Młode Wilki 97 walczą o Mistrzostwo Polski

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu ogólnopolskiego turnieju "Premier Cup" zawodnicy Młodych Wilków 97 pokonali 1-0 Zatokę Braniewo. Gola na wagę zwycięstwa zdobył po błędzie obrońcy rywali w 36. minucie Konrad Zaradny. W drugiej części spotkania legioniści mieli okazję do zdobycia kolejnych goli, ale nie potrafili skierować piłki do pustej bramki z najbliższej odległości.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w trudnych warunkach atmosferycznych (piekący skwar) była dość bezbarwna. Po przerwie działo się za to zdecydowanie więcej. Po strzale Eryka Więdłochy z 20 m do pustej bramki piłka tuż przed linią... zatrzymała się w wysokiej trawie. Na 4 minuty przed końcem niedokładne podanie obrońcy Zatoki przejął Konrad Zareadny, który nie dał szans bramkarzowi drużyny przeciwnej. Chwilę potem, wprowadzony na boisko za strzelca gola Krzysztof Mamla z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę. W 38. minucie gry z boiska został usunięty Michał Podlecki, ale przez ostatnie dwie minuty już zbyt wiele nie mogło się zdarzyć.

W drugim meczu grupy C GKS Katowice wygrał 2-1 z Wisłą Kraków, choć to krakowianie prowadzili i długo utrzymywali korzystny rezultat. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry.

Legia Warszawa 1-0 Zatoka Braniewo
1-0 – 36. min. Konrad Zaradny (bez asysty)

Legia: Jakub Wojcieszak - Maciej Wojczuk (30' Artur Zabłocki), Patryk Kostrzanowski, Maksymilian Maj, Dawid Witkowski - Kamil Wiśniewski, Michał Podlecki, Mateusz Wieteska, Konrad Zaradny (36' Krzysztof Mamla) - Krystian Gębalski (21' Kacper Krasuski), Eryk Więdłocha.