Debiut trzech legionistów w Młodej Ekstraklasie

Raffi - Wiadomość archiwalna

W dzisiejszym meczu Młodej Legii trener Dariusz Banasik dał w drugiej połowie szansę debiutu trzem zawodnikom występującym do niedawna w drużynach Akademii Piłkarskiej: Maciejowi Prusinowskiemu i Mateuszowi Romachowowi z rocznika 1993 oraz o dwa lata młodszemu Aleksandrowi Jagiełło. Choć gracze nie zdołali wpisać się na listę strzelców, zaprezentowali się z niezłej strony i zapewne wkrótce otrzymają kolejne szanse gry.

Mateusz Romachów zastąpił w ataku Kamila Kamińskiego i jego występ można zaliczyć do udanych - kilkoma dryblingami oraz strzałami sprawił sporo kłopotów obrońcom gości. Maciej Prusinowski wszedł na boisko w samej końcówce (na pozycję prawoskrzydłowego) i zdążył wziąć udział w jednej tylko akcji ofensywnej, stąd jego grę ciężko ocenić. Olek Jagiełło przez kwadrans gry pokazał całkiem sporo, sześciokrotnie wymusił na przeciwniku stratę piłki, popisał się dwoma rajdami. Jeden z nich zakończył słabym dośrodkowaniem, za drugim razem był bliski zdobycia gola, ale tor lotu piłki zmierzającej do bramki zdołał jeszcze zmienić jeden z obrońców.

Na ławce rezerwowych znalazł się również defensywny pomocnik, wychowanek Młodych Wilków 93, Kordian Latos, ale z racji wyczerpania limitu zmian po przerwie, nie mógł już wejść na boisko i zaliczyć debiutu.

Mateusz Romachów urodził się 28 września 1993 roku i jest wychowankiem Huraganu Pisz, a zawodnikiem Legii został w lutym 2008 roku. Jego kariera w Młodych Wilkach przeżywała różne wzloty i upadki. Ponad rok temu został przekazany do Agrykoli, ale tego lata, po udanym występie (zdobyty gol) w jednym z test meczów Młodej Legii, powrócił na Łazienkowską. Ma na koncie liczne występy w reprezentacji Polski swojego rocznika. Występuje zarówno jako napastnik, jak i na prawej stronie i w środku pomocy. Jego atutami są dynamika i niezłe umiejętności techniczne.

Maciej Prusinowski urodził się 15 lutego 1993 roku i jest jednym z najdłużej występujących w Młodych Wilkach wychowanków - trafił do Legii podczas naboru w listopadzie 2000 roku. Ma na koncie liczne występy w reprezentacji Mazowsza, parokrotnie był również powoływany do reprezentacji Polski. Może grać na lewym i prawym skrzydle, nieźle spisuje się także jako ofensywny pomocnik operujący tuż za wysuniętym napastnikiem. Jego bilans w Młodych Wilkach w sezonie 2010/2011 to: 21 występów (na 25 ogółem, w tym 18 w podstawowym składzie), 1446 minut, 2 gole i 5 asyst. Sezon wcześniej: 4 gole i 5 asyst.

Najmłodszy obecnie w kadrze Młodej Legii Aleksander Jagiełło urodził się 2 lutego 1995 roku i rozpoczął swoją przygodę z Legią w wieku zaledwie 5 lat. Na Łazienkowską trafił w dokładnie tym samym czasie co Prusinowski. Choć filigranowy, dobrze gra ciałem i radzi sobie w pojedynkach jeden na jeden, także dzięki dobrej szybkości. Występuje na pozycji lewego pomocnika. Niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski. Jego bilans w drużynach juniorskich w minionym sezonie to: 1) w drużynie MW 95: 15 występów (na 22 ogółem, w tym 14 w podstawowym składzie), 1072 minuty, 12 goli i 12 asyst; sezon wcześniej: 17 goli i 15 asyst 2) w drużynie MW 94: 12 występów (na 33 ogółem, w tym 8 w podstawowym składzie), 756 minut, 2 gole i 8 asyst. Sezon wcześniej: 1 gol i 2 asysty w meczach tego rocznika.