Manu kończy dziś 29 lat - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

29. urodziny Manu

Redakcja - Wiadomość archiwalna

29 lat temu w portugalskiej miejscowości Setúbal na świat przyszedł Manu. Zanim Portugalczyk trafił na Łazienkowską występował m.in. w Benfice Lizbona i AEK Ateny. Przed rozpoczęciem sezonu 2010/2011 Manu został piłkarzem Legii. Swoją grą Emanuel de Jesus Bonfim Evaristo miał zachwycać kibiców "wojskowych". Nie zawsze mu się to udawało.

Manu długo nie spełniał pokładanych w nim nadziei. Jednak to właśnie portugalski pomocnik zdobył gola w finale Pucharu Polski i doprowadził do rzutów karnych. W pierwszym meczu sezonu 2011/2012 Manu okazał się katem Cracovii Kraków. Pierwszy gol w meczu ze Spartakiem Moskwa, który został rozegrany przy Łazienkowskiej, padł po doskonałym przechwycie Portugalczyka.

Z okazji urodzin redakcja LL! życzy jubilatowi, by piłka po jego strzałach lądowała w bramkach przeciwników, rajdy skrzydłami zawsze kończyły się celnymi podaniami, a kolekcja trofeów zdobytych w barwach Legii powiększała się z każdym sezonem.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.