Wojciech Kowalewski - fot. LegiaLive!
REKLAMA

Kowalewski: Legia musi rozstrzygnąć u siebie

Bodziach, źródło: Sport.pl - Wiadomość archiwalna

Zespół Spartaka Moskwa bardzo dobrze zna Wojciech Kowalewski, który występował tam w latach 2003-07. Wcześniej przez parę lat "Gibon" był golkiperem naszego klubu. Kto jego zdaniem jest faworytem w rundzie play-off Ligi Europy?

"Spartak jest faworytem do awansu, ale Legia nie jest bez szans. Legię i Spartaka łączy to, że co najmniej od trzech sezonów są w budowie. Cały czas przychodzą nowi zawodnicy, ale sukcesów brak" - mówi Sport.pl Kowalewski.

Według niego nie da się porównywać obu klubów pod względem finansowym - tu dzieli je przepaść. Niestety na niekorzyść Legii. "Spartak ma lepszych i droższych piłkarzy, ale wciąż nie można go nazwać zespołem, tylko raczej zlepkiem indywidualności. Grają w kratkę, wyniki znowu są poniżej oczekiwań. Kiedy na boisku zaczynają tworzyć drużynę, są groźni" - prognozuje.

Spartak jest w trakcie sezonu, podczas gdy Legia ma za sobą na razie zaledwie dwa spotkania. "Najwięcej będzie zależało od pierwszego meczu w Warszawie, bo na Łużnikach będzie trudniej" - mówi w rozmowie ze Sport.pl.

Kowalewski zauważa, że drugie spotkanie zostanie rozegrane na sztucznej nawierzchni na Łużnikach, która ze względu na upały panujące w Moskwie pod koniec sierpnia będzie polewana wodą.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.