fot. turi
REKLAMA

Mobilizacja przed Duisburgiem

turi - Wiadomość archiwalna

Sparing z MSV Duisburg (piątek, godzina 18:15 w Windischgarsten) Maciej Skorża traktuje bardzo poważnie. Początkowo planował na dobre okopać się w bazie treningowej i odciąć zawodników od świata zewnętrznego, oznajmił więc, że wszystkie czwartkowe treningi będą zamknięte dla prasy. Ostatecznie w czwartek rano zmienił zdanie i przedstawiciele mediów mogli obejrzeć przynajmniej poranne zajęcia.

Fotoreportaż z treningu - 18 zdjęć turi

Na bocznym boisku stadionu miejskiego w Windischgarsten legioniści ćwiczyli motorykę, siłę i koordynację. Nie zabrakło sztang, znanych już dobrze gum i dużych, kolorowych, gumowych piłek. "Ale mnie trener trzyma, w ogóle nie mogę biegać" - śmiał się Miroslav Radović, kiedy próbował biec trzymany mocno na gumie przez Jacka Magierę. "Dobrze, tak ma być, to ci pomoże" - odpowiadał niezmiennie "Magic". Ćwiczeniom Radovicia przyglądali się pilnie zawodnicy z Duisburga, którzy mieli zajęcia tuż obok, na innym boisku treningowym. "Go Rado, go" - mobilizował naszego piłkarza jeden z graczy niemieckiej drużyny, a Radović i Ivica Vrdoljak szeroko się uśmiechali. Zapewne gracze z Bałkanów spotkali w ekipie Duisburga jakiegoś krajana, a fakt że obie drużyny mieszkają w tym samym hotelu, sprzyja nawiązywaniu kontaktów towarzyskich.

Ćwiczenia z dużymi piłkami mają pomóc naszym graczom w ogólnej koordynacji i wcale nie tak łatwo utrzymać na nich równowagę, o czym przekonał się Maciej Rybus, którego mocno "bujało na boki". Ćwiczenie przypadło natomiast do gustu Dejanowi Kelharowi, który z uśmiechem wykonywał kolejne zadania.

Maciej Skorża ma problem z zestawieniem składu, bowiem kłopoty ze zdrowiem mają gracze ofensywni - Michal Hubnik, Michał Kucharczyk i Danijel Ljuboja kolejny raz trenowali indywidualnie, głównie biegając. Bramkarze ćwiczyli natomiast pod okiem Krzysztofa Dowhania.

Popołudniowy trening był zamknięty dla mediów. Skorża poprosił organizatorów zgrupowania, by wyraźnie i dokładnie wyrysowali wapnem linie boiska. Zapewne nasi piłkarze ćwiczyli więc taktykę na Duisburg.

Fotoreportaż z treningu - 18 zdjęć turi
fot. turi
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.