REKLAMA

Karpin: Jesteśmy gotowi na starcie z Legią

Redakcja - Wiadomość archiwalna

"Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się, który z potencjalnych rywali będzie dla nas korzystniejszy. Powód jest prosty: niezależnie od tego, na kogo byśmy trafili, nasz cel się nie zmieniał i był nim awans do fazy grupowej. Nie myślałem ani o tym, z kim chciałbym grać, ani o tym, kogo chciałbym uniknąć. Los wskazał Legię i przyjmuję to do wiadomości" - tak zareagował na wyniki losowania 4. rundy eliminacyjnej Ligi Europy trener Spartaka Walerij Karpin.

"Nie ma większego znacznie, w jakiej kolejności odbywają się spotkania. O awansie rozstrzyga przecież kumulowany rezultat. Historia występów Spartaka w europejskich pucharach, zresztą nie tylko Spartaka, pokazuje, że jest to bez większego znaczenia. Inna sprawa, że musimy też patrzeć na kalendarz krajowych rozgrywek. Tak się składa, że trzy dni po rewanżowym meczu z Legią gramy z CSKA. To oczywiste, że przed tak ważnym meczem wolimy nie odbywać dalekiej podróży. Jesteśmy gotowi na starcie z Legią i podejdziemy do dwumeczu bardzo poważnie i w pełni skoncentrowani. Musimy przede wszystkim poznać tą drużynę i wiedzieć, na co ją stać" - dodał.

Rosyjskie media uważają, że to Spartak jest faworytem do awansu, ale zwracają też uwagę na kibicowski aspekt tego spotkania. "Warszawski klub posiada wielką armię fanatycznych fanów. Podobnie jest w Moskwie i rywalizacja obu drużyn może doprowadzić do starć kibiców z Polski i Rosji - ostrzegają dziennikarze ze Wschodu. - Zagorzali fani Spartaka mogą pojawić się na stadionie Legii w imponującej liczbie, także niczego nie można być pewnym" - pisze gazeta.ru.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.