Mateusz Tietz zdobył jedną z bramek dla Młodej Legii - fot. Raffi

Sparing: Młoda Legia 6-0 CD Universidad de Navarra

Raffi - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pokonała dziś 6-0 C.D. Universidad de Navarra w sparingu rozegranym wieczorem na Łazienkowskiej. Mecz był okazją gry dla piłkarzy występujących rzadziej w podstawowym składzie, młodszych (z roczników 93-5) i testowanych (zarówno z Polski, jak i z Senegalu, Ghany i Mali). Piątoligowcy z Hiszpanii okazali się niezbyt wymagającym rywalem, a wynik mógł być jeszcze wyższy. Bramki zdobyli: Kamiński, napastnik testowany, Starek, Tietz, Gąsior i Lisiecki.

W składzie zabrakło dziś kilku zawodników z podstawowego składu, m.in.: Cezarego Michalaka, Marcina Bochenka, Bartosza Żurka, Dominika Furmana, Michała Kopczyńskiego, jak również kontuzjowanych: Ryszarda Bresia, Bartłomieja Kursy, Michała Rzuchowskiego, Dawida Świerka, Mateusza Romachowa, Mateusza Pogonowskiego i Piotra Karniszewskiego.

Spotkanie było debiutem w barwach Legii Marcina Stromeckiego. 17-letni środkowy pomocnik ma za sobą grę m.in.: w Legionovii, Marymoncie i GKP Targówek, a wiosną występował w Młodej Ekstraklasie w barwach Korony Kielce. Ma też na koncie sporo występów w reprezentacji Polski rocznika 94, której był kapitanem. Trzej testowani (pod kątem pierwszej drużyny) młodzi piłkarze z Afryki zagrali w pierwszej połowie w Legii, zaś po przerwie - w drużynie przeciwnej. Ostatnie decyzje odnośnie składu Młodej Legii na ten sezon zostaną podjęte przez sztab szkoleniowy do końca tygodnia.

Mecz obserwowali m.in.: Marek Jóźwiak, Mariusz Walter i Maciej Skorża. Drużyna z Hiszpanii w czwartek rozegra kolejny sparing podczas pobytu w Polsce, tym razem z Hutnikiem Kraków.

Sparing:Młoda Legia 6-0 (2-0) C.D. Universidad de Navarra
1-0 4 min. Kamil Kamiński b.a.
2-0 20 min. gracz testowany IV (as. Norbert Misiak)
3-0 47 min. Kacper Starek (as. Maciej Prusinowski)
4-0 60 min. Mateusz Tietz (as. Maciej Prusinowski)
5-0 66 min. Marcel Gąsior (as. Aleksander Jagiełło)
6-0 75 min. Mateusz Lisiecki (rzut wolny po faulu na Aleksandrze Jagiełło)

Młoda Legia: Jałocha (46' Machnowski) - gracz testowany I (64' Widejko), Cichocki (60' Dankowski), Lisiecki, M. Grudniewski (60' Jagiełło) - Misiak (46' Starek), gracz testowany II (46' Latos), Bogusławski (46' Stromecki), gracz testowany III (46' Prusinowski) - gracz testowany IV (46' Gąsior, 75' Tietz), Kamiński (46' Tietz, 60' Czarnecki)

Legioniści stosunkowo szybko objęli prowadzenie, gdy nieporozumienie między golkiperem i obrońcą wykorzystał Kamil Kamiński. Po 20 minutach było już 2-0, gdy akcję Misiaka zamknął celnym strzałem testowany napastnik z Afryki. Goście parokrotnie próbowali zagrozić Legii strzałami z dystansu, ale Konrad Jałocha pozostawał praktycznie bezrobotny. Mimo pojedynczych przebłysków i kilku ładnych technicznych zagrań, Hiszpanie grali mniej zdyscyplinowany futbol, dysponowali też mniej wyrównanym składem.

Po przerwie na bramkę Legii padło więcej strzałów niż w pierwszej połowie, ale były najczęściej niecelne. Już po 2 minutach akcję Prusinowskiego zakończył skutecznie Kacper Starek. Niedługo potem w bliźniaczej akcji obu piłkarzy Legii piłka przeleciała tuż obok słupka. Po kwadransie gry Mateusz Tietz podwyższył na 4-0 po kolejnej asyście Prusinowskiego. Po tym golu doszło od paru zmian w składzie, ale przewaga podopiecznych Dariusza Banasika i tak stopniowo wzrastała. Dwa razy po akcjach lewą stroną bliski skutecznego rozwiązania był Bartłomiej Czarnecki, zaś w korzystnej sytuacji w piłkę nie zdołał dokładnie trafić Stromecki. W 67. minucie po ładnej akcji zespołowej i krzyżowym podaniu Jagiełły Marcel Gąsior zdobył piątego gola dla Legii. Wynik ustalił w ostatnim kwadransie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Mateusz Lisiecki.