Fani Gaziantepsporu - fot. gaziantepspor.org.tr
REKLAMA
REKLAMA

Gaziantepspor kibicowsko

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Chociaż Gaziantepspor, najbliższy rywal Legii w Lidze Europy, nie należy do najlepszych tureckich ekip, wyjazd w okolice granicy Turcji z Syrią będzie z pewnością niezapomnianą przygodą dla legijnych wyjazdowiczów.

Stadion Gaziantepsporu może pomieścić 17 tysięcy widzów - jest znacznie mniejszy niż czołowych klubów w kraju. Kibice także nie mogą się równać z Galatasaray czy Fenerbahce, ale ruch kibicowski w Kulübü funkcjonuje i patrząc na nasze ostatnie wyjazdy w europucharach, ma się całkiem nieźle.

Miejscowi tworzą młyn liczący od kilkuset do ponad tysiąca osób. Jako że stadion ma jednopoziomową trybunę, a ta jest stosunkowo niska, młyn Gaziantepsporu jest bardzo rozciągnięty. Turcy, co jest spotykane na stadionach także w bardziej cywilizowanej części kraju, podczas dopingu regularnie podskakują, wymachują rękoma i machają flagami. Nie jest im obce także odpalanie pirotechniki. Race na ich stadionie niejednokrotnie lądowały na murawie i nic nam nie wiadomo o karach z tego tytułu, ale w ogóle pod względem stosowania piro, Turcja jest w zupełnie innym miejscu niż Polska. Race odpalają także na meczach swoich siatkarek, w dość kameralnej hali.

Ich oflagowanie nie robi większego wrażenia (poza pojedynczymi wyjątkami), a część płócien wieszają pod dachem. Zadaszenie wykorzystują także czasami do prezentacji opraw meczowych (płótna przywiązane linkami do dachu). Czasami tworzą także malowane, okazjonalne sektorówki.

Na swojej trybunie mają przygotowane miejsce dla gniazdowego oraz trzy bębny, które wykorzystują na większości (nie wszystkich) meczów.

Nie wiadomo ile dokładnie biletów dostaną kibice Legii, ale wobec sporej odległości i wysokich kosztów dojazdu możemy być pewni, że nawet 5% pojemności stadionu (850) to liczba, która spokojnie nam wystarczy. Bilety dla fanów Legii, wg naszych informacji, mają kosztować 8 euro.

Informacje o wyjazdowej działalności fanów Gaziantepsporu podamy Wam za tydzień, przed meczem rewanżowym przy Łazienkowskiej.


Fani Gaziantepsporu - fot. gaziantepspor.org.tr

Stadion Gaziantepsporu - fot. gaziantepspor.org.trprzeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.