Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 98 pokonały w meczu na szczycie Młodzika Radom i objęły samodzielne prowadzenie w tabeli. Wysoko wygrali zawodnicy Akademii z roczników 93/4, 95, 96, 97 i 2001. Ci ostatni pokonali aż 12-0 Legion Warszawa. CWKS 2000 uległ 1-3 Unii, za to wysoko i pewnie wygrały drużyny roczników: 94/5 (6-1 z Wilgą Miastków) i 99 (11-0 z LKS Osuchów). Młode Wilki 2000 bez straty gola po wygranych nad Arką i Zawiszą awansowały do półfinału turnieju Volkswagen Masters Cup.

Sparing:Legia 93/4 5-1 (2-1) Marcovia Marki - Zdjęcia z meczu

1-0 26 min. Michał Bojek b.a.
2-0 36 min. Mateusz Tietz (dob. strz. Karola Grudniewskiego)
2-1 45 min. Hubert Bugaj (gł.)
3-1 50 min. Kamil Kurowski (rzut wolny)
4-1 53 min. Mateusz Tietz (as. Kamil Kurowski)
5-1 55 min. Patryk Sokołowski (dob. strz. Michała Bajdura)

Legia: Wienczatek - Przysowa (46' Długołęcki), Gołębiewski (46' Sokołowski), Siwak, Todorović (46' Fabiszewski) - Turzyniecki (46' Bajdur), gracz testowany (46' Kalinkowski), Świerk, K. Grudniewski (46' Kurowski) - Tietz [92], Bojek (79' Turzyniecki)
Trenerzy: Krzysztof Dębek, asys. Radosław Kucharski

Legioniści dość wyraźnie wygrali z IV-ligową (uzupełnioną kilkoma juniorami) Marcovią. Pierwszy gol dla legionistów miał co prawda dość przypadkowy charakter, za to kolejny był już owocem skłądnej zespołowej akcji. Tuż przed przerwą goście zdobyli gola kontaktowego, ale pierwsze minuty drugiej połowy to popis sprawnej gry i skuteczności legionistów, którzy w ciągu 5 minut praktycznie rozstrzygnęli losy spotkania. Mimo kilku okazji kolejne gole już nie padły.

CWKS Legia 94/5 6-1 (0-1) Wilga Miastków 94/5
Gole: Maciej Ćwiąkała (karny), Adam Słowik (x3), Piotr Papież, Karol Kubicki

CWKS Legia: Przysowa (75' Dobiesz) - Nowakowski (44' Rogowski), Pec, Błesnowski Ż (72' Bielecki), Olszak - Papież, Ćwiąkała Ż, Jaworek (46' Puza), Słowik - Kubicki, Bożałek Ż (62' Melich)
Trener: Andrzej Dźwigała

Legioniści, choć przed przerwą mieli pewne kłopoty z ambitnie grającymi miastkowianami, w drugiej połowie zdecydowanie przejęli inicjatywę na boisku i zdobyli aż 6 goli. Hat-trickiem popisał się Adam Słowik, który w tym sezonie zdobył już aż 7 bramek. Czwarta wygrana w sezonie dała "Wojskowym" awans na samodzielne drugie miejsce w tabeli, za Bugiem Wyszków. W spotkaniu nie wystąpił już Patryk Gołębiowski, który (podobnie jak Daniel Katri i Łukasz Przesmycki) zasilił szeregi Ursusa 95.

Legia 95 6-0 Ursus 95 - Zdjęcia z meczu
1-0 7 min. Jakub Arak (as. Konrad Romachów)
2-0 26 min. Jakub Arak (as. Marcin Piwowarczyk)
3-0 29 min. Jakub Arak (rzut karny po zagr. ręką)
4-0 46 min. Jakub Arak (as. Daniel Rosiński)
5-0 72 min. Marcin Piwowarczyk (karny po faulu na Danielu Rosińskim)
6-0 74 min. Daniel Rosiński b.a.

Legia: Haluch (50' Smyłek) - Waszkiewicz, Kucharski (50' Piórkowski), Okieńczyc, Milewski (41' Stolarz Ż) - Mazik (50' Dziewicki), Dmowski (75' kont.), Pomorski (41' Zawal Ż), Piwowarczyk - Romachów Ż (41' Rosiński), Arak

Pogoń Siedlce 96 0-7 Legia 96
0-1 10 min. Michał Suchanek (as. Daniel Turżonek)
0-2 23 min. Jakub Nidzgorski (as. Daniel Mlonek)
0-3 32 min. Michał Suchanek b.a.
0-4 48 min. Kamil Anczewski (as. Grzegorz Tomasiewicz)
0-5 57 min. Michał Suchanek (as. Kamil Anczewski)
0-6 63 min. Daniel Mlonek (as. Rafał Makowski)
0-7 67 min. Grzegorz Tomasiewicz (as. Kamil Anczewski)

Legia: Jędraszczak (65' Siedlecki) - Ozga, Makowski, Zakrzewski, Baranowski - Suchanek, Turżonek (41' Anczewski), Knyziak (41' Tomasiewicz), Rakowski (41' Najemski) - Nidzgorski, Mlonek
Trenerzy: Bernard Kapuściński , asys. Robert Tańczyński

Legia 97 6-0 (2-0) Legion Radom 97/8 - Zdjęcia z meczu
1-0 4 min. Mateusz Wieteska
2-0 35 min. Eryk Więdłocha b.a.
3-0 43 min. Eryk Więdłocha (as. Dawid Witkowski)
4-0 45 min. Eryk Więdłocha (dob. strz. Krzysztofa Mamli)
5-0 58 min. Krystian Gębalski (as. Eryk Więdłocha)
6-0 70 min. Eryk Więdłocha (as. Krystian Gębalski)

Legia: Jaroszko - Wojczuk, Kostrzanowski (46' Zabłocki), Maj, Witkowski - Zaradny (46' Gębalski), Podlecki (46' Krasuski), Wieteska (57' Wojcieszak), Wiśniewski (41' Cieślak) - Stasz (41' Mamla), Więdłocha
Trener: Tomasz Sokołowski, asys. Goncalo Feio

CWKS Legia 97 - LKS Osuchów 97

Mecz na prośbę gości został przełożony na późniejszy termin - odbędzie się 19 października o 15:30 na Oświatowej 12.

Legia 98 2-0 (0-0) Młodzik Radom 98 - Zdjęcia z meczu
1-0 47 min. Kamil Wojtkowski (as. Piotr Gardziński)
2-0 70+3 min. Przemysław Iwański (gł., as. Kamil Wojtkowski z rzutu wolnego)

Legia: Ceran - Majewski, Żyro, Orłowski, Ostrowski - Leleno (53' Korczakowski, 68' Gregorczuk), Gardziński (54' Iwański), Wojtkowski, Waniek, Napora (58' Ławcewicz) - Wiszorowski (36' Hołownia)
Trener: Jarosław Wojciechowski, asys. Sebastian Karst

CWKS Legia 99 11-0 (7-0) Tur Jaktorów 99
Gole: Mateusz Laskus 4, Tomasz Filipiuk 4, Adam Woźniak, Stanisław Machnacki, Krzysztof Duszak i Filip Kąkol po 1.

CWKS Legia: Cyburski (Żelazo) - Kotarski, Chaterera, Żelazo - Machnacki, Filipiuk, Duszak, Laskus - Kąkol oraz Niedbała, Woźniak
Trener: Damian Bartnik

Unia Warszawa 00 3-1 CWKS Legia 00/01
Gol dla Legii: 3-1 Rafał Sierajewski

CWKS Legia: Godlewski - Bieda, Sierajewski, Piórkowski - Bogusz, Szczęsny, Szymański, Omen - Milczarek oraz Kowalski, Pyka.
Trener: Michał Apczyński

Legion Warszawa 2001 0-12 (0-3) Legia 2001 - Zdjęcia z meczu
0-1 Maciej Anusik b.a.
0-2 Mateusz Cichocki b.a.
0-3 20 min. Jakub Bartnicki (as. Kacper Ciesielski)
0-4 34 min. Damian Sędzikowski b.a.
0-5 35 min. Damian Sędzikowski as. Szymon Sharma
0-6 36 min. Maciej Anusik (as. Damian Sędzikowski)
0-7 37 min. Jakub Bartnicki (as. Sebastian Szczepaniak)
0-8 38 min. Maciej Anusik (as. Kacper Ciesielski)
0-9 40 min. Maciej Anusik (as. Kacper Ciesielski)
0-10 49 min. Alex Phan (as. Kacper Radkowski)
0-11 52 min. Dominik Zagajewski (as. Mateusz Cichocki)
0-12 58 min. Maciej Anusik (as. Jakub Bartnicki)

Legia: Kaniewski - Goliński (Linkowski), Cichocki (Szczepaniak) - Radkowski (Phan), Bartnicki (Graczyk), Ciesielski (Sędzikowski, Sharma) - Anusik (Zagajewski, Radkowski)
Trener: Ernest Waś, asyst. Tomasz Borowik

Turniej Volkswagen Masters Cup 2011, dzień 1:

Młode Wilki 2000 doskonale rozpoczęły rywalizację w polskich finałach Volkswagen Masters, zapewniając sobie awans do czołowej czwórki już po 2 z 3 spotkań. Dla naszych zawodników jest to pierwsze doświadczenie w grze po 11, ale jak na razie, podopieczni Piotra Kobiereckiego zdają ten egzamin celująco, prezentując płynną, pookładaną grę, dzięki czemu odnieśli dwa zwycięstwa. Jutro o 9:00 pojedynek z Zagłębiem Lubin, a następnie o 13:00 półfinał. Oprócz Legii komplet punktów zdobyły na razie: Warta i Lech Poznań.