Portowcy na meczu z Zawiszą - fot. pogononline.pl

Grali przyjaciele

Pogoń pokonała lidera I ligi, bydgoskiego Zawiszę, i teraz traci już tylko punkt do prowadzących w tabeli bydgoszczan. Na drugim biegunie Olimpia Elbląg, która przegrała 1-3 z Flotą, a w końcówce w bramce ZKS-u musiał stanąć zawodnik z pola. II-ligowe Zagłębie tylko zremisowało na Ludowym i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli grupy zachodniej. B-klasowe Zagłębie tylko zremisowało w Strzemieszycach, a Den Haag wysoko przegrał z Rodą.

I liga: Pogoń Szczecin 1-0 Zawisza Bydgoszcz
Pogoń wygrała bardzo ważne spotkanie przed własną publicznością, z mocnym beniaminkiem z Bydgoszczy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 27. minucie Robert Kolendowicz. Zawisza kończył mecz w 10, po tym jak Błażej Jankowski 18 minut przed końcem spotkania został ukarany drugą żółtą kartką. Dzięki tej wygranej Pogoń traci już tylko 1 punkt w tabeli I ligi do prowadzącego w niej Zawiszy.

I liga: Olimpia Elbląg 1-3 Flota Świnoujście
Decyzją Wydziału Dyscypliny PZPN spotkanie rozegrano bez publiczności, co było karą za mecz z Olimpią Grudziądz. W pierwszej połowie wyraźnie przeważali goście, którzy w 24. i 40. minucie pokonywali Krzysztofa Stodołę. W 62. minucie Daniel Koczon strzelił kontaktową bramkę, ale wyrównać się nie udało. Trzy minuty przed końcem wynik meczu ustalił Daniel Chyła. W ostatniej minucie czerwoną kartką ukarany został golkiper Olimpii i wobec wyczerpanego już limitu zmian przez elblążan, między słupkami stanął zawodnik z pola, Michał Pietroń. Olimpia nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 2-2 MKS Kluczbork
Mecz z MKS-em Kluczbork przypominał trochę ostatni mecz ligowy z Bałtykiem. Sosnowiczanie najpierw stracili bramkę w 39.minucie, później za sprawą Rafała Jankowskiego (43. min.) i Dawida Ryndaka (51.) wyszli na prowadzenie... ale przyjezdni kwadrans przed końcem doprowadzili do wyrównania. Zagłębie awansowało o jedną pozycję w tabeli i zajmuje 17. miejsce.

B klasa: Promień Strzemieszyce Małe 2-2 Zagłębie 1906 Sosnowiec
Zagłębie tylko zremisowało w Strzemieszycach z miejscowym Promieniem, w obecności ok. 300 fanów. Sosnowiczanie wyszli na prowadzenie już w pierwszej minucie po trafieniu Dariusza Klaczy. Wyrównanie padło w 37. minucie, a minutę przed przerwą gospodarze wyszli na prowadzenie. To nie trwało długo, bowiem jeszcze przed przerwą wyrównał z rzutu karnego Adam Imiołek. Zagłębie miało spore szanse na wygraną, ale Imiołek nie wykorzystał kolejnej jedenastki - pięć minut przed końcem meczu z rzutu karnego trafił w poprzeczkę.

Eredivisie: Rode Kerkrade 4-1 FC Den Haag
Den Haag wyśmienicie zaczął mecz z Rodą, bo już w pierwszej minucie Tjaronn Chery dał gościom prowadzenie. Niestety w 39. minucie - już przy stanie 1-1 - czerwoną kartką ukarany został Gabor Horvath i przyjezdni grali przez 50 minut w osłabieniu. Roda wykorzystała to, strzelając po przerwie trzy bramki. Den Haag zajmuje 14. miejsce w tabeli.