REKLAMA

W czwartek decyzja ws. meczu derbowego orlików

Redakcja, źródło: MZPN / własne - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek w siedzibie MZPN odbyło się spotkanie dotyczące zeszłotygodniowego meczu CWKS Legia - Polonia rocznika 2002, który został przerwany na 8 minut przed końcem po interwencji trenera gości. Obie strony złożyły stosowne wyjaśnienia i przedstawiły swój plan działania na przyszłość w przypadku meczów derbowych. W czwartek o 17 odbędzie się posiedzenie Wydziału Dyscypliny MZPN, który podejmie decyzję, czy przyznać walkowera, czy też dokończyć mecz przez rozegranie 8 brakujących minut.

Trenerzy obu drużyn wyrazili chęć rozstrzygnięcia niedokończonego meczu na boisku i rozstrzygnięcia go tym samym w drodze sportowej.

Oto treść komunikatu opublikowanego przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej po poniedziałkowym spotkaniu:

"W dniu 10 października 2011 roku w siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej odbyło się spotkanie poświęcone przerwanym zawodom Orlików rocznik 2002 UWKS Legia Bemowo – MKS Polonia Warszawa.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele klubów, trenerzy zespołów oraz rodzice. Strony zajęły jednogłośne stanowisko podkreślając, że podejmą takie działania organizacyjne, które w przyszłości będą mogły zapobiec podobnym zjawiskom, powodującym przerwanie zawodów. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej wyśle swoich przedstawicieli na trzy najbliższe spotkania derbowe w kategoriach U-17, U-11, U-10 celem pomocy w organizacji tych spotkań.

Kierownictwo Klubów wyraża nadzieję, iż podobne zdarzenia nie będą miały miejsca w żadnych kategoriach wiekowych drużyn uczestniczących w systemie rozgrywek Mazowieckiego ZPN. Jednocześnie kluby apelują, aby wynik spotkania był rozstrzygnięty w sportowej rywalizacji na boisku.

Wiceprezes Mazowieckiego ZPN
/-/Mirosław Starczewski"


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.