Sparing wewnętrzny: Dwa gole Szumskiego

Tomek Janus i Mishka - Wiadomość archiwalna

Sobotnie zajęcia legionistów odbyły się w formie wewnętrznego sparingu. Piłkarze podzieleni zostali na dwie ekipy i rozegrali mecz 2 razy 35 minut. Lepsi okazali się "Biali", dla których dwie bramki zdobył Jakub Szumski. Jedyne trafienie dla "Czerwonych" zaliczył z rzutu karnego Tomasz Kiełbowicz.

Do poniedziałku piłkarze warszawskiego zespołu będą mieli wolne. We wtorek natomiast wyjadą na trzydniowe zgrupowanie do Wesołej i będą trenować w Sulejówku.

Poniżej szerszy zapis przebiegu spotkania.

Biali 2-1 (0-0) Czerwoni Zdjęcia z treningu
40', 44' Szumski - 65' Kiełbowicz

żółta kartka: Radović
mecz trwał 2 x 35 min

"Biali": Wojciech Skaba (53' Kostiantyn Machnowskij), Srdja Kneżević, Dickson Choto, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Manu, Rafał Wolski, Rafał Janas, Artur Jędrzejczyk, Ivica Vrdoljak, Maciej Rybus (36' Jakub Szumski)

"Czerwoni": Kostiantyn Machnowskij (21' Marijan Antolović), Dejan Kelhar, Damian Zbozień, Daniel Łukasik, Michał Żyro, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz, Jakub Rzeźniczak, Ariel Borysiuk, Miroslav Radović, Jacek Magiera

I połowa:
1' Podanie Vrdoljaka trafiło do Kostiantyna Machnowskiego.
3' Komorowski podawał do Rybusa z lewej strony, ale piłkę odebrał mu Rzeźniczak.
W sparingu nie zagrają Kucharczyk, Ljuboja, Hubnik (rozpoczną treningi w poniedziałek), Jakub Wawrzyniak i Jakub Kosecki, który leczy drobny uraz. W składzie znalazł się za to Kostiantyn Machnowskij, który wczoraj wrócił do Warszawy.
5' Niecelny strzał Kelhara.
7' Cały czas akcje próbują konstruować "Biali".
8' Piłkę przejął Vrdoljak, ale został sfaulowany przez Żyro. Pierwszy rzut wolny, ok. 25 m do bramki.
9' Dośrodkowanie Rybusa było kompletnie nieudane.
11' Manu podał w pole karne do Wolskiego, ten był sam na sam z Machnowskim, ale golkiper wyszedł z tej konfrontacji zwycięsko.
12' Komorowski biegł lewą stronę, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane i mamy pierwszy rzut rożny. Astiz głową wybija piłkę po dośrodkowaniu Rybusa.
Niestety dziennikarze nie zostali wpuszczeni na sparing i musimy Wam relacjonować mecz zza ogrodzenia ;)
14' Łukasik podał w pole karne do Jacka Magiery, ten odegrał do Żyro, piłka wraca jeszcze do Magiery, ale jego zagranie było kompletnie nieudane.
15' Teraz strzał Wolskiego trafił wprost w Kelhara.
15' Strzał Choto zza linii pola karnego - piłka mija słupek bramki strzeżonej przez Machnowskiego.
17' Uraz Rybusa. Zawodnikowi Legii udzielana jest pomoc medyczna za boczną linią boiska.
20' Komorowski faulowany przez Łukasika. Rzut wolny wykonał Wolski - Astiz wybija piłkę głową. Znowu w ataku Biali.
21' Zmiana w bramce Czerwonych - Machnowskiego zastąpił Antolović.
21' Na spalonym Wolski.
Niestety zaczyna padać deszcz ;)
23' Dośrodkowanie w pole karne - piłka przeleciała jednak nad Magierą.
24' Kneżević do Vrdoljaka, mamy faul i rzut wolny dla Białych sprzed linii pola karnego. Strzelał Vrdoljak, piłka odbiła się od muru i będzie rzut rożny.
Tymczasem Rybus zszedł do szatni kulejąc i Biali grają w 10.
27' Płaskie dośrodkowanie Rzeźniczaka z prawej strony - piłkę wybija Żewłakow.
Spotkanie obserwują Leszek Miklas i Jarosław Ostrowski.
28' Rzeźniczak wbiega w pole karne, Komorowski wybija piłkę. Znowu w ataku Biali.
30' Jacek Magiera wpada w pole karne, strzela po długim rogu, ale obok bramki.
31' Antolović łapie piłkę po dośrodkowaniu Manu.
31' Vrdoljak strzela po długim rogu, ale to uderzenie było bardzo niecelne.
32' Radović przewraca się, ale jeszcze zdążył kopnąć Wolskiego. Żółta kartka dla "Rado".
34' Biali atakują - Manu zagrywa w pole karne, piłkę wybija Astiz. Jeszcze akcja... Rzut wolny dla Białych, ale daleko od bramki.
Radović w polu karnym, odgrywa do Kelhara, ten miał przed sobą tylko Komorowskiego i pustą bramkę, ale posyła futbolówkę wprost w obrońcę. Rzut rożny i... koniec pierwszej połowy.

II połowa:
Jacek Magiera zszedł z boiska, zespoły zagrają w dziesięcioosobowych składach.
36' Zaczęli Czerwoni.
37' Radović podaje wprost pod nogi Kneżevicia.
40' Gol dla Białych. Dośrodkowanie Manu i do bramki trafia Jakub Szumski, który w przerwie zastąpił na boisku Rybusa, który prawdopodobnie skręcił kostkę! Mała korekta - teraz Czerwoni będą grać w 10, a Biali w 11.
41' Dośrodkowywał Kiełbowicz, jeszcze zgrywał Radović i podał do Astiza. Ten nie trafił do pustej bramki.
43' Faulowany Wolski, będzie rzut wolny z okolic lewego narożnika pola karnego. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, głową strzela Szumski i GOOOOLLLLLLLLLL!!!!!
W międzyczasie na boisko wraca Jacek Magiera.
46' W pole karne dośrodkowuje Jędrzejczyk, strzela Janas, ale trafił w plecy Manu. Piłka opuszcza boisko.
48' Akcja pod bramką Czerwonych - Kelhar wybija piłkę. Dużą przewagę osiągnęła drużyna Białych.
49' Akcja Czerwonych prawą stroną, Radović w polu karnym, ale zbyt mocno podawał do Jacka Magiery. Kneżević przejmuje piłkę.
50' Poza boiskiem opatrywany jeden z zawodników Czerwonych. Rzut wolny dla Białych z lewej strony boiska. Dośrodkowanie w pole karne - obrońcy poradzili sobie z tą akcją.
52' Lewą stroną pędzi Jacek Magiera, ale został odepchnięty przez jednego z przeciwników i wypadł za linię boczną.
53' Strzelał Szumski! Piłka przeleciała jednak nad bramką.
53' Faulowany Borysiuk. Żyro usiłował podawać w polu karnym, ale trafił w Komorowskiego i mamy rzut rożny.
54' Piłkę wybija głową Żewłakow i mamy kolejny rzut rożny, tyle że z drugiej strony boiska. Choto wybija piłkę na róg.
55' Dośrodkowanie Kiełbowicza w pole karne, Kelhar strzela głową, ale niecelnie.
Spotkanie obserwuje również prezes Paweł Kosmala.
56' Manu biegnie lewą stroną i mamy rzut rożny. W bramce Białych pojawił się Machnowskij.
58' Radović próbował podawać do kolegów, ale nieporozumienie i piłka opuszcza boisko.
59' Kiełbowicz wybija piłkę Janasowi, ale ta znowu trafia do Czerwonych. Radović biegnie środkiem boiska, odegranie do Borysiuka. Ten zdecydował się na strzał z dystansu - uderzył niecelnie.
60' Słupek po strzale Jędrzejczyka! Od bramki Antolović.
62' Podanie Łukasika do Magiery w pole karne, ale trener Legii był na pozycji spalonej.
63' Dośrodkowanie Jędrzejczyka w pole karne. Janas nie sięgnął piłki i ta trafiła do przeciwników.
63' Rzut wolny dla Czerwonych, dośrodkowanie Kiełbowicza... Zbozień oddał strzał klatką piersiową i Machnowskij bez problemów złapał piłkę.
64' Magiera do Żyro, Choto fauluje w polu karnym!
65' Będzie strzelał Kiełbowicz. W bramce Machnowskij i mamy bramkę kontaktową. 2-1.
66' Szumski wyskakuje do piłki, ale przewrócił się. Borysiuk odegrał do Rzeźniczaka, ale ten nie doszedł do piłki.
68' Vrdoljak na prawo do Jędrzejczyka, Janas dośrodkowywał w pole karne i mamy rzut rożny. Krótkie rozegranie i zbyt mocne zagranie w pole karne.
69' Żyro usiłował podawać do Magiery, akcję przerywa Choto. Ponownie Żyro chciał odegrać do Magiery - za mocno.
70' Podanie do Radovicia, ten nie trafił dobrze w piłkę. "Rado" leży na boisku, ale udaje, bo Machnowskij nawet go nie dotknął ;)
71' Rzut wolny. Przy piłce Magiera i Kiełbowicz. Radović schodzi z boiska. Jednak dośrodkowuje Borysiuk, ale nikt się nie zorientował i piłka wypadła za linię końcową.