22. rocznica śmierci Deyny

RedakcjaWiadomość archiwalna>

Dziś mijają 22 lata od tragicznego wypadku, w którym zginął Kazimierz Deyna, legenda nie tylko Legii, ale również całego polskiego futbolu. Złotymi literami zapisał się w historii warszawskiego klubu, w którym spędził ponad 12 lat. Ponad 300 meczów, niespełna 100 bramek, dwa mistrzostwa, puchar kraju oraz niezliczona ilość fantastycznych zagrań, którymi czarował publiczność - to jego osiągnięcia w Legii.

Spełniony w reprezentacji Polski, z którą zdobywał medale na Igrzyskach Olimpijskich w 1972 (złoto) oraz 1976 roku (srebro). Do tego król strzelców IO w Monachium, a także brązowy medalista Mistrzostw Świata w 1974 roku. W koszulce z orłem na piersi wystąpił 97 razy i zdobył 41 bramek.

Po odejściu z Łazienkowskiej kontynuował swą karierę w Manchesterze City oraz w amerykańskim San Diego Sockers.

Kibice oddają hołd
Jak co roku kibice Legii pamiętają o rocznicy śmierci Kazimierza Deyny. O godzinie 19 ze Źródełka wyruszy wspólny przemarsz pod tablicę "Kaki", która wisi przed Żyletą. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Postawmy Deynie pomnik!
Niespełna rok temu został wybrany projekt pomnika Kazimierza Deyny. Jednak realizacja projektu wymaga nakładów finansowych. W drodze na finałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy Legią a Lechem Poznań kibice zebrali ponad 50 tysięcy złotych. Kolejny raz fani stołecznego zespołu mogli ofiarować swe pieniądze przy okazji pojedynku ze Spartakiem Moskwa. Do puszek trafiło 20 tysięcy złotych. Dzięki ofiarności sympatyków podczas zbiórek oraz wpłat na konto do tej pory udało się zebrać ok. 100 tys. złotych, czyli połowę potrzebnej kwoty. Uroczyste odsłonięcie pomnika ma nastąpić 7 czerwca 2012 roku, czyli dzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie.

Przypomnijmy, iż pomnik zostanie ustawiony przed wejściem na "Żyletę" od strony ulicy Czerniakowskiej. Będzie w całości sfinansowany przez kibiców.

Chętni nadal mogą wpłacać pieniądze na konto:
Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa
Bank Pekao S.A. V O. w Warszawie
47 1240 1066 1111 0010 2558 0009
Tytuł wpłaty: Pomnik Deyny

Więcej informacji znajdziecie na www.pomnikdeyny.plrysunek Zbyszek Larwa
Gwiazdy Legii - zamów teraz!
© 1999-2018 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.