Młodzież: mecze piątkowe i sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W piątek i sobotę mecze sparingowe rozegrały drużyny młodzieżowe. Zwycięstwa odniosły roczniki: 95, 96 i 99. Po zaciętym meczu zremisowały Młode Wilki 2001. CWKS 99 przegrał po zaciętym meczu z Olimpią Elbląg. Porażkę z seniorami Huraganu Wołomin odnieśli juniorzy starsi. Młode Wilki 2003 walczyły na turnieju Villa Cup w Grodzisku.

Legia 95 2-0 (2-0) KS Piaseczno 95 - Zdjęcia z meczu
1-0 27 min. Daniel Rosiński (as. Marcin Piwowarczyk)
2-0 36 min. Aleksander Stolarz (as. Daniel Rosiński)

Legia: Haluch (41' Brzeziański [94]) - Waszkiewicz (41' Milewski), Kucharski, Piórkowski (56' Okieńczyc), Piwowarczyk (67' Waszkiewicz) - gracz testowany I (41' K.Romachów, 77' Stolarz), gracz testowany II (41' Zawal, 67' gracz testowany II), gracz testowany III (41' Dmowski, 67' gracz testowany III), Stolarz (56' Smigielski) - Rosiński (60' gracz testowany IV), gracz testowany IV (41' Arak)

W rozegranym w piątek sparingu Młode Wilki 95 zmierzyły się z jedną z czołowych drużyn ligi, KS Piaseczno. Kilku nieobecnych na placu gry (Wilimowski, Parobczyk, Dziewicki, Smyłek, pozyskany niedawno z Unionu Berlin Przemysław Łągiewczyk) zmienili gracze testowani. Mimo wszystko legioniści, choć przeciwnik grał całkiem nieźle, wypracowali sobie przewagę, którą jeszcze przed przerwą zamienili na dwie bramki. Na początku drugiej połowy do ataku rzucili się gracze z Piaseczna, stwarzając dwie bardzo groźne okazje. Od 50. minuty legioniści kontrolowali już jednak grę, ale mimo kilku doskonałych sytuacji (m.in. poprzeczka po główce Araka) nie zdołali już zdobyć gola. Z dobrej strony pokazały się również nowe nabytki - środkowy pomocnik Kamil Dmowski (reprezentant kraju, wychowanek Pogoni Siedlce, ostatnio w ZWARze Międzylesie) i napastnik Daniel Rosiński (reprezentant Mazowsza, do tej pory w Naprzodzie Zielonki). Do gry po niemal rocznej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi powrócił obrońca Jan Okieńczyc.

Huragan Wołomin 4-2 Legia 93/4 - Zdjęcia z meczu
1-0 21 min. Guyguy Pierre Ndakiza
1-1 50 min. Nikola Todorović (as. Michał Bajdur)
2-1 58 min. Sebastian Kozłowski,
3-1 65 min. Jakub Zasadziński,
4-1 70 min. Damian Jarzębski (karny po faulu P. Przysowy)
4-2 80 min. Nikola Todorović (karny po faulu na Michale Bajdurze)

Legia 93/4: Zieliński (41' Wienczatek) - Turzyniecki (41' Przysowa), Gołębiewski (61' Rozmus), Todorović, Rozmus (41' Fabiszewski) - Kępka (63' Mazek), Kalinkowski (61' Mąka), Sokołowski, Mazek (41' Bajdur) - Mąka (41' Janusiewicz), Kurowski

grano 2x40 minut

Juniorzy starsi (w składzie opartym głównie o rocznik 94) ulegli 2-4 czołowej drużynie IV ligi, Huraganowi Wołomin. Było to ostatnie przetarcie podopiecznych trenerów Dębka i Kucharskiego przed środowym meczem w Pucharze Polski. Gospodarze objęli prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, ale legioniści wyrównali po pięknej akcji dwójkowej i potężnym strzale Koli Todorovicia. Świetnych okazji nie wykorzystali również Bartek Kalinkowski i pozyskany niedawno z Warty Mstów (k. Częstochowy) Michał Bajdur. Od 55. minuty meczu zaznaczyła się przewaga wołominian, którzy zdecydowali boiskowym cwaniactewm i szybciej podejmowali boiskowe decyzje. W odstępie 12 minut zdobyli przy nieco biernej postawie bloku obronnego 3 gole, i choć tuż obok bramki strzelił Todorović, a Kamil Mazek nie wykorzystał akcji sam na sam, to gol dla Legii padł dopiero w końcówce spotkania. Bajdur padł w polu karnym, a arbiter podykował rzut karny. Po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Todorović. Chwilę potem sędzia zakońćzył spotkanie.

W środę o 17:30 na bocznym boisku przy Łazienkowskiej pierwszy mecz o stawkę - Legia podejmować będzie w I rundzie Pucharu Polski A-klasowy Dąb Wieliszew.

Legia 96 4-0 Marcovia Marki 95/6 - Zdjęcia z meczu
1-0 54 min. Jakub Nidzgorski (gł., as. Marcin Kraska)
2-0 71 min. Paweł Radziszewski (as. Marcin Kraska)
3-0 74 min. Jakub Nidzgorski (gł., as. Daniel Mlonek)
4-0 77 min. Paweł Radziszewski b.a.

Legia: Jędraszczak (41' Siedlecki) - Ozga, Makowski, Zakrzewski (66' gracz testowany), Baranowski - Kraska, gracz testowany (41' Rakowski), Turżonek (55' Mlonek), Suchanek, Nidzgorski, Radziszewski

Legia 99 4-0 AP Żyrardowianka Żyrardów 99 - Zdjęcia z meczu
1-0 32 min. Szymon Barwiński (as. Jakub Knap)
2-0 35 min. Jakub Knap (as. Mateusz Kinast)
3-0 40 min. gracz testowany
4-0 46 min. Emil Mozdżonek (as. Radek Rosiński)

Legia: Śmigielski (36' Kalinowski) - Pruszyński, Janicki, Skrzyński - Wawrzyn, Staśkiewicz, Malesa, Faliszewski - Możdżonek oraz Rosiński, Rybak, Parzych, Knap, Sobierański, Hryniuk, Kinast, Barwiński, 2 graczy testowanych

Olimpia Elbląg 99 3-1 (0-1) CWKS Legia 99
Gol: Filip Kąkol

CWKS Legia: Adrian Godlewski, Filip Kąkol, Mateusz Laskus, Stanisław Machnacki, Szymon Milczarek, Krzysztof Duszak, Patryk Żelazo, Bartek Bińka, Sebastian Kotarski, oraz Adam Woźniak, Daniel Markowski, Michał Majchrzak, Grzegorz Niedbała

Legia 01 3-3 (1-1) Gwardia Warszawa 01 - Zdjęcia z meczu
0-1 13 min. Maciej Kraśniewski (as. gracz testowany I)
1-1 20 min. Jakub Łubczonek
1-2 41 min. Łukasz Stachniuk
2-2 43 min. gracz testowany I (as. gracz testowany II)
3-2 50 min. Maciej Kraśniewski (rzut wolny po faulu na Jakubie Bartnickim)
3-3 55 min. Sebastian Gajownik

Legia: Szczepaniak - Goliński, Radkowski, Bartnicki, gracz testowany I, Anusik, Kraśniewski oraz Linkowski, Graczyk, Zagajewski, gracz testowany II, gracz testowany III, Ciesielski, Sharma

Turniej Villa Cup - dzień I - Zdjęcia z turnieju
Legia - SMS Łódź
Legia - SF Wilanów
Legia - Pogoń Grodzisk

Legia 2003: Wiktor Dankowski - Filip Arak, Maciej Balcerak, Filip Szewczyk, Peter Juritka, Marcel Ślusarczyk oraz Ernest Kozłowski, Tomek Wysocki, Bartek Ślendak, Filip Brojek
Trener: Daniel Jarosz

Najmłodsi legionisci, podzieleni na dwa składy, walczyli dzielnie w turnieju Villa Cup w Grodzisku. W swojej grupie zajęli po podliczeniu wyników obu drużyn 3. miejsce i będą kontynuować rywalizację jutro.