Fani Zagłębia nie będą już dopingowali II-ligowej drużyny
REKLAMA

Zagłębie 1906 Sosnowiec - sprzeciw dla nieudolnego zarządzania

Bodziach, źródło: zaglebie.sosnowiec.plWiadomość archiwalna>

W piątek w Sosnowcu odbyło się ważne spotkanie kibiców. Fani Zagłębia m.in. podziękowali za grę Marcinowi Lachowskiemu i poinformowali wszystkich o zgłoszeniu do rozgrywek B-klasy kibicowskiego zespołu Zagłębie 1906 Sosnowiec. Sosnowiczanie nie będą już dopingowali drużyny występującej w II lidze.

"Decyzja ta rodziła się już od pewnego czasu, to nie jest wymysł kilku zapaleńców. Dość już obietnic bez pokrycia. Mamy pomysł na finansowanie klubu i deklaracje sponsorów. Przykro nam, że przez tyle lat mówiono o robieniu czegoś dla kibiców bez ich udziału. Jak to wygląda na chwilę obecną - możemy obserwować, jednak nie mamy możliwości wpływu na naszą rzeczywistość" - mówił jeden z inicjatorów, Gabriel Krawczyński, prowadzący doping na Stadionie Ludowym.

W B-klasowym zespole występować będą sami Zagłębiacy, a wśród nich kibice sosnowieckiego klubu. Sama inicjatywa stworzenia od postaw klubu zrodziła się wcześniej niż odwołano ze stanowiska prezesa II-ligowego klubu Marka Adamczyka. Obecnie zadłużenie II-ligowca wynosi ok. 3 miliony złotych. Sosnowiczanie są przekonani, że nawet powrót do klubu Leszka Baczyńskiego, nie będzie w stanie zmienić poważnej sytuacji finansowej.

Fani Zagłębie poinformowali, że od nowego sezonu na meczach II-ligowca na stadionie Ludowym nie będzie prowadzony doping, wieszane flagi oraz organizowane wyjazdy na mecze.

"Nie jest też tak, że kibice odwracają się od swojego klubu. Biorąc pod uwagę fakt, iż miasto w tym sezonie wyłożyło ponad 2.000.000 zł, a najprawdopodobniej kolejne pieniądze będą przelewane do Zagłębia S.A. kibice woleliby, aby włodarze wspierali tylko grupy młodzieżowe. Inicjatywa jednak jest sprzeciwem dla nieudolnego zarządzania. Ktoś od wielu lat próbuje wyświadczać niedźwiedzią przysługę kibicom. Obietnice bez pokrycia, zatrudnianie zawodników, na których nas nie stać, brak poważnych sponsorów, życie ponad stan nie wróży nic dobrego. Od tej pory nic o nas bez nas" - mówią pomysłodawcy.

Zagłębie w przeszłości pokazało, że wiara czyni cuda. Naszym przyjaciołom życzymy powodzenia w walce o odbudowę swojego klubu. Było, jest i będzie - zawsze Zagłębie!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.