Den Haag na Feyenoordzie - fot. beton

Grali przyjaciele

Olimpia Elbląg przegrała kolejne spotkanie na zapleczu ekstraklasy i spadła już na ostatnie miejsce w tabeli. Przed ZKS-em bardzo trudne zadanie, by utrzymać się w I lidze. II-ligowe Zagłębie po remisie w Żaganiu okupuje ostatnie miejsce w grupie zachodniej II ligi. Przegrało także B-klasowe Zagłębie, a największą sensację sprawił Den Haag, wygrywając w Rotterdamie aż 3-0!

Fotoreportaż z meczu Feyenoord - Den Haag - 30 zdjęć

I liga: Górnik Polkowice 3-1 Olimpia Elbląg
Olimpia dobrze rozpoczęła wyjazdowe spotkanie na Dolnym Śląsku, ale po końcowym gwizdku nie miała powodów do zadowolenia. Robert Sierant w 22. minucie wykorzystał rzut karny, dając swojemu zespołowi prowadzenie, ale już 7 minut później gospodarze wyrównali. Po przerwie dwukrotnie Krzysztofa Stodołę pokonywali polkowiczanie i na ich koncie zapisano komplet punktów. Dzięki tej wygranej Górnik opuścił ostatnie miejsce w tabeli, na które spadła Olimpia.

I liga: Kolejarz Stróże 1-1 Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni tylko zremisowali w Stróżach 1-1. Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie. Pogoń za sprawą Roberta Kolendowicza dość szybko, bo już w 26. minucie gry, doprowadziła do wyrównania. Od 56. min. Portowcy grali w osłabieniu, po tym jak Błażej Radler ukarany został drugą żółtą kartką. Minutę przed końcem sędzia wyrzucił z boiska także zawodnika gospodarzy.

II liga: Czarni Żagań 1-1 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie nie przegrało na wyjeździe po raz pierwszy od pięciu spotkań. W Żaganiu sosnowiczanie zremisowali z Czarnymi 1-1, a wynik został ustalony na początku spotkania. W 2. minucie Patryk Stefański strzelił bramkę dla Zagłębia. Czarni wyrównali 7 minut później. Zagłębie nie wygrało już 10. kolejnych meczów.

B-klasa: Zapora Przeczyce 1-0 Zagłębie 1906 Sosnowiec
Niestety porażką zakończył się wyjazdowy mecz Zagłębia. Jedyny gol padł już w doliczonym czasie gry. Gospodarze w 33. minucie nie wykorzystali rzutu karnego. Spotkanie obejrzało ok. 500 fanów.

Eredivisie: Feyenoord Rotterdam 0-3 FC Den Haag
Zespół z Hagi po fatalnym początku chyba wraca na właściwe tory. W Rotterdamie sprawili niemałą sensację, wygrywając aż 3-0! Już do przerwy Den Haag prowadził 2-0, a wynik meczu na 0-3 ustalił 9 minut po przerwie Chery. Feyenoord przegrał u siebie po raz pierwszy od 2 kwietnia. Nasi przyjaciele dzięki temu awansowali na 11. miejsce w tabeli Eredivisie.