Młodzież: mecze niedzielne i poniedziałkowe

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Efektowne zwycięstwo odniósł zespół orlików młodszych CWKS Legia, pokonując aż 21-0 Hutnika. Bardzo dobry mecz rozegrali też ich o rok starsi koledzy, którzy pokonali 4-2 Unię Warszawa. W meczu na szczycie trampkarzy Młode Wilki 97 wygrały 3-1 z S.A. Żmuda, a hat-trickiem popisał się Mateusz Wieteska. W pojedynku juniorów młodszych w Piasecznie padł bezbramkowy remis, a legioniści nie wykorzystali rzutu karnego.

KS Piaseczno 95 0-0 Legia 95 - Zdjęcia z meczu
w 50. minucie Marcin Piwowarczyk nie wykorzystał rzutu karnego - M.Marcinkowski obronił

Legia: Pogorzelec - Waszkiewicz, Dziewicki Ż (41' Okieńczyc), Piórkowski, Piwowarczyk - Mazik (41' Milewski), Zawal, Dmowski, Stolarz Ż - Rosiński (41' Romachów Ż), Arak

Zgodnie z tradycją, mecze z KS Piaseczno to zacięte widowiska, i tak również było tym razem. Legioniści mogli już w pierwszej połowie prowadzić, ale i gospodarze (grający ostrożnie, ale i rozważnie) mieli trzy bardzo dobre okazje. Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Jarosława Wójcika, ale niewykorzystany karny jakby podciął im skrzydła. Wprawdzie Oskar Pogorzelec tylko raz musiał interweniować, ale i pod bramką Marcinkowskiego niewiele się działo. Dopiero ostatnie 10 minut to wyraźniejsza przewaga Legii, która jednak nie przełożyła się na bramki.

S.A. Żmuda 97 1-3 (0-2) Legia 97 - Zdjęcia z meczu
0-1 12 min. Mateusz Wieteska (as. Michał Podlecki z wolnego)
0-2 20 min. Mateusz Wieteska (as. Dawid Witkowski)
0-3 56 min. Mateusz Wieteska (karny po faulu na Eryku Więdłosze)
1-3 62 min. Michał Sawiak

Sportowa Akademia W. Żmudy: Malina (62' Jankowski [98]) - Chromik, Choroś, Dziembakowski, Sawiak - Kawecki, Bochenek, Kulikowski, Piątek - Makarowski (65' Jóźwiak [98]), Stępnowski
Trener: Grzegorz Faberski, Andrzej Sikorski

Na ten mecz czekało wiele osób, gdyż obie drużyny miały do tej pory na koncie komplet zwycięstw. Rzeczywiście, już początek pokazał, że dla podopiecznych Tomasza Sokołowskiego będzie to najtrudniejszy jak dotąd mecz w rundzie. Pojedynek od pierwszej minuty był twardy i ostry. Wprawdzie grająca (wobec urazów Kostrzanowskiego i Wojczuka) w nieco przemeblowanym składzie obrona nie pozwalała gospodarzom rozwinąć zbytnio skrzydeł w ataku, ale w 5. minucie pod bramką było gorąco po rzucie wolnym. W 8. minucie dobrej okazji dla Legii nie zdołał wykorzystać Eryk Więdłocha, ale niedługo potem rozgrywający dobry mecz Mateusz Wieteska, po szybkim rozegraniu piłki z rzutu wolnego przez Michała Podleckiego, uprzedził obrońcę Akademii i uderzeniem w krótki róg pokonał Daniela Malinę. Osiem minut później ten sam zawodnik równie skutecznie wykorzystał podanie prostopadłe, tym razem od Dawida Witkowskiego, i legioniści prowadzili już 2-0. Choć legioniści lekko przeważali, ważna była skuteczność w wykorzystywaniu sytuacji podbramkowych, których tak wiele nie było. Piłkarze "Żmudy" nie rezygnowali - po główce Mikołaja Kaweckiego pewnie interweniował Wojtek Jaroszko, a gol Radosława Piątka w 25. minucie nie został uznany z uwagi na pozycję spaloną. W końcówce z dystansu uderzał Wieteska, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Zaraz po przerwie podopieczni Tomasza Sokołowskiego ruszyli do ataku, pragnąc rozstrzygnąć pojedynek i uniknąć nerwowej końcówki. Tuż nad bramką uderzył zza pola karnego Arkadiusz Górka, sytuacji sam na sam nie zdołał wykorzystać Michał Stasz (piłka przetoczyła się po jego strzale tuż obok słupka. W odpowiedzi wyróżniający się w drużynie S.A. reprezentant kadry U-15 Sawiak uderzył z dystansu, ale piłka wylądowała w rękach Jaroszki. W 61. minucie sędzia uznał, że Choroś zbyt bezpardonowo potraktował w polu karnym Więdłochę (kontuzjowany legionista musiał opuścić boisko); gospodarze reklamowali, że zdołał przy tym trącić piłkę, ale arbiter podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił niezawodny Wieteska. W ostatnich 10 minutach meczu do ataku przeszli w końcu gracze w czerwonych koszulkach - tuż obok bramki uderzył przesunięty do ataku Sawiak, groźnie strzelił z wolnego Daniel Choroś, aż w końcu po stracie jednego z naszych napastników i szybkiej kontrze gola dla Akademii zdobył Sawiak. W doliczonym czasie gry ponownie do głosu doszli legioniści - bardzo ładnie uderzył "pożyczony" z rocznika 98 (wraz z Przemkiem Majewskim) Mateusz Hołownia, a chwilę później doskonałą okazję miał Michał Stasz, który jednak zbyt zwlekał z podjęciem decyzji i jego strzał z 7 metrów został zablokowany przez obrońcę. Legioniści zasłużenie zdobyli trzy punkty, ale nie przyszły one łatwo. Szkoda, że tak rzadko w lidze Młode Wilki mogą rozgrywać mecze z tak wymagającymi przeciwnikami.

Po 7 kolejkach Legia ma na koncie komplet 21 punktów (bilans bramkowy: 52-5) i wyprzedza SA Wł. Żmudy (18 p.), Agrykolę (13 p.), Legion i KS Piaseczno (po 1 p.)

4-2 Kamil Apoczkin

CWKS Legia: Rafał Rojda, Krzysztof Bujak - Marek Bieda, Jakub Śliwa, Stanisław Muniak, Sebastian Duczek, Norbert Duda, Przemysław Hypki, Przemysław Szostak, Kamil Apoczkin oraz Wiktor Szelenbaum (ng)
Trener: Tomasz Świerczewski

Derby Bemowa były bardzo widowiskowym pojedynkiem, stojącym na dobrym poziomie. Choć goście dwukrotnie podnosili się po straconych bramkach, ostatnie słowo należało do "wojskowych", którzy wygrali 4-2 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień legioniści zmierzą się na Konwiktorskiej z Polonią, która podobnie jak Legia, przegrała do tej pory tylko z niepokonanym w 5 meczach Ursusem. W spotkaniu tym zespół poprowadzi już nowy trener - Dominik Przybyła (były piłkarz m.in. Olimpii, Drukarza i KS Raszyn), dotąd trenujący właśnie Unię, który zastąpi Tomasza Świerczewskiego (przechodzi do szkółki Barcelony). Trenerowi Dominikowi życzymy powodzenia i przynajmniej tak dobrej pracy i efektów, jak to było w przypadku popularnego "Świrka". Rocznikiem 2002 zajmować się będzie samodzielnie Tomasz Borowik.

Hutnik Warszawa 03 0-21 CWKS Legia 02
Gole: Jakub Łyś 7, Igor Ruciński 5, Maks Grabowicz 2, Damian Ślasa 2, Michał Janowicz, Bartek Król, Kamil Pudełko, Piotr Bujak po 1

CWKS Legia: Kasjan Wrotniewski, Kacper Grabowicz - Krzysztof Ładomierski, Filip Krasnodębski, Dawid Siwek, Jakub Łyś, Igor Ruciński, Damian Ślasa, Bartek Król, Kamil Pudełko, Piotr Bujak, Michał Janowicz
Trener: Tomasz Borowik

Legioniści po raz kolejny pokazali kawałek dobrej piłki, łącząc to z dobrą skutecznością. Wśród chłopców z Bielan nie brakowało graczy młodszych o rok-dwa, więc końcowy wynik nie może dziwić. W 6 rozegranych dotychczas meczach legioniści tylko raz schodzili pokonani, ale sprawa meczu z Polonią przerwanego przy stanie 7-5 zostanie rozstrzygnięta po posiedzeniu wydziału dyscypliny MZPN w poniedziałek.

10-2 56 min. Dawid Papazjan

Spotkanie było przede wszystkim miłym przerywnikiem treningowej rutyny i okazją do przeglądu kadry, liczącej tego dnia, mimo kilku absencji, aż 19 graczy. Wszyscy obecni tego dnia otrzymali szansę gry w sporym wymiarze czasu, a wyjściowy skład przebywał na boisku stosunkowo niewiele minut. Legioniści zaczęli mecz od mocnego uderzenia i już po kwadransie prowadzili trzema golami. Ambitni gracze z Zacisza parli uparcie do przodu i w dalszej części gry zostali nagrodzeni za to dwoma trafieniami. Końcowe minuty to jednak ponowny popis skuteczności "wojskowych", którzy bardzo ładnie i płynnie rozgrywali piłkę, a zespołowa gra dała im 5 kolejnych trafień w krótkim odstępie czasu.

CWKS Legia 2001 pokonał 4-2 Unię Warszawa -fot. Dudi