REKLAMA

Zbiórka podpisów przed meczem z Podbeskidziem

źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

Na dobre rusza ogólnopolska akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która po ostatnich zmianach dokonanych przez rząd jest najbardziej restrykcyjna w Europie. Projekt został złożony miesiąc temu w Sejmie, kibice z całej Polski muszą zebrać 100 tys. podpisów, by mogły się rozpocząć nad nim prace.

Wakacje się skończyły, więc legioniści ruszają na całego. Wszystkie szczegóły znajdziecie na www.kibicezabezpieczenstwem.pl.

Przed dzisiejszym meczem w kilku miejscach w okolicy stadionu oraz w Źródle będzie można podpisać listę z poparciem, a także otrzymać kibicowską gazetkę, gdzie m.in. przedstawiciele autorów nowelizacji – prezesi Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców i Fundacji Republikańskiej, która dała zaplecze prawne – wyjaśniają skąd w ogóle się wziął pomysł inicjatywy ustawodawczej.

"Przypominamy, że – mimo różnych form – cały czas trwa protest przeciwko stosowaniu przez władze odpowiedzialności zbiorowej wobec kibiców, którego kolejne przypadki są bardziej absurdalne od poprzednich. A my swoje – jak nie transparentem, to ustawą" - czytamy na zyleta.info.


Multimedia związane z protestem znajdziecie na www.kibole.info.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.