Młodzież: mecze środowe

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Bardzo udany mecz rozegrał najstarszy rocznik Młodych Wilków, który w ładnym stylu poradził sobie z litewskim Rotalisem Wilno. Legioniści wygrali 5-0, a wynik mógł być nawet dużo wyższy. Mimo widocznego zmęczenia niedawną podróżą do Chorzowa, Młode Wilki wygrały 1-0 w zaległym spotkaniu na szczycie z SEMP-em. Trampkarze CWKS Legia po zaciętym meczu ulegli 2-3 LKS Osuchów.

Legia 93/4 5-0 (3-0) SFK Rotalis Wilno
gole:
1-0 22 min. Michał Bajdur (as. Kamil Mazek)
2-0 32 min. Michał Bajdur b.a.
3-0 41 min. Kamil Mazek (as. Michał Bajdur)
4-0 60 min. Patryk Sokołowski (as. Michał Bajdur)
5-0 81 min. gracz testowany (as. Łukasz Turzyniecki)

Legia: Zieliński (46' Wienczatek) - Turzyniecki, Długołęcki, Fabiszewski, Todorović - Mazek (46' Żegleń, 78' Kępka), Siwak, Kurowski (46' Sokołowski), Janusiewicz (46' gracz testowany), Bajdur (65' Mazek) - Kępka (46' Kalinkowski)

Bardzo dobry występ zanotowali przy Łazienkowskiej juniorzy starsi. Ich przeciwnikiem była występująca w 3. lidze litewskiej drużyna Rotalisu Wilno. Znana jest przede wszystkim z niezłej pracy z młodzieżą i w drużynie gości wystąpiło m.in. kilku młodzieżowych reprezentantów kraju. Goście od pierwszej minuty rzucili się do ataku, ale grający dziś bardzo agresywnie i żwawo legioniści kilkakrotnie groźnie skontrowali, zniechęcając Rotalis do działań bardziej ofensywnych. W 22. minucie po dwójkowej akcji skrzydłowych piłkę do bramki wilnian wpakował Michał Bajdur. Popularny "Mietek" kolejny (i nie ostatni tego dnia) raz pokazał się z dobrej strony 10 minut później, gdy wymusił na bramkarzu błąd, przechwycił piłkę podczas próby jej wybicia i podwyższył na 2-0. Tuż przed przerwą trzeciego gola dla Legii zdobył Mazek, wykorzystując pewnie podanie Bajdura.

Druga połowa miała stosunkowo podobny przebieg do pierwszej - z tą może różnicą, że Rotalis zupełnie cofnął się do obrony, dwukrotnie tylko groźniej kontrując (w 76. i 89. minucie). Po kwadransie gry lewą stroną efektownie przedarł się Bajdur, a po wycofaniu piłki na 8. metr problemów ze zdobyciem gola nie miał Patryk Sokołowski. Legioniści wyraźnie górowali nad drużyną przyjezdną technicznie, szybkościowo, a przede wszystkim szybciej podejmowali na boisku decyzje i wykazywali dużą konsekwencję w grze. Wysoki pressing skutkował licznymi przechwytami. Wynik meczu ustalił testowany zawodnik jednego z warszawskich klubów partnerskich Legii, który po raz kolejny pokazał się z niezłej strony, zamykając w polu karnym akcję przeprowadzoną prawym skrzydłem przez Łukasza Turzynieckiego. W drugiej połowie podopieczni trenerów Dębka i Kucharskiego przeprowadzili jeszcze kilkanaście groźnych akcji, z których większość można określić na dobrą sprawę mianem sytuacji 100% (m.in. dwa słupki) - Kalinkowski (4-krotnie), Mazek i Turzyniecki (obaj 3-krotnie), Bajdur (2-krotnie), Żegleń (który przy starciu sam na sam z bramkarzem doznał stłuczenia), Kępka, Sokołowski i gracz testowany. Choć rywal okazał się nieco mniej wymagający niż przypuszczano, bardzo dobra gra legionistów cieszy i "wystarczyłaby" na dużo mocniejszego rywala.

CWKS Legia 97 2-3 (0-2) LKS Osuchów 97
Gole dla Legii:
1-2 39 min. Piotr Lewiński (rzut wolny)
2-2 59 min. Krzysztof Łuczywek (dob. strz. Tomasza Rzeplińskiego)

Piotr Żukowski (Michał Stańczuk) - Marcin Jabłoński, Filip Figielski, Piotr Lewiński, Tomasz Rzepliński (65' Dawid Kupiec) - Sebastian Król, Mariusz Dudzik, Wiktor Warenik (36' Mariusz Cybulski), Damian Słupski (55' Michał Rosłaniec) - Igor Grzegrzółka (26' Marcin Ostrowski), Krzysztof Łuczywek

SEMP Ursynów 2000 0-1 (0-1) Legia 2000
Gol:
0-1 3 min. Mikołaj Neuman (as. Kacper Kucharek)

Strzały: SEMP 8 (4 celne) - Legia 22 (12 celnych): Neuman 8 (3), Struzik 3 (1), Goljasz 3 (1), Fischer 2 (2), M. Zawistowski 2 (2), Kucharek 2 (1), N. Zawistowski 1 (1), Cichocki 1 (1)

Legia: Białoruski - N. Zawistowski, Borychowski, Cichocki - M. Zawistowski (49' Kisielewicz), Kucharek, Struzik (46' Blok), Goljasz (31' Fischer) - Neuman oraz (ng) Warszawski, Różański, Biskup, Zieliński, Janaśkiewicz