Stadion Narodowy w Bukareszcie podczas meczu otwarcia - fot. Photography Chronicles
REKLAMA

Problemy z murawą na stadionie narodowym w Bukareszcie

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Nie tylko w Polsce kluby mają problemy z nawierzchnią. Perypetie Lecha z murawą na nowym stadionie przy Bułgarskiej to temat do żartów dla fanów z całej Polski. Okazuje się, że podobne kłopoty mają obecnie w Bukareszcie na nowym stadionie, na którym Legia zagra już za 5 tygodni.

Stadion narodowy w stolicy Rumunii został oddany do użytku w ostatnich tygodniach. Przypomnijmy, że jeszcze w eliminacjach do Ligi Europy Rapid podejmował wrocławski Śląsk w Timisoarze, miejscowości oddalonej od Bukaresztu o 500 km. Teraz zarówno Rapid, jak i Steaua będą mogły korzystać z nowoczesnego i pojemnego stadionu przy okazji swoich spotkań w europejskich pucharach.

Problem jest tylko z nawierzchnią. Ta w czasie meczu inauguracyjnego pomiędzy Rumunią a Francją (49137 widzów) była w bardzo złym stanie. Podjęto już decyzję o wymianie murawy - nową przywieziono do Bukaresztu z Holandii. Z powodu tych problemów Steaua najbliższy swój mecz w fazie grupowej rozegra dwa tygodnie później niż pierwotnie planowano. Mecz Rapidu z Legią na stadionie narodowym nie jest jednak zagrożony.

Stadion narodowy w Bukareszcie był budowany w latach 2008-2011. Poprzedni stadion, znajdujący się w tym miejscu, zamknięto w listopadzie 2007 roku. Budowa nowego obiektu kosztowała 234 miliony euro. Obecnie może pomieścić 55 600 widzów.

Legia w Bukareszcie zagra 20 października o 21:05. Na tym samym stadionie rozegrany zostanie finał Ligi Europy w obecnym sezonie - 9 maja 2012 roku.

Fani Legii na mecz w Bukareszcie dostaną przynajmniej 2780 biletów, o 1100 więcej niż do Eindhoven.fot. Photography Chronicles
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.