Maciej Skorża - fot. Legionisci.com

Skorża: Rapid to ciężki rywal

Bodziach, źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

Legia już od pewnego czasu śledziła spotkania Rapidu Bukareszt, z którym w czwartek zmierzy się w fazie grupowej Ligi Europy. Ostatni wygrany 4-0 mecz ligowy, obejrzeli dwaj asystenci Macieja Skorży. "Zespół Rapidu Bukareszt znamy na tyle dobrze, że raczej nas niczym nie zaskoczy. Wiedza może być jednak niewystarczająca" - mówi PAP Skorża.

"Rapid to wyrównany zespół, który ma w swoich szeregach solidnych piłkarzy. Brakuje tam wielkich gwiazd, może z wyjątkiem Daniela Pancu, który jest już dosyć zaawansowany wiekowo, ale obecnie to ich najlepszy napastnik" - mówi przed czwartkowym spotkaniem Skorża.

Jego podopieczni pokonali w lidze Ruch 1-0 i trener uważa, że to dobre przetarcie przed spotkaniem LE. "Zdajemy sobie sprawę, że czwartkowy rywal będzie jeszcze bardziej wymagający. Rapid jest bardzo dobrze zorganizowany i utrzymuje dyscyplinę taktyczną od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Poparte jest to wysokimi umiejętnościami technicznymi zawodników rumuńskiej drużyny. Dlatego to ciężki rywal. Myślę, że z nami zagrają podobnie jak z wrocławską ekipą. Oni nawet przeciwko PSV Eindhoven u siebie zaczynali mecz agresywnym pressingiem. Dopiero po zdobyciu bramki trochę cofnęli się na własną połowę. Grają systemem 4-3-3; największym ich atutem jest trójka środkowych pomocników, którzy dobrze operują piłką, a przy tym również są skuteczni w defensywie" - ocenił trener Legii najbliższego rywala.