Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. arkowcy.pl
fot. arkowcy.pl
Wtorek, 23 sierpnia 2011 r. godz. 12:12

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Arka chce wywieźć zarząd na taczkach

Bodziach

Tak fatalnej kolejki pod względem wyjazdów i opraw nie mieliśmy od dawna! Aż 5 sektorów gości pozostało zamkniętych, a w Lubinie zjawiło się trzech kibiców TSP. I tak, mocno przeciętny wyjazd Śląska na Łazienkowską był najlepszym wynikiem w kraju. Coraz więcej ekip zaczyna pracę u podstaw. Do Odry Opole, Zagłębia i Stilonu dołączyli KSZO i Odra Wodzisław.

KSZO 1929 w lidze okręgowej
Fani w Ostrowcu nie chodzą na mecze drużyny występującej w II lidze, a wspierają KSZO 1929 Ostrowiec grające w lidze okręgowej. Z jeszcze niższego pułapu zaczynają fani Zagłębia Sosnowiec, którzy zgłosili swój zespół do rozgrywek klasy B, również rezygnując ze wspierania II-ligowej drużyny, która kolejny rok z rzędu ma walczyć o awans na zaplecze ekstraklasy. Kibice mieli dość działaczy, którzy w klubach prowadzili swoje gierki, prowadząc je do upadku, i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Wypada życzyć im wytrwałości i powodzenia.

Stilon w IV lidze
Kibice Stilonu Gorzów tymczasem dopingują piłkarzy grających w IV lidze, chociaż jeszcze przed rokiem mieli niezłą I-ligową ekipę. W odróżnieniu od KSZO i Zagłębia, IV-ligowy Stilon jest zespołem grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej ze wszystkich drużyn reprezentujących klub.

Odra Wodzisław w C klasie
Jeszcze niżej upadła Odra Wodzisław, która przez kilkanaście ostatnich lat grała w ekstraklasie. Problemy finansowe doprowadziły do rozwiązania drużyny piłkarskiej. I jak zwykle to fani wzięli sprawy w swoje ręce. "Nie zamierzamy oglądać się za siebie. Nie nam oceniać kto jest winny upadkowi klubu. Chcemy odbudować zaufanie do Odry. Zaufanie lokalnej społeczności, przedsiębiorców i wszystkich, którzy stracili je na przestrzeni lat. Zaczynamy od podstaw. Chcemy co roku piąć się po szczeblach ligowych tabel, aby przywrócić w Wodzisławiu piłkę na najwyższym poziomie" - napisali w apelu sympatycy Odry.

Odra 1922 Wodzisław Śląski ma za sobą pierwszy mecz w C klasie.

Walka Arki z działaczami
Kto wie jaki będzie finał konfliktu w Gdyni. Fani Arki już w poprzednim sezonie wyrażali swoje niezadowolenie z działaczy klubowych. Na meczu z Olimpią już nie przebierali w słowach i środkach. Na trybunach pojawiły się transparenty i koszulki z hasłami skierowanymi do sterników klubu, a załagodzić sytuacji nie mogła nawet wygrana w prestiżowym meczu z Olimpią. I na tę możliwość przygotowani byli arkowcy, którzy przy stanie 3-1 dla swojej drużyny rozwiesili transparent "To Zwycięstwo Nic Nie Zmienia, Zarządowi Do Widzenia!". Dla zarządu klubu kibice przygotowali zresztą taczkę.

Pozamykane sektory
Zamknięte sektory gości na stadionach Górnika, Korony (tradycyjnie tylko na mecz z Wisłą), Lechii, Widzewa (Polonia wpuszczona na trybunę gospodarzy) i Lecha (a właściwie Amiki, ale na stadionie Lecha sektor gości też będzie zamknięty) sprawiły, że w ekstraklasie było wyjątkowo smutno. Słabo wypadły polskie ekipy pod względem opraw. No, nie licząc tych zaprezentowanych przez Legię i Wisłę w europejskich pucharach, ale o nich jutro - w kibicowskim podsumowaniu kolejnej serii gier europejskich pucharów.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legionisci.com - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa 1-2 Śląsk Wrocław (650).
Fani Śląska na Łazienkowską przyjechali pociągiem rejsowym w 650 osób, w tym skromne delegacje zgód. Przez cały mecz prowadzili niezły doping w asyście bębna. Legii na trybunach 18,5 tysiąca, w tym najlepiej wypełniona Żyleta. Doping gospodarzy na tym meczu bez rewelacji, nie licząc ostatnich 20 minut, kiedy szło im naprawdę nieźle. Po meczu Śląsk sterroryzował pasażerów rejsowego ekspresu do Wrocławia. Policja i sokiści bali się interweniować.

Jagiellonia Białystok 2-1 Cracovia (218).
"Pasy" w niespełna dwie setki pojechały do Białegostoku. Na tym meczu wspierali ich Polonia (17), Lech (5) i Arka (2). Przyjezdni wywiesili cztery flagi. Jagiellonia przed meczem prowadziła akcję wyprawkową. Akcję zorganizowało stowarzyszenie Dzieci Białegostoku i miała ona na celu zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieciaków.

Widzew Łódź 1-0 Polonia Warszawa (30).
Kolejny mecz w Łodzi bez udziału kibiców gości w klatce, ze względu na braki przy sektorze dla przyjezdnych. Głównie chodzi o dojście. Niestety tak prawdopodobnie będzie wyglądała cała runda jesienna na stadionie RTS-u. Tym razem Polonia dogadała się z Widzewem i ok. 30 osób zasiadło na Niciarce, gdzie wywiesili swoją niewielką flagę. Gospodarze w czasie meczu machali flagami na kiju. Przed rozpoczęciem spotkania zbierali podpisy pod obywatelskim projektem zmiany zapisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Zebrano 1500 podpisów.

Zagłębie Lubin 0-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (3).
Frekwencja na meczu była wyjątkowo niska, a i atmosfera na trybunach dość słaba. Goście przyjechali we trzech. Zagłębie miało problem z wniesieniem flagi "Chocianowa", do której nie wiedzieć czemu przyczepił się delegat.

Lech Poznań 3-0 Ruch Chorzów (-).
Spotkanie rozegrano we Wronkach w obecności 4 tysięcy widzów. Lechici kibiców gości nie będą wpuszczać nie tylko we Wronkach, ale i po powrocie na Bułgarską - do końca tego roku. Atmosfera na trybunach stadionu Amiki daleka była od tej znanej z meczów rozgrywanych w Poznaniu.

Górnik Zabrze - GKS Bełchatów (-).
W Zabrzu mecze obecnie wyglądają mało ciekawie, ze względu na spore ograniczenie liczby widzów i konieczność przeniesienia młyna na część łuku. W trakcie meczu ochrona wyprowadziła ze stadionu kilku fanów za to, że nie zajmowali swoich miejsc. W drugiej połowie fani KSG nie prowadzili dopingu.

Korona Kielce 0-0 Wisła Kraków (-).
Fani Korony dzień przed meczem pojawili się na treningu piłkarzy i motywowali zawodników do wygranej. Przez kilkadziesiąt minut głośno dopingowali, odpalili 3 race i wywiesili transparent "Walczyć, trenować Korona musi panować". W trakcie meczu doping nie najgorszy, ale młyn Korony niewielki. Gości brak - po raz kolejny na mecz z Wisłą kielczanie zamknęli sektor. Na trybunach 9,2 tys. widzów.

Lechia Gdańsk 0-0 ŁKS Łódź (90).
Drugie spotkanie Lechii na nowym stadionie i - jak zwykle w takich przypadkach - mniejsza liczba widzów na trybunach. Na razie z 34,5 tysiąca frekwencja spadła do 22,6 tys. Jeśli drużyna z Trójmiasta nie zacznie wygrywać, w najbliższej przyszłości będzie tylko gorzej. Jak można się było spodziewać, nowy stadion w Gdańsku będzie za duży na potrzeby klubu. Podobnie zresztą jest w Poznaniu, a niebawem ten sam problem odczuje Wrocław. Nawet na Legii, gdzie stadion jest najmniejszy z tych wymienionych, nie udaje się wypełnić trybun (w lidze) nawet w 80%. Inna sprawa, że Legia żąda zdecydowanie najwyższych pieniędzy za bilety. Niestety po raz kolejny w Gdańsku zamknięty był sektor gości. ŁKS usiadł na sektorach gospodarzy.

I liga:

Arka Gdynia 3-1 Olimpia Elbląg (550).
Fani Arki na meczu z Olimpią protestowali przeciwko działaczom. Na trybunach wywiesili transparenty: "Trenerzy, Piłkarze - 100% Poparcia!", "Czy Wygramy, Czy Przegramy Zarząd Dzisiaj Już Żegnamy" oraz "To Zwycięstwo Nic Nie Zmienia, Zarządowi Do Widzenia!" (ten ostatni pod koniec meczu). Arkowcy nieźle dopingowali, a także regularnie bluzgali na działaczy i przyjezdnych. Olimpia przyjechała w 550 osób, w tym Legia (150), z czterema flagami. Goście zaprezentowali flagowisko.

Wisła Płock 1-1 Olimpia Grudziądz (110).
Olimpia przyjechała do Płocka w 110 osób, w tym Drwęca NML (14). Prowadzili dobry doping.

Pogoń Szczecin 1-0 Sandecja Nowy Sącz (107).
Na najdalszy wyjazd Sandecja pojechała w 107 osób, w tym Cracovia (10), Stal Mielec (5), Korona (5), Czarni Jasło (2) i Polonia (1). Przyjezdni mieli problemy z wejściem na stadion i na trybunach zameldowali się dopiero w drugiej połowie. Wywiesili cztery flagi. Pogoń na meczu bez młyna.

Zawisza Bydgoszcz 2-1 Ruch Radzionków (42).
42 fanów z Radzionkowa z jedną flagą pojechało do Bydgoszczy. Prowadzili sporadyczny doping. Na trybunach 5,5 tys. widzów. Gospodarze zaprezentowali oprawę, na którą składała się sektorówka w barwach w asyście flag na kiju. Opóźniło się rozpoczęcie drugiej połowy, bowiem delegat PZPN nakazał zdjąć transparent z pozdrowieniami dla jednego z kibiców.

GKS Katowice - Flota Świnoujście (-).

II liga:

Jeziorak Iława 2-0 Stomil Olsztyn (288).
Na derby Warmii i Mazur udało się niespełna 300 fanów Stomilu, w tym Wisła Płock (13). Przyjezdni wywiesili 9 flag i prowadzili przeciętny doping. Jeziorak z dobrym młynem. Z nimi półtorej setki Elany. Gospodarze zaprezentowali folie aluminiowe, baloniki i flagowisko.

ROW Rybnik - MKS Kluczbork (57).
57 fanów MKS-u przyjechało do Rybnika autokarem i busem. W sektorze gości wywiesili flagę narodową. Kilka razy głośniej krzyknęli. Gospodarzy w młynie ok. 180.

Bytovia Bytów - Miedź Legnica (27).
Calisia Kalisz - Bałtyk Gdynia (15).

Pogoń Siedlce 0-3 Świt Nowy Dwór Mazowiecki (8).
Gospodarzy w młynie 200, w tym zaprzyjaźnione Orlęta Łuków i Strzelec Chodów. Na trybunach 8 fanów Świtu, którzy siadają obok Pogoni i tam wywieszają flagę.

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec (-).
Dobry doping Rakowa. Zagłębie nie dopinguje II-ligowej drużyny.

Niższe ligi:

Chemik Bydgoszcz - Górnik Konin (100).
Fani Górnika pojawili się w Bydgoszczy w 100 osób z trzema flagami. Prowadzili doping przez cały mecz. Wspierali ich Apator (18) i Gwardia Koszalin (7).

Podlasie Biała Podlaska - Siarka Tarnobrzeg (80).

Cartusia Kartuzy - Gryf Słupsk (73).
Mimo zamkniętego na wniosek gospodarzy sektora gości, fani Gryfa wraz z Lechią (27) przyjechali do Kartuz. Działacze Cartusii byli gotowi wpuścić ich na trybuny po zakupie biletów. Gryfici zdecydowali się jednak na zajęcie miejsc na górce, z której dobrze widać boisko. Przyjezdni ze sporadycznym dopingiem i bez flag. Młyn gospodarzy liczył 60 głów, w tym Bałtyk.

ŁKS Łomża - Granica Kętrzyn (50).

Igloopol Dębica 0-2 JKS Jarosław (49).
JKS pojechał do Dębicy w 49 osób. W czasie meczu nieźle dopingowali, a wraz z gospodarzami "pozdrawiali" premiera i policję.

Warta Sieradz - MKS Kutno (36).

Wisłoka Dębica - Czarni Jasło (34).
Fani Czarnych weszli na stadion dzięki pomocy gospodarzy. Ci wystawili 80-osobowy młyn. Długo nie było wiadomo, czy mecz zostanie rozegrany z udziałem publiczności, bo swoje trzy grosze chciała dorzucić policja.

Zryw Sobolew - Victoria Kałuszyn (26).
Do Sobolewa pojechało 24 fanów Victy i dwóch Jutrzenki Cegłów. Przyjezdni wywiesili jedną flagę i nieźle dopingowali przez cały mecz. W drugiej połowie odpalili kilka petard hukowych.

GKP Targówek 2-2 Ostrovia Ostrów Maz. (0).
Fani z Targówka nie weszli na stadion, po tym jak nie chciano wpuścić jednego z kibiców, rzekomo ze względu na zakaz stadionowy. I tak fani z Kołowej dopingowali w 80 osób sprzed bram. Pozdrowili przy tym działaczy i skandowali "Piłka nożna dla kibiców".

KSZO 1929 4-2 Victoria Skalbmierz (0).
Fani KSZO wznowili doping - wspierają zespół grający w piątej klasie rozgrywkowej. Na meczu z Victorią na trybunach pojawiło się 1000 osób, z czego 200 utworzyło młyn. Wywiesili transparent "Miała być Irlandia, jest Białoruś!".

Stilon – Sprotavia Szprotawa (0).
Stilonu w młynie 200, wywiesili 7 flag i transparent z pozdrowieniami do więzienia. W czasie meczu pozdrawiali Chrobrego.

Motor Lubawa - Warmia Grajewo (0).
Gospodarzy w młynie 60, z dopingiem przez cały mecz. Zaprezentowali nieskomplikowaną kartoniadę oraz pozdrawiali Legię, Olimpię i Spartę Brodnica.

Puchar Polski:

Puszcza Niepołomice 0-0, k.4-2 GKS Katowice (134).
Dosyć egzotyczny wyjazd Gieksy do Niepołomic niespodziewanie zakończył przygodę I-ligowca z Pucharem Polski. GKS wspierali Górnik (15) i Banik (2). Wywiesili jedną flagę w sektorze gości.

Stomil Olsztyn d.1-0 Pogoń Szczecin (104).
W środku tygodnia do Olsztyna pojechało 95 fanów Pogoni, których wspierało 9 legionistów. Przyjezdni wywiesili swoją dwie flagi, w tym wyjazdową wizytówkę "EW - elita wyjazdowa na atrakcje gotowa". Młyn Stomilu liczył około 500 osób, z dobrym dopingiem, szczególnie w dogrywce. Wspierała ich Wisła Płock (40).

LKS Nieciecza 0-2 ŁKS Łódź (23).
Gryf Wejherowo 1-0 Sandecja Nowy Sącz (0).

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

Zagłębie 1906 Sosnowiec 1-0 Źródło Kromołów (0).
Pierwszy mecz drużyny kibiców Zagłębia na stadionie Górnika Sosnowiec zgromadził 1000 widzów, z których większość prowadziła doping. Sosnowiczanie wywiesili wiele flag i zaprezentowali się naprawdę konkretnie. Obok młyna utworzony został przez kibiców dmuchany plac zabaw dla najmłodszych, dzięki czemu najmłodsi fanatycy mieli czym się zająć w czasie meczu.


Wyjazd tygodnia: 650 fanów Śląska w Warszawie
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.


Doping na meczu Legia - Śląsk (legionisci.tv):


Protest fanów Arki na meczu z Olimpią:


Doping na meczu Korona - Wisła:


Doping kibiców Korony na treningu:


Doping na meczu Zawisza - Ruch:


Doping na meczu GKS - Flota (gieksiarze.pl):Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!