W ten sposób Miroslav Radović zdobył gola w sparingu z Jagiellonią - fot. Patryk Piekarski

Sparing: Legia 1-0 Jagiellonia

Patryk Piekarski - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa pokonała w sparingowym spotkaniu zespół Jagiellonii Białystok 1-0. Mecz był kulminacją uroczystości otwarcia nowego stadionu w Ostródzie. Jedyną bramkę zdobył w 29. minucie Miroslav Radović, który dostał podanie od Artura Jędrzejczyka, przebiegł 40 metrów i strzelił po długim rogu, nie dając szans Krzysztofowi Baranowi.

Chwilę później po podobnej akcji mogło być 2-0, ale piłka po strzale Koseckiego przeleciała wysoko nad bramką. Wcześniej z 18 metrów uderzał Tomasz Frankowski, ale dobrze między słupkami spisał się Dusan Kuciak.

Po przerwie na boisku pojawili się Choto, Skaba i Kneżević, a w 63. minucie Maciej Skorża dał także pograć młodzieży. Vrdoljaka, Komorowskiego i Radovicia zasąpili Górski, Wolski i Łukasik.

W 90. minucie legioniści mogli podwyższyć na 2-0. Ohayon dobrze podał do Górskiego, ale ten po mocnym uderzeniu zza pola karnego minimalnie chybił.

Legia Warszawa 1-0 (1-0) Jagiellonia Białystok
1-0 - 29 min. Miroslav Radović

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak (46' 84. Wojciech Skaba) - 2. Artur Jędrzejczyk (46' 4. Dickson Choto), 15. Inaki Astiz, 6. Michał Żewłakow (46' 23. Srdja Kneżević), 17. Marcin Komorowski (63' 19. Daniel Łukasik) - 20. Jakub Kosecki, 21. Ivica Vrdoljak (63' 27. Rafał Wolski), 34. Moshe Ohayon, 11. Tomasz Kiełbowicz - 32. Miroslav Radović (63' 26. Maciej Górski) - 33. Michał Żyro

Jagiellonia Białystok: 33. Krzysztof Baran - 19. Grzegorz Bartczak, 24. Tomasz Porębski, 15. Thiago Rangel, 17. Alexis Norambuena (63, 16. Luka Pejović) - 30. Vladimir Kukol (78, 2. Jonatan Straus), 88. Roger Canas, 22. Rafał Grzyb (63, 55. Merab Gigauri), 6. Dawid Plizga, 7. Maciej Makuszewski (46, 32. Damian Kądzior) - 21. Tomasz Frankowski

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)