REKLAMA
REKLAMA

Policja chce zakazu wyjazdowego dla Legii!

Redakcja, źródło: warszawa.gazeta.pl - Wiadomość archiwalna

Policja rozważa złożenie wniosku o zakaz wyjazdowy dla kibiców Legii Warszawa - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej nadinsp. Adam Mularz, szef Komendy Stołecznej. Jest to związane z zatrzymaniem kilkudziesięciu fanów warszawskiego klubu przy okazji meczu FK Tauras - Den Haag na Litwie. Ponadto, tak jak wcześniej zapowiadano, policjanci wracają na stadiony.
"Chuligani Legii nie dają gwarancji bezpiecznego rozgrywania meczów, dlatego noszę się z zamiarem wystąpienia o zakazanie kibicom tego klubu wyjazdów na mecze ekstraklasy w rundzie jesiennej. Czekam jeszcze na wyniki analizy ostatnich przypadków wybryków, zwłaszcza na Litwie. Cały czas spływają dokumenty. Jeżeli potwierdzą się moje wnioski, wystąpię do Ekstraklasy SA. Przelała się czara goryczy. Garstka chuliganów nie pozwala nam cieszyć się piłkarskimi spektaklami" - zaznaczył szef KSP.


Do tej pory dyżurowali tylko w centrum monitoringu, gdzie mieli podgląd na to, co się dzieje na trybunach. Poza tym umundurowane oddziały zajmowały się asystowaniem kibicom drużyny przyjezdnej w drodze na stadion. Dodatkowe patrole wystawiano też w okolicy, w której rozgrywany był mecz. Policja nie interweniowała w sektorach publiczności. Teraz ma się to zmienić. "Wchodzimy na stadiony, by pomóc służbom porządkowym. Nasi funkcjonariusze będą już przy kołowrotkach przy wejściach oraz w alejkach prowadzących do sektorów" - powiedział Mularz.

Zapytany czy nie obawia się, że obecność umundurowanych policjantów będzie prowokować chuliganów, odpowiedział: "Nie sądzę. Poza tym dlaczego garstka ludzi ma nas szantażować?"

Przypomnijmy, że Legia ma już zakaz wyjazdowy na wszystkie mecze Pucharu Polski nałożony przez PZPN.
Policja i administracja państwowa naciskają spółkę Ekstraklasa SA, by ta zakazała jesienią wyjazdów kibicom wszystkich klubów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Prawdopodobnie spółka nie zgodzi się jednak na takie rozwiązanie.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.