fot. Piotr Ziętka / legia-kozielska.pl
REKLAMA

Jeździectwo: Memoriał Armii Krajowej na Legii

Bodziach - Wiadomość archiwalna

W poprzedni weekend na terenie sekcji jeździeckiej Legii przy ulicy Kozielskiej odbył się memoriał Armii Krajowej oraz obchody w związku ze Świętem Kawalerii Polskiej. W sobotę ułani prosto z Kozielskiej udali się ulicami Warszawy w okolice Gróbu Nieznanego Żołnierza. W niedzielę na hipodromie Legii rozpoczął się festyn kawaleryjski.

W jego trakcie odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego oraz memoriał Armii Krajowej, w którym udział wzięli reprezentanci kadry narodowej. W konkursie skoków przez przeszkody jedyny legionista, Krzysztof Mazur, uzyskał dopiero jedenasty wynik.

W czasie dwudniowych obchodów związanych ze świętem Kawalerii Polskiej prezes i dyrektor klubu jeździeckiego Legia złożyli wieńce pod Grobem Nieznanego Żołnierza oraz na warszawskich Powązkach, przy pomniku Gloria Victis, Krzyżu Katyńskim i na grobach Czesława Cywińskiego, Michała Gutowskiego, Antoniego Łuczyńskiego, Kazimierza Gilarskiego i Piotra Nurowskiego.

Wyniki zawodów w skokach przez przeszkody:
1. Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro-Handel Śrem), na koniu Quintera
2. Antoni Tomaszewski (KJ Equita Warszawa), Trójka
3. Jarosław Skrzyczyński (KJ Agro-Handel Śrem), Balouzino
4. Wojciech Dahlke (BKS Kłos SJ Budzyń), Casius PG
5. Mściwoj Kiecoń (KJ Agro-Handel Śrem), Victor
11. Krzysztof Mazur (Legia Warszawa), Marcepan
fot. Piotr Ziętka / legia-kozielska.pl

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.