Mikołaj Neuman strzelił trzy gole młodszym kolegom z rocznika 2001 - fot. legionisci.com

Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W cieniu rywalizacji o mistrzostwo Polski trampkarzy, swoje mecze sparingowe rozegrało kilka drużyn Akademii Piłkarskiej Legii. Młode Wilki 93/4 uległy 0-2 Agrykoli 93, juniorzy młodsi rozegrali sparing wewnętrzny testujac sporą grupę graczy. zaś piłkarze z rocznika 2000 pokonali 7-5 o rok młodszych kolegów. W trójmeczu w Radomiu piłkarze MW'99 zanotowali 2 zwycięstwa i remis.

Większość drużyn CWKS przebywa obecnie na obozie w Jantarze.

Legia 94 0-2 Agrykola 93
0-1 40 min. Krzysztof Mutschmann
0-2 54 min. Arkadiusz Nogat (po rzucie rożnym)

Legia: Wienczatek [93] (30' Brzeziański, 55' Zieliński) - Turzyniecki (41' Przysowa), Gołębiewski [93](41' Fabiszewski), Siwak, Todorović [93](41' Rozmus) - Michał Bojek (41' Michał Bajdur), Sokołowski, Kalinkowski (41' Janusiewicz), Mazek (41' gracz testowany) - Kurowski, Kępka [93] (41' Mąka)
Trenerzy: Krzysztof Dębek i Radosław Kucharski

Agrykola: Trofimiuk (Ciećwierz) - Piekarniak, Nogat, Bednarowicz, Chmiel - Dobkowski, Kuklewski (Baczyński), Jeż (Gluza), Pięcek (Rdzanek) - Mikita - Mutschmann (Sawicki)
Trener: Krzysztof Tańczyński

Drużyna juniorów starszych Legii, oparta na graczach rocznika 94, po ciekawym i zaciętym meczu uległa 0-2 Agrykoli. Po naszych zawodnikach widać było, że są jeszcze na wczesnym etapie przygotowań, co wyszło w szczególności po upływie sił w drugiej połowie. Oba zespoły pokazały sporo ciekawych akcji, ale ostatecznie górą byli piłkarze z drugiej strony ulicy Myśliwieckiej, którzy pozostają jednym z głównych fawortyów rozgrywek juniorów starszych rocznika 1993 na Mazowszu. Za tydzień legioniści zagrają sparing w Wołominie z miejscowym Huraganem, zaś 31 sierpnia rozpoczną rywalizację w Pucharze Polski.

Legia 95 - sparing wewnętrzny

Legia 99 - mini turniej w Radomiu
Mecze rozgrywano w systemie 2x15 minut. Legioniści, mimo braku Przemka Kostrzyckiego, lekko kontuzjowanych Michała Malesy i Bartka Faliszewskiego, zaprezentowali się z całkiem ciekawej strony. W drużynie zaprezentowało się trzech nowych graczy, którzy zostali zauważeni na niedawnym wiosennym naborze: bramkarz Krystian Kalinowski, Kuba Knap (obaj dotychczas w Mazurze Radzymin) oraz Bartosz Sobierański (dotychczas UKS Ołtarzew).

Legia 99 2-1 Broń Radom 99
Gole: 0-1 7', 1-1 21' Emil Możdżonek (as. Bartek Sobierański), 2-1 27 ' Krystian Wawrzyn (as. Emil Możdżonek)

Legia 99 0-0 Korona Kielce 99

Legia 99 8-0 Znicz Pruszków 99
1-0 4 min. Emil Możdżonek b.a.
2-0 10 min. Emil Możdżonek b.a.
3-0 11 min. Emil Możdżonek (as. Jerzy Hryniuk)
4-0 17 min. Bartek Sobierański (as. Radek Rosiński)
5-0 20 min. Bruno Parzych (as. Bartek Sobierański)
6-0 23 min. Szymon Barwiński b.a.
7-0 27 min. Emil Możdżonek (as. Łukasz Pruszyński)
8-0 30 min. Mateusz Kinast (as. Emil Możdżonek)

Legia: Jan Śmigielski, Krystian Kalinowski - Wojciech Janicki, Adrian Rybak, Radek Rosiński, Jakub Knap, Jerzy Hryniuk, Kamil Staśkiewicz, Parzych, Jakub Skrzyński, Bartek Sobierański, Łukasz Pruszyński, Mateusz Kinast, Szymon Barwiński, Emil Możdżonek

gole:
Mikołaj Neuman x3, Sebastian Blok x2, Daniel Cichocki, Michał Struzik - Maciej Anusik x3, Kacper Ciesielski x2

Legia 2000: Olek Biskup, Daniel Janaśkiewicz, Daniel Cichocki, Sebastian Blok, Pascal Fischer, Kacper Kucharek, Michał Struzik, Mikołaj Neuman, Piotr Goljasz, Łukasz Nowak, Jan Szczegielniak, Krystian Kisielewicz, gracz testowany
Trener: Piotr Kobierecki

Legia 2001: Konrad Linkowski, Mateusz Cichocki, Jan Goliński, Sebastian Szczepaniak, Jakub Bartnicki, Maciej Anusik, Kacper Radkowski, Kacper Ciesielski, Radosław Graczyk, Dominik Rosiak
Trener: Ernest Waś

Po 2 tygodniach treningów Młode Wilki rozegrały pierwszy sparing - wewnętrzny pojedynek między rocznikami 2000 i 2001. Oba zespoły wystąpiły w mocno przetrzebionych składach (m.in. bez nominalnych bramkarzy), szansę gry dostali za to wszyscy piłkarze, dużym wymiarze czasowym. Do przerwy pachniało niespodzianką, gdyż 3-1 prowadzili młodsi gracze. Na trzecią kwartę trener Kobierecki desygnował jednak najsilniejsze możliwe w tym momencie zestawienie, które rozstrzygnęło losy meczu strzelając 6 bramek i nie tracąc żadnej. W końcówce "młodzież" odrobiła część strat, ale ostatecznie i tak wygrał rocznik 2000. Oba zespoły należy pochwalić za konsekwentną grę piłką. Po trzy bramki zdobyli Mikołaj Neuman (MW 2000) i Maciej Anusik (MW 2001).