Grali przyjaciele

Olimpia Elbląg zremisowała w Płocku z Wisłą 1-1. Oficjalnie gospodarzem tego spotkania był ZKS. Swoje mecze przegrali Pogoń i Zagłębie, którzy spisują się poniżej oczekiwań kibiców. B-klasowe Zagłębie 1906 Sosnowiec pierwszy mecz ligowy rozegra za tydzień. Piłkarze Den Haag przegrywali już 0-4 z FC Groningen, by ostatecznie przegrać 2-4.

I liga: Olimpia Elbląg 1-1 Wisła Płock
Oficjalnie gospodarzem meczu była Olimpia, chociaż spotkanie rozegrano w Płocku. Wiślacy objęli prowadzenie w 33. minucie. Gola dającego remis w 58. minucie z rzutu karnego zdobył dla ZKS-u wypożyczony z Legii Adam Banasiak. Olimpia kończyła w dziesiątkę, po tym jak sędzia ukarał Łukasza Zaniewskiego drugą żółtą kartką na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem.

I liga: Piast Gliwice 2-1 Pogoń Szczecin
Pogoń przegrała spotkanie w Wodzisławiu z Piastem. Gospodarze w 16. i 21. minucie zdobyli dwa gole, a później skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i wywalczyli 3 punkty. Honorowe trafienie dla Pogoni zdobył z rzutu karnego w ostatniej minucie Andradina.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 2-3 Chrobry Głogów
Zagłębie nadal zawodzi - po czterech kolejkach ma zaledwie 3 punkty. Na stadionie Ludowym sosnowiczanie przegrali z beniaminkiem II ligi z Głogowa. Goście już do przerwy zdobyli dwie bramki (drugie trafienie to wynik samobójczego strzału Mateusza Sroki). W ostatnich 20 minutach sędzia podyktował aż trzy rzuty karne, w tym jeden bardzo kontrowersyjny. Najpierw na 1-2 strzelił Rafał Jankowski, później trzeciego gola dla Chrobrego zdobył Hałambiec (faul, za który sędzia Robert Marciniak podyktował rzut karny, miał miejsce poza polem karnym), a w końcu w przedostatniej minucie Jankowski ustalił wynik meczu na 2-3.

Eredivisie: FC Groningen 4-2 FC Den Haag
Piłkarze z Hagi słabo wypadli w wyjazdowym meczu z Groningen. Do przerwy gospodarze prowadzili już 3-0 po hat-tricku Tima Matavza. Trzy minuty po przerwie gospodarze prowadzili już 4-0! Dopiero wtedy obudzili się goście. Lex Immers w 51. minucie i Mike van Duinen osiem minut później zmniejszyli rozmiary porażki. Den Haag po dwóch kolejkach ma na swoim koncie tylko jeden punkt.