Michał Żyro zdobył trzy gole w sparingu z Mazowszem Grójec - fot. Woytek

Sparing: Legia 6-0 Mazowsze Grójec

Woytek - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa wygrała 6-0 w meczu sparingowym z Mazowszem Grójec. Do przerwy legioniści prowadzili 4-0 po trzech trafieniach Michała Żyro i golu Moshe Ohayona. Po przerwie bramki dla "wojskowych" zdobyli Daniel Łukasik oraz 17-letni gracz Młodej Legii Norbert Misiak i legioniści zwyciężyli 6-0.

W pierwszym składzie znaleźli się nie tylko zawodnicy walczący o miejsce w wyjściowej jedenastce, ale także piłkarze z Młodej Legii - Maciej Prusinowski i Piotr Karniszewski, którzy dopiero pukają do pierwszej drużyny.

Już w 9. minucie legioniści wyszli na prowadzenie po golu zdobytym przez Michała Żyro. Dwie minuty później napastnik Legii znów cieszył się ze zdobycia gola. "Żyrko" stanął oko w oko z bramkarzem Mazowsza i nie dał mu najmniejszych szans - Legia prowadziła 2-0. W 20. minucie "wojskowi" zdobyli kolejną bramkę i znów strzelcem był Żyro. Asystę przy trafieniu zaliczył Dickson Choto.

Trzy minuty później bramkarz IV-ligowca znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Pięknym uderzeniem popisał się Moshe Ohayon, który z połowy boiska przelobował Marcina Pieniążka. Do przerwy legioniści prowadzili 4-0.

W drugiej połowie na murawie nie pojawił się autor hat-tricka. Miejsce Żyro zajął Michał Kucharczyk. Karniszewskiego zastąpił zaś 17-letni Norbert Misiak. Na boisku pojawił się także 17-letni Marcin Stromecki. Po przerwie legioniści szybko podwyższyli prowadzenie. W 34. minucie Daniel Łukasik zdobył gola i było 5-0.

Wysokie prowadzenie spowodowało, że tempo meczu stało się powolne, a z boiska wiało nudą. Senną atmosferę przerwało uderzenie Srdji Kneżevicia. Co prawda bramkarz Mazowsza odbił piłkę, ale już przy dobitce Misiaka nie miał szans. Więcej goli już nie było i ostatecznie legioniści wygrali z Mazowszem 6-0.

Legia Warszawa 6-0 (4-0) Mazowsze Grójec
1-0 - 9. min. Michał Żyro
2-0 - 11. min. Michał Żyro
3-0 - 20. min. Michał Żyro
4-0 - 23. min. Moshe Ohayon
5-0 - 34. min. Daniel Łukasik
6-0 - 53. min. Norbert Misiak

Legia: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz - Srdja Kneżević, Maciej Prusinowski (31' Marcin Stromecki), Piotr Karniszewski (31' Norbert Misiak), Moshe Ohayon, Daniel Łukasik - Michał Żyro (31' Michał Kucharczyk)

Mazowsze: Marcin Pieniążek (31' Jakub Czerwiński) - Przemysław Kuklewski, Rafał Białecki, Daniel Nojek (39' Piotr Dębiński), Paweł Lepa - Bartosz Zawadzki, Damian Karls (31' Mariusz Kulczycki), Grzegorz Gromadzki, Tomasz Jaskólski (54' Jakub Wachnicki), Rafał Sobczak (56' Artur Ucinek) - Damian Wojtulewicz (31' Rafał Kochański)