fot. Jacek Wójcikowski / jp85.pl
REKLAMA

Jutro zbiórka na pomnik Deyny. Odsłonięcie tuż przed Euro!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

7 czerwca 2012 roku, w przeddzień rozpoczęcia UEFA EURO 2012, planowane jest uroczyste odsłonięcie pomnika Kazimierza Deyny. Swój przyjazd zapowiedziała już żona legendy Legii, pani Mariola. Organizatorzy chcą na to wydarzenie zaprosić również byłych znakomitych europejskich piłkarzy, którzy mieli w przeszłości okazję rywalizować na boisku z Deyną lub grać z nim w jednej drużynie.

W otwartym konkursie na projekt pomnika zwyciężył Pan Tomasz Radziewicz, którego propozycja zyskała największą liczbę głosów. W ciągu najbliższych trzech miesięcy przedstawiciele Komitetu Budowy Pomnika Kazimierza Deyny będą akceptowali gliniany projekt rzeźby w skali 1/1, na którego podstawie powstanie odlew z brązu.

Pomnik zostanie ustawiony przed wejściem na "Żyletę" od strony ulicy Czerniakowskiej. Będzie w całości sfinansowany przez kibiców.

Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa uzyskało zgodę MSWiA na organizację zbiórki publicznej na ten cel. Podczas meczu ze Spartakiem Moskwa odbędzie się kolejna zbiórka pieniędzy potrzebnych do zrealizowania projektu. Kwestorów będzie można znaleźć na wszystkich czterech trybunach stadionu. Specjalna skarbona zostanie ustawiona również w oficjalnym sklepie Legii.

Wpłat można dokonywać również na specjalnie w tym celu otwarty rachunek bankowy:
Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa
Bank Pekao S.A. V O. w Warszawie
47 1240 1066 1111 0010 2558 0009
Tytuł wpłaty: Pomnik Deyny

Dotychczas udało się zebrać około 1/3 kwoty niezbędnej do pokrycia kosztów produkcji, ustawienia i odsłonięcia pomnika, więc liczymy na Waszą hojność!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.