PSV gromi, Rapid wygrywa, Hapoel remisuje

Woytek - Wiadomość archiwalna

Najbliższy pucharowy rywal Legii Warszawa PSV Eindhoven rozgromił przed własną publicznością zespół Excelsioru 6-1. Do przerwy było 1-1 po trafieniach Mertensa oraz te Verde. Drugą część gry gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 47. minucie na 2-1 strzelił Toivonen, a w 49. i 51. minucie kolejne dwie bramki dołożył Mertens i zrobiło się 4-1.
W 72. minucie kolejną bramkę dla PSV zdobył Lens, a wynik dziesięć minut przed końcem meczu ustalił Toivonen.

Wyjazdowe zwycięstwo zanotował także pogromca Śląska Rapid Bukareszt. Rumuni już do przerwy prowadzili 2-0 z Ceahlaul Piatra Neamt po golach Herei i Surdu. Ostateczne mecz skończył się wynikiem 2-1.

Natomiast w derbach Tel Awiwu Hapoel zremisował na wyjeździe z Bnei Yehuda 1-1. Goście objęli prowadzenie w 53. minucie po samobójczym golu Edriego - gospodarze wyrównali w 78. minucie po skutecznie wykonanej jedenastce przez Pedro Galvana.