Pod lupą LL! - Ivica Vrdoljak

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Choć Ivica Vrdoljak już drugi sezon jest kapitanem Legii, to w ostatnim czasie pojawiają się krytyczne uwagi w odniesieniu do jego gry. Maciej Skorża niezbyt się jednak tym przejmuje i Chorwat regularnie pojawia się w pierwszym składzie. W meczu z Wisłą Kraków lupa LL! postanowiła sprawdzić czy rację mają krytycy, czy trener.

Po niedzielnym spotkaniu można powiedzieć, że rację mają zarówno krytycy, jak i trener. "Ivica miał problem w pierwszej połowie. Cały czas powtarzam jednak, że on wraca do gry po bardzo ciężkiej kontuzji. W pierwszej połowie podejmował czasami złe decyzje. Po przerwie zagrał jednak lepiej i jestem z niego zadowolony" – wyjaśniał po meczu Maciej Skorża.

Słowa trenera dobrze opisują postawę Vrdoljaka w meczu przeciwko Wiśle Kraków. W pierwszej połowie Chorwat zagrał dość słabo. Już w 6. minucie spowodował zagrożenie pod własną bramką. Naciskany przez rywali Vrdoljak stracił piłkę na rzecz Andraza Kirma. Na szczęście goście nie potrafili skorzystać z prezentu kapitana Legii. W 12. minucie "Ivo" nie popisał się po raz kolejny. Tak wybił piłkę spod własnej bramki, że trafił w plecy rywala i niewiele zabrakło, by goście mieli dobrą asystę. Na szczęście sędzia odgwizdał w tej sytuacji pozycję spaloną. Kolejną groźną stratę Vrdoljak miał w doliczonym czasie pierwszej połowy. Na szczęście jego błąd naprawili koledzy.

W drugiej połowie tak poważnych błędów Vrdoljak już nie popełniał. Co więcej, to właśnie od Chorwata zaczęła się akcja Legii, po której padła bramka na 2-0. Kapitan Legii szybkim podaniem uruchomił Macieja Rybusa, a ten pięknie dograł do Janusza Gola. Sam Vrdoljak okazji do zdobycia gola szukał w 24. minucie. Zbyt szybko zdecydował się jednak na strzał i Siergiej Pareiko nie dał się pokonać.

Mecz z Wisłą pokazał, że Vrdoljak dobre momenty gry przeplata słabymi. Tych drugich jest zdecydowanie więcej niż rok temu. Oby rację miał Skorża, który uważa, że kapitan Legii dopiero wraca do formy po kontuzji.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Ivicy Vrdoljaka (w nawiasie pierwsza + druga połowa).