Maciej Rybus już w 3 minucie zdobył gola - fot. turi

Sparing: Legia 2-1 SV Horn

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W pierwszym sparingowym meczu podczas zgrupowania w Austrii piłkarze Legii pokonali SV Horn 2-1. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po bramce Macieja Rybusa w 3. minucie spotkania. Drugie trafienie, tuż po przerwie, dołożył Michał Kucharczyk. W końcówce spotkania samobójcze trafienie Michała Żewłakowa ustaliło wynik.

Fotoreportaż ze sparingu - 27 zdjęć

Już trzy minuty po pierwszym gwizdku legioniści pokonali Michaela Zaglmaira. Po szybkiej kontrze Kucharczyk odegrał do Rybusa, a ten posłał piłkę do bramki pod brzuchem golkipera drużyny przeciwnej. W 22. minucie Maciej Rybus został sfaulowany przez Miroslava Milosevicia, za co piłkarz austriackiego zespołu został ukarany żółtą kartką. W 30. minucie rzut wolny wykonywali gospodarze. Podczas tej akcji ucierpiał Ariel Borysiuk. Na szczęście okazało się, że nie doznał żadnego urazu i po interwencji lekarza legionista mógł kontynuować grę. Najgroźniejszą akcję Austriacy przeprowadzili minuty później. Wojciech Skaba musiał wyjść z bramki i wślizgiem wybić piłkę. Ta jeszcze trafiła do przeciwników, ale ostatecznie piłkarze SV Horn nie zdołali skierować futbolówki do siatki Legii. W ostatniej minucie pierwszej części gry bardzo mocnym strzałem z dystansu popisał się Ariel Borysiuk, piłka po rykoszecie opuściła jednak boisko i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugą część meczu legioniści rozpoczęli wręcz idealnie. Wcześniej jednak Maciej Skorża dokonał zmiany wszystkich piłkarzy na boisku, za wyjątkiem... Michała Kucharczyka, który odwdzięczył się trenerowi i dosłownie chwilę po rozpoczęciu gry podwyższył wynik na 2-0. Michał Żyro odegrał piłkę do "Kucharza", a ten będąc sam na sam z bramkarzem, skierował ją do bramki. W 61. minucie ten sam zawodnik mógł zdobyć trzecie trafienie dla Legii, ale piłka po jego uderzeniu tylko trafiła w słupek. Kilka minut później znakomitą okazję zmarnował Radović, który po podaniu Manu strzelił minimalnie niecelnie. Kolejną świetną okazję legioniści mieli już minutę później, kiedy to po strzale Radovicia piłkę z linii bramkowej wybił obrońca. W 73. minucie spotkania urazu doznał Michał Kucharczyk, który niestety musiał opuścić boisko. Pierwsze diagnozy wskazują na problem z mięśniem dwugłowym.

W 81. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Żyro, jednak austriacki golkiper końcówkami palców zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później Michał Żewłakow, próbując przeciąć wrzutkę przeciwników, skierował piłkę do własnej bramki i było już 2-1.

W piątek o godz. 18:30 legioniści zagrają z MSV Duisburg a w sobotę o godz. 14:00 zmierzą się z SK Vorwärts Steyr.

Legia Warszawa 2-1 (1-0) SV Horn
1-0 - 3 min. Maciej Rybus
2-0 - 46 min. Michał Kucharczyk
2-1 - 83 min. Michał Żewłakow (sam.)

żółte kartki: Milosević, Friess - Rzeźniczak

Legia Warszawa: Wojciech Skaba (46' Jakub Szumski) - Artur Jędrzejczyk (46' Jakub Rzeźniczak), Dejan Kelhar (46' Michał Żewłakow), Marcin Komorowski (46' Inaki Astiz), Jakub Wawrzyniak (46' Tomasz Kiełbowicz) - Srdja Kneżević (46' Miroslav Radović), Ariel Borysiuk (46' Janusz Gol), Damian Zbozień (46' Michał Żyro), Daniel Łukasik (46' Ivica Vrdoljak), Maciej Rybus (46' Manu) - Michał Kucharczyk (74' Artur Jędrzejczyk)

SV Horn: Michael Zaglmair (46' Cican Stanković), Martin Grasegger (62' Patrick Osoinik), Petr Sedivy, Thomas Friess, Patrick Wunderbaldinger (46' Antonio Pranjić), Philipp Zulechner, Aleksandar Djordjević (46' Salmin Cehajić), Miroslav Milosević (46' Mario Pranjić), Slaven Lalić (46' Andreas Gomig), Michael Pittnauer (54' Emir Dilić), Mario Konrad (46' Maciej Sobczyk)