Transparent wywieszony na meczu Zagłębia - fot. zaglebie.sosnowiec.pl

Grali przyjaciele

Olimpia Elbląg tylko zremisowała z Sandecją Nowy Sącz i po 10 kolejkach I ligi zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Pogoń po porażce w Świnoujściu zajmuje 5. miejsce w tabeli. Kolejnej dotkliwej porażki doznał FC Den Haag. Przed własną publicznością wygrało natomiast B-klasowe Zagłębie Sosnowiec.

I liga: Olimpia Elbląg 0-0 Sandecja Nowy Sącz
Olimpijczycy przed własną publicznością bezbramkowo zremisowali z Sandecją. Olimpia ma na swoim koncie tylko 7 punktów w 10 meczach i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

I liga: Flota Świnoujście 1-0 Pogoń Szczecin
Portowcy przegrali w spotkaniu 10. kolejki I ligi z Flotą. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Kieruzel tuż przed przerwą. Pogoń przez tę porażkę spadła na piąte miejsce w tabeli. Do prowadzącego Zawiszy traci 4 punkty.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 1-1 Jarota Jarocin
Zagłębie objęło prowadzenie w 11 minucie po trafieniu Marcina Lachowskiego, ale nie utrzymało prowadzenia choćby do przerwy. W 40 minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Śliwa.

B-klasa: Zagłębie 1906 Sosnowiec 1-0 Źródło Kromołów
Sosnowiczanie pokonali w meczu 5. kolejki klasy B Źródło Kromołów 1-0. Zwycięską bramkę zdobył w 22. minucie Kamil Wawrzyniak. Spotkanie obejrzało 750 widzów. Fani wywiesili transparent "17.09.39r. Płonęły kresy wschodnie, Sowietów krwawe zbrodnie".

Eredivisie: Twente Enschede 5-2 Den Haag
Piłkarze z Hagi zanotowali kolejny słaby występ. Co prawda w wyjazdowym meczu z Twente wyszli w 14. minucie na prowadzenie, po tym jak Lex Immers wykorzystał rzut karny, ale ich radość trwała zaledwie 120 sekund. Wyrównał Marc Janko. Po przerwie gospodarze wyszli na prowadzenie 3-1. Na bramkę Johna Verhoeka z Den Haag, gospodarze odpowiedzieli kolejnymi dwoma trafieniami i wygrali 5-2.