Sparing: Huragan 0-8 Młoda Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia rozegrała dziś pierwszy sparing w przerwie letniej, pokonując 8-0 Huragan Bodzanów. Spotkanie było częścią obchodów 35-lecia istnienia klubu z Bodzanowa i przyciągnęło sporą liczbę widzów. Do przerwy legioniści przeważali i prowadzili 1-0 po bramce Kopczyńskiego. W drugiej połowie na boisku pojawiło się sześciu graczy testowanych i oni również wpisali się na listę strzelców. Jutro o 16 kolejny mecz sparingowy - z Mazurem w Radzyminie.

Huragan Bodzanów 0-8 (0-1) Młoda Legia Zdjęcia z meczu
Gole: Michał Kopczyński, Marcin Bochenek oraz 6 trafień graczy testowanych

Huragan: Szefer (Dygus) - Kusy, Skoniewicz, Ozdowski, Wąsowski, Strzeszewski, Witkowski, Łątka, Piórkowski, Lipski, Żal oraz: Robak, Chiba, Stanrzewski, Tomczak, Ziółkowski, Bąbała

Młoda Legia: Jałocha - Bochenek, Michalak, Cichocki, Matić - Karniszewski, Furman, Kopczyński, Żurek - Pogonowski - Tietz oraz (w II połowie) Łukasz Bogusławski i 6 graczy testowanych

Widzów: 800

Spotkanie było zarazem oficjalnym debiutem pozyskanego z Jagiellonii Łukasza Bogusławskiego i występującego ostatnio w KSZO Ostrowiec wychowanka Nidy Pińczów, Bartosza Żurka. Obaj mają 18 lat i występują w pomocy. Na pierwszą połowę wyszedł skład złożony w 2/3 z piłkarzy podstawowych piłkarzy Młodej Legii. Legioniści zdominowali grę, ale długo pozostawali nieskuteczni, mimo kilku okazji Tietza, Żurka, bombardującego bramkę gospodarzy strzałami z dystansu Pogonowskiego i Karniszewskiego. W 15. minucie gracze Huraganu przeprowadzili pierwszą groźną kontrę, ale Konrad Jałocha obronił mocny strzał Lipskiego. W 24. minucie po ładnej trójkowej akcji z Pogonowskim i Furmanem sam na sam z Kamilem Szeferem wyszedł Michał Kopczyński i nie zmarnował szansy, dając legionistom prowadzenie 1-0. W 40. minucie mocnym strzałem z ostrego kąta popisał się bardzo aktywny Marcin Bochenek, ale Szefer zdołał odbić piłkę.

Prawy obrońca "wojskowych" wpisał się na listę strzelców, ale dopiero w drugiej połowie, gdy obie drużyny wystąpiły w mocno przemeblowanych zestawieniach. Trener Banasik wykorzystał mecz do sprawdzenia dużej liczby graczy testowanych. Część z nich ma pojechać z Młodą Legią w poniedziałek na obóz w Bartoszycach i wszyscy mocno pracowali na to, by znaleźć się w 24-osobowym składzie. Gospodarze na początku drugiej odsłony dwukrotnie mogli uzyskać bramkę, ale z czasem opadali z sił i chęci, szczególnie od stanu 0-3, gdy losy spotkania były już przesądzone. Ciężko ocenić do końca postawę poszczególnych graczy na podstawie sparingu z drużyną będącą beniaminkiem Ligi Okręgowej, ale było to na pewno ciekawsze i więcej mówiące doświadczenie niż zwykła jednostka treningowa. Spotkanie było częścią całodniowego festynu, który trwał już od 11 i obfitował w różne atrakcje, w tym np. konkurs celności strzału "w okienko", grill, piwo, loteria oraz gry i zabawy dla dzieci.

Piłkarze którzy nie wystąpili, bądź zagrali dziś krócej (w tym kolejna grupa zawodników testowanych), będą mieli okazję pokazać się w niedzielnym sparingu w położonym niedaleko Warszawy Radzyminie. Na stadionie przy ulicy Wołomińskiej 3 legioniści zmierzą się z występującym w Lidze Okręgowej Mazurem. Fani Mazura zapraszają na mecz i zapowiadają oprawę oraz gorący doping dla obu drużyn.