Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 96 udanie zrewanżowały się Legionowi Radom za dwie porażki z zeszłego sezonu. Zwycięstwo 2-0 po niezłej grze (choć przy lepszej skuteczności mogło mieć dużo wyższe rozmiary) w meczu na szczycie pozwoliło na objęcie samodzielnego prowadzenia w tabeli. Pewne zwycięstwo odnieśli też ich o rok młodsi koledzy w Miętnem. Wygrana 7-2 z SEMPem to kolejny dobry wynik Młodych Wilków 2002. CWKS Legia 2000 dopiero w samej końcówce stracił prowadzenie w meczu z Agrykolą. Młode Wilki 2003 zmierzyły się w meczu sparingowym z rówieśnikami z CWKS.

CWKS Legia 94/5 1-6 Nadnarwianka Pułtusk 94
Gole: Karol Kubicki - Maciej Jakubowski i Artur Kembłowski po 2, Paweł Jaworski, Kacper Wanielista po 1

Legion Radom 96 0-2 (0-2) Legia 96 - Zdjęcia z meczu
0-1 18 min. Jakub Nidzgorski (as. Rafał Makowski)
0-2 29 min. Kamil Anczewski (dob. strz. Grzegorza Tomasiewicza)

Legia: Jędraszczak - Ozga, Zakrzewski, Najemski, Baranowski - Radziszewski (41' Rakowski), Makowski, Suchanek (65' Turżonek) - Nidzgorski (69' Kraska) - Tomasiewicz - Anczewski
Trener: Bernard Kapuściński, as. Robert Tańczyński

Strzały I+II połowa: 5+4 (Legion), 8+14 (Legia)

Ostatnie dwa pojedynki między tymi drużynami wygrał Legion, więc legioniści mieli wielką ochotę pokazać, że grając tym razem w składzie zbliżonym do optymalnego są w stanie pokazać swoje atuty w większym stopniu. Początek spotkania to wzajemne badanie obu drużyn; piłkarze MW mając w pamięci frontalny atak radomian w pierwszych minutach wiosennego meczu zaczęli tym razem nieco ostrożniej. Po kwadransie gra zaczęła przesuwać się stopniowo w kierunku bramki gospodarzy. W 18. minucie dokładne 40-metrowe podaniem Rafała Makowskiego przejął na prawym skrzydle szybki Jakub Nidzgorski, który nie dał się dogonić obrońcy i mocnym strzałem dał Legii prowadzenie. Niedługo potem obok bramki strzelił z kolei Kamil Anczewski. Legion próbował uderzeń z dystansu, ale w 24. minucie strzał z 40 metrów nie mógł zaskoczyć Adriana Jędraszczaka. Gracze Legionu zdołali w 28. minucie zatrzymać Pawła Radziszewskiego, ale kolejny rajd prawym skrzydłem zakończył się podaniem w pole karne do Grzegorza Tomasiewicza; ten zwiódł obrońcę i mocno uderzył, do odbitej przez golkipera niemal pionowo do góry futbolówki dopadł Anczewski i dopełnił formalności, podwyższając na 0-2. Kolejne uderzenia: Makowskiego, Mateusza Baranowskiego i Kevina Ozgi zostały zablokowane, a w końcówce 1. odsłony to gospodarze mogli dwukrotnie wykorzystać dużą niefrasobliwość w wyprowadzaniu piłki spod własnego pola karnego. Pierwszy strzał przeszedł tuż nad poprzeczką, a w drugim przypadku uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Jędraszczaka.

Druga odsłona to z początku nieco pasywna gra legionistów, którzy zbyt krótko utrzymywali się przy piłce. Mimo wszystko poza niecelnym strzałem Nowocienia z rzutu wolnego pod bramką Jędraszczaka nie działo się zbyt wiele. Od 50. minuty na boisku była już praktycznie tylko jedna drużyna i aż dziw, że legioniści zmarnowali tak wiele dogodnych okazji, najczęsciej sam na sam z bramkarzem. Młode Wilki usiłowały niemal wejść z piłką do bramki, wykazując małe zdecydowanie, a od pewnego momentu może i niechęć do podjęcia odpowiedzialności w polu karnym przeciwnika, wobec dużej nieskuteczności. Piłkarze Legii bardzo dobrze sppisywali się w odbiorze (zarówno druga linia jak i defensywa, kierowana przez grającego w drugiej połowie po profesorsku Arka Najemskiego) i dobrze konstruowali akcje ofensywne, za co należy wyróżnić linię pomocy i ataku, wykończenie pozostawiało jednak wiele do życzenia. Kolejno: w 51 i 54 min. bardzo aktywny w ofensywie Anczewski był sam na sam z bramkarzem, w 55 min. - Tomasiewicz (słupek po dwójkowej akcji z Anczewskim, a następnie tuż obok słupka, chwilę później), w 60. min. - Eryk Rakowski (strzał obok słupka), w 63. i 64 min. ponownie Anczewski, w 66. minucie - Daniel Turżonek (uderzenie z 4 metrów nad bramką po podaniu Baranowskiego), w 67. min. Tomasiewicz (po podaniu prostopadłym od Makowskiego), w 69 min. Marcin Kraska i Rakowski, w 70. min. Anczewski (po akcji Trójkowej z Tomasiewiczem i Kraską), a to nie koniec wyliczanki... W 72. minucie piłka zatrzepotała w końcu w bramce po uderzeniu Tomasiewicza, ale gol nie mógł zostać uznany gdyż Anczewski zamiast uderzyć z 12 metrów podał jeszcze do znajdującego się na pozycji spalonej Turżonka, a ten odegrał jeszcze bliżej bramki, do rozgrywającego dobry mecz Tomasiewicza, który uderzył właściwie już po gwizdku. Gospodarze tylko dwukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką Legii, ale po uderzeniu Górskiego piłka została wybita na róg, a w 77. minucie groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy przerwał odważnym wyjściem Jędraszczak (który zderzenie z asekurującym go Makowski odczuł mocno i boleśnie). Legioniści odnieśli zasłużone zwycięstwo nad potencjalnie najgroźniejszym rywalem grupowym, ale na dobrą sprawę jego rozmiary mogły być nawet nieco większe.

Mazowsze Miętne 97 1-8 Legia 97
0-1 14 min. Eryk Więdłocha (as. Konrad Zaradny)
0-2 16 min. Eryk Więdłocha (as. Michał Stasz)
0-3 26 min. Eryk Więdłocha (as. Arkadiusz Górka)
0-4 33 min. Eryk Więdłocha (as. Arkadiusz Górka)
0-5 35 min. Michał Podlecki (as. Patryk Kostrzanowski)
0-6 38 min. Arkadiusz Górka b.a.
1-6 41 min. Eryk Więdłocha (as. Michał Stasz)