Młodzież: Zagłębie Lubin 3-0 Legia 92/3

Raffi, źródło: zaglebie-lubin.pl / własne - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi nie zaliczą pierwszego spotkania półfinałowego Mistrzostw Polski do udanych. Po niezbyt udanym występie ulegli na wyjeździe aż 0-3 Zagłębiu Lubin i ich szanse awansu do turnieju finałowego poważnie zmalały. W pierwszej połowie gospodarze dwukrotnie wykorzystali niedokładne wyprowadzenie przez Legię piłki spod własnego pola karnego, a strzały na gole zamienił Szymon Sołtyński. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania po indywidualnej akcji w 60. minucie.

Rewanż odbędzie się przy Łazienkowskiej (boisko ze sztuczną nawierzchnią) we wtorek o 17:00. Odrobić straty w pojedynku z obrońcami tytułu będzie niezwykle trudno, tym bardziej, że w wyjściowym składzie Zagłębia dominują zawodnicy z doświadczeniem w Młodej Ekstraklasie. Mimo wszystko młodzi legioniści na pewno nie zrezygnują z walki o jak najkorzystniejszy wynik.

Zagłębie Lubin 92/3 3-0 (2-0) Legia Warszawa 92/3
1-0 6 min. Szymon Sołtyński
2-0 33 min. Szymon Sołtyński
3-0 60 min. Szymon Sołtyński

Zagłębie: Primel – Baranowski, Osyra, Rojewski, Magdziak – Kusowski (90. Spychała), Kowalski, Martynowicz (63. Piechuta), Pisarczuk (80. Jankowski), Miłek (90. Wiatrowski)– Sołtyński

Legia: Szumski – M. Grudniewski (75' Dąbrowski), Michalak, Długołęcki, Breś – Kępka (60' Siwak), Latos (46' Gąsior), Rzuchowski, K. Grudniewski (82' Todorović) – Prusinowski - Czarnecki