Bartosz Widejko w walce o piłkę - fot. Natalia Kubka

Sparing: Młoda Legia 3-0 Mrągowia Mrągowo

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W drugim rozegranym podczas zgrupowania w Bartoszycach meczu sparingowym Młoda Legia pokonała 3-0 III-ligową Mrągowię Mrągowo. Już do przerwy było 1-0 po golu gracza testowanego. Po przerwie przewaga legionistów była jeszcze bardziej wyraźna i została udokumentowana trafieniami Kacpra Starka i Bartosza Żurka.

Fotoreportaż z meczu - 16 zdjęć Natalii Kubki

Fotoreportaż z porannego treningu i hotelu - 17 zdjęć Natalii Kubki

Młoda Legia 3-0 (1-0) Mrągowia Mrągowo
1-0 gracz testowany III (as. Mateusz Tietz)
2-0 Kacper Starek (as. Cezary Michalak)
3-0 Bartosz Żurek (dob. strzału Mateusza Pogonowskiego)

Młoda Legia - I połowa: Chrostowski - Breś, Wysocki, Lisiecki, Wasikowski - Karniszewski, Bogusławski, Świerk (20' Tietz), gracz testowany I - gracz testowany II, gracz testowany III

Młoda Legia - II połowa: Chrostowski - Bochenek, Cichocki, Michalak, Widejko - Starek, Furman, Kopczyński, Pogonowski, Żurek - gracz testowany IV

Już przedmeczowe treningi wskazywały na rosnącą dyspozycję legionistów i widać było, że odzyskują czucie piłki, świeżość a do wytrzymałości dochodzi więcej dynamiki. Tym razem na pierwszą połowę Dariusz Banasik wystawił skład złożony po części z zawodników testowanych, nowych bądź mniej ogranych w Młodej Legii i powracających po kontuzjach. Mimo to Młoda Legia miała lekką przewagę, choć i mrągowianie parokrotnie zbliżyli się do bramki strzeżonej przez Jakuba Chrostowskiego. Po jednej z interwencji nasz bramkarz wykopnął mocno piłkę, którą zgrał głową Mateusz Tietz (wprowadzony na boisko za kontuzjowanego w 20. minucie Dawida Świerka), a testowany napastnik przejął futbolówkę i nie dał szans golkiperowi gości.

O ile w pierwszej połowie drużyna Mrągowii starała się nawiązać wyrównaną walkę, o tyle po przerwie, gdy na boisku pojawił się tzw. żelazny skład ML, przewaga podopiecznych Dariusza Banasika nie podlegała już dyskusji. Po ładnej zespołowej akcji i odegraniu Czarka Michalaka piłkę strzałem w długi róg skierował do siatki Kacper Starek. Legioniści dług utrzymywali się przy piłce i płynnie rozgrywali akcje, stwarzając sobie kolejne sytuacje. Dwukrotnie z dystansu uderzał Michał Kopczyński, dwa razy blisko zdobycia gola był Bartosz Żurek, groźnie było po stałych fragmentach i "główkach" Michalaka, Starka i napastnika testowanego. W końcu padła i trzecia bramka - po akcji prawą stroną do piłki dopadł w okolicach pola karnego Mateusz Pogonowski, który silnie uderzył, trafiając w poprzeczkę. Do odbitej piłki najszybciej dopadł Żurek, celnie dobijając i ustalając wynik spotkania na 3-0.

Kolejne mecze legioniści rozegrają w niedzielę. O 10 rano Młoda Legia zagra za świętującą niedawno awans do I ligi Olimpią Elbląg. O 17 odbędzie się drugie spotkanie, z III-ligowym MKS Korsze.