski)

ZWAR 2-0 OSiR Żyrardów
OSiR Żyrardów 2-3 Polonia
Polonia 1-1 ZWAR

Tabela grupa A:
1. Legia Warszawa 7 7-0
2. Polonia Warszawa 5 4-3
3. Zwar Międzylesie 4 4-6
4. OSiR Żyrardów 0 2-6

SF Wilanów 4-1 Naprzód Brwinów
UKS Bródno 1-1 Legionovia
Naprzód Brwinów 6-1 Legionovia
SF Wilanów 3-0 UKS Bródno
Naprzód Brwinów 2-1 UKS Bródno
SF Wilanów 7-0 Legionovia

Tabela grupa B:
1. SF Wilanów 9 14-1
2. Naprzód Brwinów 6 9-6
3. UKS Bródno 1 2-6
4. Legionovia Legionowo 1 2-13

Pary półfinałowe:
Legia - Naprzód Brwinów
SF Wilanów - Polonia Warszawa

Skład Legii: Białoruski, Nikodem Zawistowski, Mikołaj Zawistowski, Cichocki, Nowak, Blok, Neuman, Warszawski, Fischer, Janaśkiewicz, Szczegielniak, Różański, Kucharek

Finały odbędą w środę 22 czerwca od godziny 15.

CWKS Legia 95 7-4 (4-2) Olimpia Warszawa 95
Gole: Kubicki (as. Katri), Katri, Słowik (karny), Puza (as. Jaworek), Sosnowski (as. Słowik), Puza (as. Słowik), Słowik (as. Puza) - Wawrzyniak, Stanisławski (2), Martynowicz

Relacja: (za stroną cwkslegia95futbolowo.pl):

Zwycięstwo w ostatnim meczu, ostatni w takim składzie, ostatni prowadzony przez trenerów Zasadę i Madyniaka.

Mecz z odwiecznym rywalem Olimpią był meczem wyjątkowym z wielu powodów. Każdy zawodnik i każdy kibic na trybunach czuł, że coś dobiega końca. Dla niektórych chłopców pewnie był to ostatni mecz w barwach Legii, a może i w całej karierze.Tym bardziej nasi chłopcy chcieli ten mecz wygrać.

Trenerzy Zasada i Madytniak do boju wystawiają Łukasza Przesmyckiego, Patryka Gołębiowskiego, Konrada Witka, Piotra Cybulskiego, Adriana Olszaka, Karola Kubickiego, Adama Słowika /c/, Daniela Katri, Kacpra Puzę, Adama Jaworka, Roberta Melicha. Na ławce zasiadają Adam Dobiesz, Daniel Sysik, Bartłomiej Sosnowski, Patryk Sajecki, Jakub Przygoda, Kamil Bielecki, Paweł Nowakowski. Na trybunach wśród kibiców jest Czarek Koluch.

Relacja minuta po minucie:
I połowa:
4 min – akcję prawą stroną graczy Olimpii wślizgiem kończy Piotrek Cybulski
6 min – czterech graczy Olimpii na spalonym. Sędzia odgwizduje pozycję spaloną.
7 min – 0:1, podobna sytuacja jak przed minutą. Tym razem sędzia nie gwiżdże i goście strzelają bramkę.
10 min – rzut wolny dla Olimpii spokojnie wyłapuje Łukasz Przesmycki.
11 min – 1:1, akcję Daniela Katriego lewa stroną wykańcza Karol Kubicki. Mamy remis.
12 min – tym razem akcja prawą stroną Adama Słowika, który wrzuca na głowę Karola Kubickiego. Bramkarz Olimpii pewnie interweniuje.
13 min – Adam Słowik dostaje prostopadłą piłkę i wychodzi sam na sam. Niestety nie trafia w bramkę.
14 min – 2:1, Daniel Katri dostaje piłkę w polu karnym. Zwód, przełożenie na lewą nogę i pewny strzał przy słupku. Prowadzimy.
16 min – zawodnik z Olimpii w sytuacji sam na sam z Łukaszem. Całe szczęście nie trafia czysto w piłkę, która ląduje poza polem gry.
18 min – 2:2; znowu ładna akcja prawą stroną Olimpii. Nasi obrońcy i bramkarz nie dają rady. Pewny strzał z 7 metrów i piłka grzęźnie w siatce.
28 min - Adam Słowik dostaje piłkę jeszcze na swojej połowie boiska i pędzi w stronę bramki. Na jedenastym metrze piłkę wyłapuje bramkarz. Według wszystkich czysta interwencja. Sędzia uważa inaczej i dyktuje rzut karny. Kibice Olimpii nie wytrzymują. W ewidentnych pomyłkach sędziego remis. Ale karny to jeszcze nie bramka.
29 min - 3:2 - do karnego podchodzi Adam Słowik. Strzał i znowu prowadzimy.
31 min – znowu akcja prawą stroną ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybija obrońca gości.
32 min 4:2 – bramka marzenie. Kacper Puza dostaje piłkę od Adama Jaworka na szesnasty metr. Strzał i piłka wpada w okienko bramki Olimpii.
38 min – w polu karnym do piłki dopada Daniel Katri, strzela ale piłka ociera się o słupek i wychodzi za pole gry.
40 min – sędzia kończy I połowę. Wynik 4:2 dla Legii. W kontrowersyjnych decyzjach sędziego mamy remis.

II połowa

Na drugą połowę wchodzimy ze zmianami:
Bartek Sosnowski za Roberta Melicha, Kamil Bielecki za Adama Jaworka, Paweł Nowakowski za Patryka Gołębiowskiego i do bramki za Łukasza Przesmyckiego Adam Dobiesz. A co ważniejsze, na ławce gospodarzy przy trenerach Zasadzie i Madyniaku zasiadł Trener Andrzej Dźwigała, który pierwszą połowę oglądał z trybun.
47 min – bardzo dobre wyjście bramkarza Olimpii, który przed polem karnym wyjaśnia niebezpieczną sytuację.
50 min – za Piotra Cybulskiego wchodzi Patryk Sajecki
54 min – dwójkowa akcja zespołu gości mija naszą obronę. Na posterunku jest Adam, który odbija piłkę. Goście mieli "setkę".
55 min – za Adriana Olszaka wchodzi Daniel Sysik a za Konrada Witka wchodzi Jakub Przygoda.

Teraz gramy w ustawieniu: bramka - Dobiesz, obrona od lewej: Sysik, Przygoda, Nowakowski, Bielecki, pomoc: Słowik, Kubicki, Puza, Katri, z przodu Sajecki i Sosnowski.

56 min – faul Pawła Nowakowskiego, za który dostaje 3 minuty kary.
62 min. – faul Adama Dobiesza w polu karnym. Rzut karny i 3 minuty kary dostaje nasz bramkarz. Plac gry opuszcza za niego Patryk Sajecki.
63 min. – mocny strzał gracza Olimpii pewnie łapie Adam. Jak pisałem wcześniej, karny to jeszcze nie bramka.
65 min. – 5:2 akcja prawą stroną boiska Adama Słowika, który pomimo tego, że został skoszony równo z trawą podaje do Bartka Sosnowskiego, który strzela na pustą bramkę.
70 min. – 5:3 zespół Olimpii nie zamierza przegrać. Tym razem akcja lewą stroną boiska: piłkarz gości mija Adama i rzuca po linii końcowej. Nasza obrona przysypia. Do piłki dobiega piłkarz Olimpii i pakuje ją do bramki.
74 min – 5:4, nie jest dobrze. Nasza pomoc pozwala za dużo graczom z Olimpii, którzy poczuli, że mogą jeszcze powalczyć. Kończy się to strzałem z środka zza pola karnego. Adam myślał, że piłka wyjdzie za boisko, ale ona jednak trafiła do bramki przy słupku.
78 min. - i my gramy do końca, 6:4. Asysta Adama Słowika kończy się strzeleniem bramki przez Kacpra Puze.
40 min. - 7:4, tym razem asysta Kacpra Puzy, który ładnie ze zwodem wszedł w pole karne - i gol Adama Słowika. Tego meczu już nie przegramy.
42 min. – sędzia kończy mecz. Wynik 7:4 dla CWKS Legia Bemowo.

Był to ostatni mecz zespołu pod skrzydłami Trenerów Zasady i Madyniaka, zakończony zwycięstwem nad odwiecznym rywalem. Mecz oglądał nowy Trener Pan Andrzej Dźwigała i Kierownictwo Klubu CWKS Legia Bemowo, a z tego co wiadomo, to również skauci z innych klubów. Było to na pewno ciekawe spotkanie i pokazało na co stać poszczególnych graczy i cały zespół.

Tylko na trybunach było słychać żal, że coś się kończy. Że w tym składzie chłopcy już nie zagrają. Ale życie toczy się dalej i czas na nowe. A jak po meczu powiedział Trener Dźwigała - "będzie lepiej".

Turniej orlików o Puchar Burmistrza Ożarowa Mazowieckiego: Fotoreportaż z turnieju

Mecze grupowe Legii:
Legia 2-0 Partyzant Leszno
gole: Maciej Anusik (as. Jakub Bartnicki), Maciej Anusik b.a.

Legia 5-0 Błonianka Błonie II
gole: Maciej Anusik b.a., Szymon Sharma (as. Jakub Bartnicki), Szymon Sharma b.a., Maciej Anusik (as. Radosław Graczyk), Szymon Sharma (as. Konrad Linkowski)

Legia 2-1 Ożarowianka Ożarów Maz.
gole: Maciej Anusik (as. Radosław Graczyk), Szymon Sharma (as. Maciej Anusik)

Półfinały:
Ożarowianka 2000 2-2 k. 4-3 KS Raszyn

Legia 8-0 MUKS Praga
gole: Maciej Anusik (as. Szymon Sharma), Radosław Graczyk b.a., Maciej Anusik (as. Jakub Bartnicki), Maciej Anusik (as. Radosław Graczyk), Dominik Zagajewski (as. Jakub Bartnicki), Dominik Zagajewski (as. Maciej Kraśniewski), Dominik Zagajewski (as. Maciej Kraśniewski), Jan Goliński (as. Maciej Kraśniewski)

mecz o III Miejsce
KS Raszyn 2-0 MUKS Praga

Finał
Legia 1-1 k. 5-4 Ożarowianka Ożarów Maz. 2000
gol: Maciej Anusik (as. Szymon Sharma)

Skład: Kacper Ciesielski - Jan Goliński (kpt), Sebastian Szczepaniak, Konrad Linkowski, Mateusz Cichocki, Mikołaj Cichocki, Radosław Graczyk, Maciej Anusik, Szymon Sharma, Dominik Zagajewski, Alex Phan.

najlepszy zawodnik: Piotr Dąbrowski (Ożarowianka 2000)
najlepszy bramkarz: Klaudia Kalicka (MUKS Praga)

Sparing: Legia 98 13-1 (4-0, 5-0, 4-1) Ekoball Sanok 98
Gole: Wiktor Wiszorowski (2), Aleksander Waniek, Adrian Jabłoński, Igor Korczakowski, Mateusz Leleno, Piotr Gardziński, samob., + 5 goli graczy testowanych

Skład Legii: gracz testowany - Leleno, Orłowski, Najemski, Gregorczuk - Jabłoński, Gardziński, Korczakowski, Kaniecki - Waniek - Wiszorowski

+ zawodnicy testowani

Turniej Ursus Cup - rocznik 2001

CWKS Legia 2001 zajęła dobre II miejsce na turnieju organizowanym przez Ursus. Poza porażką 2:5 z gospodarzami (i późniejszymi triumfatorami) turnieju, legioniści spisywali się bardzo dobrze, stąd również i dobra lokata. Dodatkowo, nagrodą dla najlepszego zawodnika turnieju wyróżniony został Sebastian Duczek.

Legia 2003 - Akademia Orlika Fotoreportaż z meczu

Młode Wilki z grupy A rozegrały dwa sparingi z warszawskim oddziałem Akademii Orlika.

Legia: Olivier Proctor, Christian Wilk, Wiktor Dankowski, Mikołaj Randak, Julian Sawicki, Marcel Ślusarczyk, Ernest Kozłowski / Filip Szewczyk, Jakub Kazana, Adrian Wykrętowicz, Tomasz Wiśniewski, Filip Arak, Filip Brojek, Bartek Ślendak

Mayland Sharp SEMP Cup: Fotoreportaż z turnieju

W mocno obsadzonym turnieju rocznika 2002 na Ursynowie wzięły również udział Młode Wilki 2003. Nasi chłopcy zajęli ósme miejsce, ale walczyli dzielnie ze starszymi kolegami i zdobyli kilka bramek.

Legia: Maciej Balcerak (1 gol), Mateusz Lustyk, Patryk Kurzajewski, Daniel Lemański, Adrian Potaczała, Cezary Orman, Norbert Bilski, Szymon Bińkiewicz (1 gol), Tomasz Wysocki (1 gol), Jędrek Śmigielski, Bruno Wojnowski, Aleksander Petsch
Trenerzy: Dominik Jarosz i as. Paweł Trzcionkowski

SEMP I 1-0 Białe Orły
Znicz 5-0 Legia
SEMP II 3-3 Widok Skierniewice
BKS Lublin 0-1 Motor
SEMP I 2-0 Znicz
Białe Orły 4-0 Legia
SEMP II 0-9 BKS Lublin
Widok 0-6 Motor Lublin
SEMP I 5-1 SEMP II
Białe Orły 4-1 Widok
Znicz 1-4 BKS Lublin
Legia 1-8 Motor
SEMP I 7-0 Widok
Białe Orły 4-0 SEMP II
Znicz 1-2 Motor
Legia 1-5 BKS Lublin
SEMP I 1-2 BKS Lublin
Białe Orły 2-1 Motor
Znicz 5-1 SEMP II
Legia 0-3 Widok
SEMP I 4-1 Motor
Białe Orły 1-4 BKS Lublin
Znicz 0-0 Widok
Legia 0-6 SEMP II

Końcowa kolejność:
1. BKS Lublin
2. SEMP I Ursynów
3. Białe Orły Warszawa
4. PN Motor Lublin
5. Znicz Pruszków
6. Widok Skierniewice
7. SEMP II Ursynów
8. Legia Warszawa '03

Najlepszy zawodnik: Piotr Ćwik (Motor Lublin)
Najlepszy bramkarz: Kacper Tobiasz (SEMP I Ursynów)
Król strzelców: Rafał Szady (BKS Lublin)

CWKS Legia 2003 na turniejach:

Drużyna rocznika 2003 zostałą na ten weekend podzielona na dwie grupy. Jedna z nich zajęła 6. miejsce na turnieju Ursusa, pokonując wszakże 1-0 Polonię Warszawa. Grupa mocniejsza uczestniczyła w rywalizacji rocznika 2002 (!) na turnieju Rakovia Cup, zajmując tam niezłe III miejsce.

Naprzód Zielonki 2003/4 - CWKS Legia 2004 Fotoreportaż z meczu
Gole dla Legii: Aleksander Aleksandrowicz (trzy)

W swoim debiutanckim meczu istniejąca od zaledwie kilku tygodni najmłodsza obecnie grupa legionistów z rocznika 2004 zmierzyła się z drużyną Naprzodu Zielonki. Do spotkania przystąpiło 20 młodych adeptów z e(L)ką na piersi. Zespół gospodarzy, złożony po części z graczy starszych, górował nad początkującymi adeptami CWKS szybkością, ograniem, siłą, dyscypliną taktyczną a często i umiejętnościami indywidualnymi, ale serca do gry naszym małym legionistom nie można było odmówić, a kilku graczy pokazało niemałe jak na ten wiek umiejętności. Ze szczególnie dobrej strony pokazał się zdobywca trzech goli dla Legii, dysponujący sporymi walorami technicznymi, Olek Aleksandrowicz. To jemu trener Damian Bartnik przyznał po meczu pamiątkowy puchar dla najlepszego zawodnika Legii w tym spotkaniu. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, nie brakowało dopingu, a po meczu obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Tym razem lepszy okazał się Naprzód. Mecz rewanżowy pomiędzy obiema drużynami - po wakacjach ;-)

Warto przypomnieć, że cały czas trwa nabór do drużyny CWKS Legia 2004. Chętnych prosimy o kontakt z trenerem Damianem Bartnikiem: tel. 508 449 666 lub e-mail: cwkslegia2004@op.pl. Godziny i miejsca treningów: środa godz. 18:00-19:30 (SP 321, Szadkowskiego 3) oraz piątek godz 17:30-19:00 (SP 341, Oławska 3).


Legia 98 13-1 Ekoball Sanok
Legia 2000 w półfinałowym turnieju o mistrzostwo Warszawy - fot. Bodziach
Młode Wilki 99 na turnieju półfinałowym Mistrzostw Warszawy-fot gfaliga
CWKS Legia 95 pokonała 7-4 Olimpię - fot. Wilk66
/
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.